MAZURSKA PRZYSTAŃ
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Niewielka miejscowość koło Olsztyna zachwyca urokliwymi krajobrazami, ciszą i spokojem. To tu powstał dom, który jest ucieczką od gwaru miasta i oazą relaksu. Otoczony zielenią i polami stał się wymarzonym miejscem do zamieszkania dla jego właścicieli. Latem można zobaczyć przebiegające sarny, a sąsiedzi chętnie dzielą się swoimi ekologicznymi uprawami.
Przestronny dom o powierzchni 160 m2 zaaranżowany został w nowoczesnym, prostym stylu, umiejętnie połączonym z duńskim hygge. Za projekt wnętrz odpowiedzialna jest Magda Subda założycielka studia Marta Subda Design. Właścicielom zależało na jasnych przestrzeniach, wypełnionych naturalnymi materiałami, chcieli by było nowocześnie a jednocześnie przytulnie. Dzięki kreatywności architekta i wyczuciu stylu inwestorów można śmiało powiedzieć, że cel został osiągnięty.
Lwica salonowa
Część dzienna domu obejmuje obszerny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Wysokie przeszklenia okienne pozwalają obserwować uroki otaczającej zieleni i wpuszczają do wnętrza ogromne ilości dziennego światła. Strefy umownie wyznacza podłoga. Drewniane deski oddzielają cześć kuchenną od wypoczynkowej, która została częściowo schowana we wnęce, dając poczucie oddzielności. Niewątpliwą królową salonu jest sofa - a właściwie narożnik Feza polskiej marki Nobonobo. Jego aksamitne wykończenie w kolorze morskiego turkusu przyciąga wzrok, już od wejścia. Prosta forma, na metalowych nóżkach sprawia, że mimo wielkości jest lekki i nie przytłacza pomieszczenia. Oparcie w formie stałych poduch, zachęca do oddania się w ich objęcia. Nic dziwnego, że jest to ulubione miejsce właścicieli na odpoczynek, nie tylko w piątkowe wieczory przy filmie. Sąsiadująca betonowa ściana przechodzi łagodnie do strefy telewizyjnej wprowadzając odrobinę lontowego klimatu. Surowość betonu podkreśla piękny kolor sofy, ta z kolei, swym aksamitnym wykończeniem, znakomicie go ociepla. Zamontowany narożny kominek ogrzewa całą przestrzeń, swoistym łącznikiem między strefami.
A nóż widelec
W części kuchennej architekt Magda Subda zaproponowała wykończenie podłogi płytkami imitującymi kamień, w kolorze szarym, którymi wyłożona została również wyspa kuchenna. Prosta forma wyspy oddziela kuchnię od jadalni, będąc jednoczenie dodatkowym miejscem do pracy i przechowywania. Zlokalizowany na niej zlew jest idealnym punktem obserwacyjnym podczas poobiedniego zmywania naczyń. Gładka, biała zabudowa szafek podkreśla chropowatą strukturę cegły na ścianie, w tym samym kolorze. Czarny blat kuchenny nawiązuje natomiast do ściany w korytarzu, która pozostaje w kontraście do białej cegiełki niczym znaki w grze kółko i krzyżyk. Oświetlenie w części kuchennej pozostaje delikatne by podkreślić urok miedzianych lamp nad stołem, które z kolei puszczają oko do podłogowej siostry z salonu.
Dębowy stół swobodnie pomieści domowników i ich gości, miał być właśnie duży i rodzinny. Ustawione wokół białe krzesła z futrzastymi poduszkami zachęcają, by nie wstawać od niego, zaraz po zjedzeniu.
Na dobranoc
Sypialnia właścicieli znajduje się na piętrze, a skośny dach nadaje jej przytulności. Znajoma z parteru cegiełka wykańcza ścianę za łóżkiem sprawiając, że wnętrze jest bardziej klimatyczne. Drewniane deski podłogowe wprowadzają ten naturalny balans między nowoczesnością a przytulnością. Tapicerowane łóżko zachęca do nocnego odpoczynku. Jego miękkie wezgłowie niczym wielka poducha jest idealnym podparciem podczas czytania przed snem.
Z sypialni jest bezpośrednio wejście do prywatnej łazienki. Dachowe okno wprowadza dzienne światło dzięki czemu mogą tu rosnąć nawet tak egzotyczne rośliny jak monstera.
Wolnostojąca wanna to ulubione miejsce wieczornego relaksu Pani domu, rozpalone wokół świece i rozgwieżdżone niebo nad głowa pozwalają zapomnieć o trudach mijającego dnia. Elegancji wnętrzu nadaje ściana wykończona dużymi płytkami w stylu czarnego marmuru.
Dla gości
Łazienka z prysznicem stoi w opozycji do tej z wanną, tu króluje biały marmur i drewno. Kabina wykończona płytkami imitującymi drewniane deski jest nawiązaniem do podłogi w domu i do łazienkowej szafki. Prosta forma lustra w czarnej ramie, to ukłon w stronę czarnych akcentów w pozostałej części domu.
Naturalne materiały i spójna, przemyślana koncepcja sprawiła, że mazurki dom stał się idealną przystanią dla rodziny.
Zdjęcia: Krzysztof Sądej
***
Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.
Modele, które tworzy marka są dostępne w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.