Komunikaty PR

Mali pacjenci UDSK mogą zaopatrzyć się w sprzęt ortopedyczny w szpitalu

2020-08-04  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.08 MB )

Od 4 sierpnia w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku można tuż po wizycie zakupić konieczne zaopatrzenie ortopedyczne, i to bez wychodzenia z budynku. Centrum Ortopedyczno-Protetyczne właśnie otworzyło tam swój sklep.

Wakacje to czas plenerowych szaleństw, które niestety czasami kończą się kontuzjami. Z medycznych statystyk wynika, że w letnie miesiące ortopedzi muszą interweniować równie często jak podczas zimowej ślizgawicy. Do tej pory dzieci, którym zdarzył się wypadek i trafiły do UDSK nie miały możliwości, aby na miejscu zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt ortopedyczny.

Było to dość kłopotliwe, ponieważ jeden rodzic musiał zostać przy dziecku, a drugi szukał sklepu, w którym może kupić kulę, ortezę czy stabilizator - mówi Magdalena Milewska-Wilińska z Centrum Ortopedyczno-Protetycznego w Białymstoku. - Teraz bez niepotrzebnej zwłoki, tuż po wizycie dziecko może dostać potrzebne zaopatrzenie, by jak najszybciej zacząć leczenie czy rehabilitację.

Na terenie województwa podlaskiego działa 14 salonów medycznych Centrum Ortopedyczno-Protetycznego, w tym już cztery w Białymstoku. Punkt w UDSK ulokowany jest przy wejściu, w holu głównym, tam gdzie znajduje się szatnia i szpitalna apteka. Centrum Ortopedyczno-Protetyczne to sklep z zaawansowanym zaopatrzeniem medycznym, którego oferta jest  skierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych.

W  UDSK będziemy mieli oczywiście głównie wysokiej jakości asortyment dziecięcy. Z naszej praktyki wynika, że w przyszpitalnych sklepach najczęściej wydawane jest zaopatrzenie dla  pacjentów urazowych, a więc ortezy na nadgarstek, kolano czy na kostkę - dodaje Magdalena Milewska-Wilińska.

W UDSK funkcjonuje też poradnia preluksacyjna, do której niemal każdego dnia ustawiają się kolejki. Dla rodziców noworodków była to duża niedogodność, kiedy po uzyskaniu porady nie mogli w pobliżu kupić przepisanego przez lekarza aparatu do leczenia stawów biodrowych. Dzięki otwarciu sklepu COP mogą sprawę załatwić szybko i bez problemu. Pracownicy sklepu na bieżąco będą konsultować się z lekarzami z poradni, by ofertę zaopatrzenia jak najdokładniej dopasować do potrzeb małych pacjentów.  

Kolejna grupa chorych odwiedzających szpital dziecięcy, która często ma problem z poruszaniem się to dzieci niepełnosprawne. Każdy rodzic wie jaka to udręka wędrować z dzieckiem na wózku od sklepu do sklepu. Sklep w UDSK ułatwi im życie. COP ma szeroką ofertę wózków inwalidzkich, pionizatorów, urządzeń multifunkcyjnych, wózków elektrycznych czy specjalnych fotelików samochodowych.

Oprócz zaopatrzenia seryjnego pacjenci, którzy mają specjalne potrzeby mogą zamówić spersonalizowany sprzęt  wykonany na miarę: gorsety ortopedyczne, łuski, stabilizatory postawy, prostotrzymacze, indywidualne obuwie ortopedyczne, a także protezy kończyn. W pracowni COP przy ul. Ryskiej specjaliści przy użyciu najnowocześniejszych technologii wykonują protezy i ortezy w ultracienkich włókien węglowych, m.in. dla sportowców.

Miarę zdejmujemy przy użyciu skanera 3D, pozwalającego na odwzorowanie sylwetki z dokładnością nawet do 0,5 mm. Model wycina potem zaawansowany robot-frezarka z taką samą precyzją. Pacjent dostaje zaopatrzenie idealnie dopasowane - mówi Emil Chojnowski, właściciel Centrum Ortopedyczno-Protetycznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.