Media tradycyjne czy internet? Komu bardziej wierzymy?
O roli mediów i mediów społecznościowych, ich odpowiedzialności za przekazywane informacje, już 20 września br., o godz. 18:30 w Centrum Praskim Koneser w Warszawie rozmawiać będą dziennikarze i twórcy internetowi zaproszeni przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
Gośćmi drugiego spotkania autorskiego z cyklu „Za rok w Europie” będą:
- Sylwia Czubkowska, wieloletnia dziennikarka „Dziennika Gazety Prawnej”, „Gazety Wyborczej”
i „Przekroju”, redaktorka prowadząca magazynu Spider'sWeb+. - Paulina Górska ekoedukatorka, aktywistka, twórczyni internetowa prowadząca podcast "Lepszy klimat".
- Jakub Górnicki, współtwórca platformy reporterskiej Outriders, pasjonat nowych mediów, reportaży i dziennikarstwa multimedialnego.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rzyman, dziennikarz, autor Zielonego Podcastu. Goście spotkania przyjrzą się temu, jak korzystamy dziś z mediów. Dlaczego bezgranicznym wręcz zaufaniem obdarzamy internet, choć wiemy, że pełny jest fake newsów, trolli i ich farm? Jaka przyszłość czeka prasę, radio i telewizję? Wreszcie, kto dziś może nazywać się dziennikarzem? Będzie też o tym, jak rozmawiać w social mediach
o zmianach klimatycznych i ekologii oraz co to jest i jak demaskować greenwashing.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30 w „Warsztacie” w Pasażu Konesera (wejście od
ul. Białostockiej). Wstęp wolny. Spotkanie będzie także transmitowane na żywo na Facebooku oraz na kanale YouTube Komisji Europejskiej w Polsce.
Współorganizatorem cyklu spotkań autorskich „Za rok w Europie” jest Centrum Praskie Koneser. Dzięki ToTuart (galeria sztuki, organizator Laboratorium Rzeźby 2022 – trzeciej edycji największego przeglądu rzeźby w Polsce) spotkania autorskie odbywają się w otoczeniu niezwykłych rzeźb renomowanych artystów, a także młodych, początkujących twórców.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Szczegóły na temat spotkania na stronie wydarzenia ➡️ https://bit.ly/3wJR87K

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.