Komunikaty PR

Maluj, nie wyrzucaj. Wakacyjne metamorfozy mebli

2021-07-20  |  13:20
Biuro prasowe

Myślisz, że już czas rozstać się z tą drewnianą komodą, która jest w domu od zawsze, ale nie pasuje do nowego wystroju? Nie wyrzucaj! Sięgnij po farby kredowe Chalk Paint™, zainspiruj się pomysłami artystki Olivii Lacy i stwórz wyjątkowy mebel, który wniesie do wnętrza wakacyjną atmosferę. Urlop to doskonały czas na domowe metamorfozy.

Podczas wakacji możemy na chwilę zwolnić i przeznaczyć czas na zrobienie czegoś, co od dawna odkładaliśmy na późnej. Na przykład odnowić mebel. Ten już niemodny, podniszczony, ale cenny, bo wiążą się z nim piękne wspomnienia. Zamiast kupować nową komodę, krzesło lub regał, podaruj drugie życie, tym meblom, które są już masz, a przy okazji zrobisz coś dobrego dla planety. Stworzona przez Annie Sloan ponad trzydzieści lat temu farba kredowa Chalk Paint™ pozwala realizować koncepcję upcyclingu w domowym zaciszu, czyniąc odnawianie i dekorowanie przedmiotów twórczym hobby. Dziś po farby kredowe, dostępne w palecie 42 starannie wyselekcjonowanych kolorów, sięgają entuzjaści domowych metamorfoz na całym świecie. Nie tylko amatorzy, ale także artyści, których Annie Sloan zaprasza do programu „Malarze - Rezydenci”. Stworzonego, by wraz z podobnie myślącymi twórcami promować interesujące i inspirujące sposoby użycia farb Chalk Paint™. Do tego grona dołączyła Olivia Lacy. Amerykańska artystka, która wniosła do sztuki malowania mebli wyobraźnię i surrealizm.

- Chalk Paint to wymarzony produkt do pracy. Wiele wybacza, a wszystkie kolory świetnie się uzupełniają. Mieszkam w Nowej Anglii i myślę, że moje wybory kolorów odzwierciedlają to. Inspiracje pochodzą z mojego dzieciństwa i zostały na nowo ożywione oczami moich dzieci. Spędzałam letnie dni bawiąc się w lesie i nad potokami z moją siostrą. Zawsze tworząc sekretny świat, w którym dzieją się magiczne rzeczy. Staram się uchwycić tę dziecięcą fantazję w mojej pracy – mówi Olivia Lacy.

Trudno o lepsze skojarzenia z letnią beztroską niż słońce i błękit nieba. Projekty w wykonaniu amerykańskiej malarki to świetna inspiracja, jeżeli chcesz dodać swoim wnętrzom (i meblom) odrobinę magii, wakacyjnej energii i dużo koloru. Olivia Lacy przemieniła wiktoriańską komodę w mebel, który rozświetli każdy pokój, a drewnianą szafkę w unikatowy przedmiot oddający barwy i zmienność letniego nieba.

Oba projekty są równie efektowne, co nietrudne w realizacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami Olivii i pamiętaj, że farba Chalk Paint™ nie wymaga specjalnego przygotowania powierzchni, ani zeszlifowania. Można ją nakładać bezpośrednio na drewno.

Wpadła Ci w oko słonecznie żółta komoda? Ta, która czeka na strychu rodzinnego domu również może tak wyglądać. Olivia pomalowała całą powierzchnię mebla dwiema warstwami farby w odcieniu Tilton, miejscami w połączeniu z odcieniem Cream. Następnie, również na całość, nałożyła bezbarwny wosk Chalk Paint™ Wax. Aby podkreślić trójwymiarowość mebla i wizualnie „związać” oba odcienie dodała nieco ciemnego wosku.

A jeśli chcesz mieć w salonie własny kawałek nieba, zacznij od pomalowania odnawianej szafki farbą kredową w odcieniu Napoleonic Blue.  Gdy farba wyschnie, nakładaj warstwa po warstwie inne odcienie: Tilton, Louis, Aubusson, Florence, Paris Grey, Old Ochre, Old White, Cream, Scandinavian Pink.  To one dadzą w efekcie abstrakcyjny rysunek chmur, ale wymaga on nieco cierpliwości i kreatywnego podejścia. Olivia podpowiada, aby niektóre kolory nakładać na jeszcze mokrą warstwę i łączyć je ze sobą. Nakłada również farbę na suchych warstwach i wraca, aby pozostawić ślady suchego pędzla. Na koniec całą komodę pokrywa bezbarwnym woskiem, a ciemny wosk dodaje w najciemniejszych miejscach, aby uzyskać większą głębię. Nowe uchwyty meblowe w formie kryształowych gałek dopełniły dzieła.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.