Komunikaty PR

Metamorfoza na jesień – prosty sposób na przytulne wnętrze

2023-12-08  |  15:00
Biuro prasowe

Gdy dni stają się krótkie i ponure, niechęć do wychodzenia z domu dopada większość z nas. Zamiast z tym walczyć, skupmy się na tym, by wydobyć z tej sytuacji to, co najlepsze i uprzyjemnić sobie jesienne wieczory w domowym zaciszu. Jak to zrobić? Niech sama jesień będzie inspiracją!

Skandynawski minimalizm we wnętrzarstwie wciąż ma się dobrze, jednak nowych, rosnących w siłę trendów nie brakuje. Jednym z wyróżniających się jest ten na wprowadzenie do wnętrz ciepłych, ciemnych i naturalnych kolorów – dokładnie takich, które często bywają określane jako „barwy jesieni”.

Karmelowy, kasztanowy, rdzawy, przydymione róże i czerwienie, bordo, ale także głębokie odcienie żółci, zieleni i granatu to obecnie barwy, które królują we wzornictwie. Dekoratorzy malują nimi ściany, obijają sofy i fotele, a także projektują wszelkiego rodzaju dodatki – od zasłon, przez wazony, po świeczniki – wylicza jednym tchem dekoratorka związana z siecią sklepów KiK.

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że wizualnie ocieplają wnętrze, sprawiając, że jest bardziej przytulne.

Można to osiągnąć, nie tylko malując ściany czy wymieniając meble. Jeśli nie planujemy remontu ani większych wydatków, skupmy się wyłącznie na detalach. Kilka dekoracji w neutralnych tonach ustawionych na parapecie czy komodzie, poduszki czy nawet koc zarzucony na nasz ulubiony fotel to najprostszy sposób, by odmienić wnętrze – podpowiada ekspertka.

Nie tylko jesienna paleta barw

Jeśli marzy nam się większa metamorfoza i chcemy osiągnąć efekt maksymalnej przytulności, czy jak mówią Duńczycy, hygge, skupmy się nie tylko na kolorach.

Wnętrza możemy ocieplić wizualnie za pomocą barw, ale też bardziej dosłownie. Tu z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju materiały: zasłony, dywaniki, wspomniane już pledy czy poduszki. Dzięki nim pomieszczenia stają się bardziej domowe i przyjazne – zauważa dekoratorka.

Zabawa światłem

Tym, co błyskawicznie, a do tego minimalnym nakładem może odmienić i „uprzytulnić” każde wnętrze, jest też światło. Jak wyjaśnia ekspertka związana z marką KiK, „powinno być żółte, niezbyt mocne, najlepiej punkt

 

 

Zamiast górnego światła, włączajmy lampki i stojące lampy, palmy świeczki i udekorujmy kilka miejsc światełkami. Ich sznury możemy np. umieścić na lub za zagłówkiem łóżka albo kanapy tak, by dawały przyjemną ciepłą poświatę. Taki sposób oświetlenia idealnie podkreśla wszelkie ciepłe, jesienne kolory, zarówno te jasne, np. przydymione róże, beże i żółcie, jak i nasycone czerwienie czy bordo – mówi.

Tak urządzone wnętrze, w którym wrażenie przytulności zostało osiągnięte za pomocą nastrojowego światła, miękkich materiałów i ciepłych, naturalnych, jesiennych barw, nie potrzebuje już wiele dodatków.

Jesień to też idealna pora na eksponowanie bukietów z suszonych kwiatów, liści, traw czy gałązek. Tradycyjne dary jesieni też mogą być świetną ozdobą – szyszki czy kasztany umieszczone w misie, ozdobne malutkie dynie lub orzechy to piękne, naturalne dekoracje, które będą doskonale pasować do innych dodatków w ciepłych kolorach – dopowiada ekspertka KiK.

Jesień uwielbia ciepłe, punktowe światło, dekoracje z naturalnych materiałów oraz miękkie tkaniny, w które można się „zakopać” i wypić kubek gorącej czekolady. I właśnie taką „jesieniarską” wersję mieszkania sobie zafundujmy!

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.