Malachit w wielkim mieście - pomysł na ogrodzenie
Orchidea Creative Group
ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Na uboczu, a jednocześnie w wielkim mieście - na willowym osiedlu Wrocławia, tuż obok ruchliwych miejskich arterii stoi dom, przed którym zainstalowane zostało ogrodzenie z oferty Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. Model Malachit też łączy w sobie przeciwieństwa – jest jednocześnie tradycyjny i nowoczesny, odgradza, ale też pozwala na kontakt. To doskonała inspiracja, jak zaaranżować przydomową przestrzeń w mieście.
Estetyczne i funkcjonalne
Malachit to ogrodzenie, które nawiązuje wyglądem do klasycznych przegród z przęsłami wypełnionymi poziomymi poprzeczkami. Przy tym jest to produkt na miarę XXI wieku – nowoczesny i minimalistyczny. Został stworzony z najwyższej jakości stali przy wykorzystaniu systemu Duplex, czyli nałożenia na ogniową powłokę cynkową specjalnej powłoki malarskiej. Przy wrocławskiej willi wykorzystany został Malachit 80/P-40, w którym poprzeczki mają wysokość 80 mm, a przerwy między nimi 40 mm. Wysokość ogrodzenia to 1,60 m.
- Wybierając ten model, klienci kierowali się przede wszystkim estetyką – mówi Radosław Grządzielewski, doradca techniczno-handlowy z firmy Plast-Met Wrocław. – Jeżeli natomiast chodzi o funkcję użytkową to jest to rozwiązanie, które wyraźnie wyznacza granicę posesji, a jednocześnie pozwala na kontakt między strefą prywatną a publiczną.
System z dwoma bramami
Ogrodzenie ma kolor antracytowy i powierzchnię o wyraźnej strukturze, co dodaje strefie wejściowej elegancji i prestiżu. Jest to bardzo ciekawa realizacja także pod kątem wykorzystanych elementów systemu, ponieważ w tej niewielkiej objętościowo przegrodzie znalazły się: przęsła, furtka z elektrozaczepem i kontaktronem, moduł sterujący Centerbox (ze skrzynką na listy, videodomofonem, podświetlanym numerem domu oraz grawerem nazwy ulicy), lampy LED w słupkach i aż dwa rodzaje bramy.
- Pierwsza brama, dwuskrzydłowa z napędem i fotokomórkami prowadzi do garażu – opowiada Radosław Grządzielewski. – Z kolei druga, przesuwna, również zaopatrzona w napęd i fotokomórki zagradza wjazd od boku budynku, pod wiatę i może być wykorzystywana np. w czasie przyjazdu gości.
Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe z siedzibą w Trzebnicy to jeden z czołowych producentów nowoczesnych i trwałych systemów ogrodzeniowych w Polsce. Firma specjalizuje się w produkcji takich wyrobów jak: nowoczesne ogrodzenia frontowe, modułowe ogrodzenia frontowe, lampy LED, Centerbox, panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe, słupki, akcesoria oraz bramy i furtki. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe istnieje na rynku od 1988 r. i jest firmą ze 100% polskim kapitałem.
www.plast-met.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.