Komunikaty PR

Maxi Zoo Polska podsumowuje akcję "Przyjaźń Łączy-Wspólnie dla Zwierząt"

2023-02-09  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
BRZ
MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
bartosz.rzepa|madeinpr.pl| |bartosz.rzepa|madeinpr.pl
663272666
https://madeinpr.pl/

Maxi Zoo Polska podsumowuje VIII edycję corocznej akcji charytatywnej “Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt”. W 2022 roku udało się zebrać 140 tysięcy złotych, które zostały przekazane Fundacji GOPR. 

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów, którzy chętnie zaangażowali się w pomoc. Ze sprzedaży specjalnych artykułów zgromadzono 121 000 złotych, a dodatkowo sieć Maxi Zoo Polska przekazała 19 000 złotych.  6 lutego w sklepie Maxi Zoo przy ul. Ostrobramskiej 97 C w Warszawie odbyło się oficjalne spotkanie, na którym Dyrektor Zarządzający organizacji – Wojciech Kamiński, przekazał czek prezesowi Fundacji GOPR – Romanowi Dziedzicowi.  

Do kogo skierowana jest pomoc? 

W październiku każdego roku, w ofercie lidera sklepów dla zwierząt pojawiają się dedykowane akcji bransoletki, a od 2022 roku również zawieszki z psią łapą. Dochód z ich sprzedaży jest przekazywany Fundacji GOPR, a dokładnie czworonożnym ratownikom, którzy dzielnie wyruszają na pomoc ludziom w potrzebie. 

Kolejny rok współpracy z Fundacją GOPR zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych. Wszystko dzięki klientom naszej sieci, którzy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i wielkimi sercami. Za sukcesem stoją również nasi pracownicy. Wsparli tę akcję poprzez aktywne promowanie zawieszek oraz bransoletek. Pomimo niestabilnej sytuacji gospodarczej zanotowaliśmy ogromne zainteresowanie, co przełożyło się na zebranie dużej sumy pieniędzy i pobiciem kolejnego rekordu. Ten wspaniały gest jest wyrazem uznania dla ratowników, a także podziękowaniem za ich poświęcenie oraz stanie na straży naszego zdrowia i życia. Misją psich ratowników jest niesienie pomocy osobom, które znalazły się w potrzebie. Dotyczy to szczególnie niebezpiecznych, niedostępnych dla człowieka miejsc. Musimy pamiętać, że przygotowanie się do tak ważnych misji wymaga wielu godzin specjalistycznych treningów i zaawansowanego sprzętu. To wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Tym bardziej jestem dumny z tego, że od wielu lat, wspólnie z klientami Maxi Zoo wspieramy Fundację GOPR i czworonożnych ratowników. Zebrane środki pozwalają zwiększać ich umiejętności, a także zagwarantować odpowiednią opiekę. - mówi Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.  

Psy są niezastąpione 

Czworonożni ratownicy są przygotowywani do swojej roli od etapu szczeniaka. Specjalistyczny proces szkoleniowy trwa kilka lat i wymaga od nich dużego zaangażowania oraz motywacji. Po przejściu każdego z etapów psy sprawdzane są pod kątem postępu i rozwoju umiejętności. Duży nacisk kładzie się na pracę węchową, która jest niezbędna podczas poszukiwania osób. Psi ratownicy bez wahania ruszają na pomoc w ciężkie, niedostępne tereny, a dzięki doskonałemu zmysłowi węchu, są w stanie przeszukać teren znacznie szybciej niż człowiek. W przypadkach zagrożenia życia każda sekunda ma znaczenie, dlatego kluczowe jest błyskawiczne zlokalizowanie poszkodowanej osoby.  

W każdym momencie jesteśmy gotowi ruszyć na ratunek 

Współpraca z siecią Maxi Zoo Polska to dla Fundacji GOPR ogromne wsparcie. Przekazywane środki gwarantują psim ratownikom profesjonalne szkolenia oraz specjalistyczną opiekę. Od wielu lat współpracujemy z trenerami, którzy są uważani za najlepszych na świecie. Dzięki pracy z ekspertami psy zdobywają umiejętności, które pozwalają skutecznie ratować ludzkie życie. Czworonogi trenują kilka razy dziennie. Wymagają przy tym specjalistycznej diety i odpowiedniego sprzętu. Są również bardziej podatne na wszelkiego rodzaju urazy, a w przypadku kontuzji niezbędna jest interwencja lekarza weterynarii. Środki pozyskiwane z akcji “Przyjaźń Łączy - Wspólnie dla Zwierząt” pomagają spełniać te potrzeby. Bardzo dziękuję Maxi Zoo Polska, a także klientom sieci za to, że od wielu lat wspierają naszą działalność i tak chętnie angażują się w pomoc. Dzięki Wam ciągle się rozwijamy i w każdym momencie jesteśmy gotowi wyruszyć na ratunek! - powiedział Roman Dziedzic, Prezes Fundacji GOPR.   

Co ważne, akcja z roku na rok cieszy się większą popularnością. Od początku trwania współpracy, czyli przez 6 lat, Maxi Zoo Polska przekazało Fundacji GOPR łącznie ponad 680 tysięcy złotych. Dzięki tej pomocy czworonożni ratownicy mogą stale zwiększać swoje umiejętności i czuwać nad bezpieczeństwem ludzi.

 

Aktualnie w szeregach GOPR przebywają 33 psy, a rok 2022 był dla nich naprawdę intensywny. Czworonogi wraz z opiekunami wzięły udział w 13 szkoleniach o łącznej ilości 600 godzin. Uczestniczyli również w 54 akcjach poszukiwawczych w wielu regionach Polski. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: MADE IN PR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Mokra czy sucha karma: która jest lepsza dla Twojego psa? Biuro prasowe
2024-07-24 | 14:00

Mokra czy sucha karma: która jest lepsza dla Twojego psa?

Wybór odpowiedniej diety dla psa to ważny element dbania o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Według badania grupy Fressnapf, do której należą specjalistyczne sklepy z
Zwierzęta Jak zaplanować udany urlop z pupilem
2024-07-24 | 07:50

Jak zaplanować udany urlop z pupilem

Wakacyjny wyjazd to wspaniała okazja do wzmacniania wyjątkowej więzi łączącej człowieka z czworonożnym przyjacielem. Wspólne spacery w pięknych okolicznościach przyrody,
Zwierzęta Glovo i Kakadu łączą siły, aby zapewnić użytkownikom szybkie dostawy produktów
2024-07-19 | 01:00

Glovo i Kakadu łączą siły, aby zapewnić użytkownikom szybkie dostawy produktów

Pies? Kot? A może chomik? Bez względu na to, jakie zwierzę mamy w domu, chcemy dla niego jak najlepiej. Zbilansowana karma, zdrowe przekąski, wygodne legowiska czy nowa obroża dla psa –

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.