Komunikaty PR

Mali pacjenci UDSK mogą zaopatrzyć się w sprzęt ortopedyczny w szpitalu

2020-08-04  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.08 MB )

Od 4 sierpnia w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku można tuż po wizycie zakupić konieczne zaopatrzenie ortopedyczne, i to bez wychodzenia z budynku. Centrum Ortopedyczno-Protetyczne właśnie otworzyło tam swój sklep.

Wakacje to czas plenerowych szaleństw, które niestety czasami kończą się kontuzjami. Z medycznych statystyk wynika, że w letnie miesiące ortopedzi muszą interweniować równie często jak podczas zimowej ślizgawicy. Do tej pory dzieci, którym zdarzył się wypadek i trafiły do UDSK nie miały możliwości, aby na miejscu zaopatrzyć się w specjalistyczny sprzęt ortopedyczny.

Było to dość kłopotliwe, ponieważ jeden rodzic musiał zostać przy dziecku, a drugi szukał sklepu, w którym może kupić kulę, ortezę czy stabilizator - mówi Magdalena Milewska-Wilińska z Centrum Ortopedyczno-Protetycznego w Białymstoku. - Teraz bez niepotrzebnej zwłoki, tuż po wizycie dziecko może dostać potrzebne zaopatrzenie, by jak najszybciej zacząć leczenie czy rehabilitację.

Na terenie województwa podlaskiego działa 14 salonów medycznych Centrum Ortopedyczno-Protetycznego, w tym już cztery w Białymstoku. Punkt w UDSK ulokowany jest przy wejściu, w holu głównym, tam gdzie znajduje się szatnia i szpitalna apteka. Centrum Ortopedyczno-Protetyczne to sklep z zaawansowanym zaopatrzeniem medycznym, którego oferta jest  skierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych.

W  UDSK będziemy mieli oczywiście głównie wysokiej jakości asortyment dziecięcy. Z naszej praktyki wynika, że w przyszpitalnych sklepach najczęściej wydawane jest zaopatrzenie dla  pacjentów urazowych, a więc ortezy na nadgarstek, kolano czy na kostkę - dodaje Magdalena Milewska-Wilińska.

W UDSK funkcjonuje też poradnia preluksacyjna, do której niemal każdego dnia ustawiają się kolejki. Dla rodziców noworodków była to duża niedogodność, kiedy po uzyskaniu porady nie mogli w pobliżu kupić przepisanego przez lekarza aparatu do leczenia stawów biodrowych. Dzięki otwarciu sklepu COP mogą sprawę załatwić szybko i bez problemu. Pracownicy sklepu na bieżąco będą konsultować się z lekarzami z poradni, by ofertę zaopatrzenia jak najdokładniej dopasować do potrzeb małych pacjentów.  

Kolejna grupa chorych odwiedzających szpital dziecięcy, która często ma problem z poruszaniem się to dzieci niepełnosprawne. Każdy rodzic wie jaka to udręka wędrować z dzieckiem na wózku od sklepu do sklepu. Sklep w UDSK ułatwi im życie. COP ma szeroką ofertę wózków inwalidzkich, pionizatorów, urządzeń multifunkcyjnych, wózków elektrycznych czy specjalnych fotelików samochodowych.

Oprócz zaopatrzenia seryjnego pacjenci, którzy mają specjalne potrzeby mogą zamówić spersonalizowany sprzęt  wykonany na miarę: gorsety ortopedyczne, łuski, stabilizatory postawy, prostotrzymacze, indywidualne obuwie ortopedyczne, a także protezy kończyn. W pracowni COP przy ul. Ryskiej specjaliści przy użyciu najnowocześniejszych technologii wykonują protezy i ortezy w ultracienkich włókien węglowych, m.in. dla sportowców.

Miarę zdejmujemy przy użyciu skanera 3D, pozwalającego na odwzorowanie sylwetki z dokładnością nawet do 0,5 mm. Model wycina potem zaawansowany robot-frezarka z taką samą precyzją. Pacjent dostaje zaopatrzenie idealnie dopasowane - mówi Emil Chojnowski, właściciel Centrum Ortopedyczno-Protetycznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.