Michael Douglas, Tommy Lee Jones i inni. „Piątkowe kryminały” w Warner TV
Czy aktorka może strzelać lepiej niż agent służb specjalnych? Okazuje się, że tak – właśnie tak stało się w przypadku Evy Longorii, jednej z głównych gwiazd filmu „Strażnik”. Ta i inne trzymające w napięciu produkcje będą emitowane w ramach cyklu „Piątkowe kryminały” już od 4 lutego w Warner TV.
Taki komplement sprawił Evie Longorii konsultant ze służb specjalnych, który pomagał w szkoleniu aktorów filmu „Strażnik”. Okazało się, że gwiazda strzelała celniej i osiągała lepsze wyniki niż 90% agentów na treningu służb specjalnych. Produkcja opowiada o agencie Garrisonie (Michael Douglas), który odkrywa spisek planowanego zabójstwa prezydenta USA. Śledztwa podejmują się funkcjonariusze Breckinridge (Kiefer Sutherland) i Marin (Eva Longoria). Pierwszy trop prowadzi ich do samego Garrisona – rozpoczyna się pościg pomiędzy nieodkrytym zabójcą, wrobionym w sprawę głównym bohaterem i ścigającymi go agentami.
Historię równie skomplikowanego układu pokazuje „Nożownik”. W parku narodowym Silver Falls State w stanie Oregon pojawia się morderca, dla którego zabijanie nożem jest ekscytującą zabawą. Służby specjalne chcą jak najszybciej spacyfikować mordercę i w tym celu nawiązują współpracę z wojskowym trenerem walk – szkopuł w tym, że w przeszłości szkolił również poszukiwanego zabójcę. Postać wojskowego nauczyciela, w którego wcielił się Tommy Lee Jones, została oparta na postaci prawdziwego eksperta od survivalu, Toma Browna Jr. – był doradcą aktora na planie filmu.
Zawiłe stosunki pomiędzy bohaterami to także cecha fabuły filmu „Tajemnice Los Angeles”. Guy Pearce, Kevin Spacey i Russell Crowe wcielają się w policjantów lat 50., z których każdy pracuje w inny sposób: jeden jest młodym idealistą, drugi to bezwzględny stróż prawa, który omija przepisy w pogodni za sprawiedliwością, a trzeci jest skorumpowanym imprezowiczem. Aktorzy stosowali metody przygotowania, które pozwoliły im poczuć się jak odgrywane postaci. Russell Crowe, aktor niewysoki, specjalnie zamieszkał w ciasnym i małym mieszkaniu, aby wejść w skórę wysokiego i postawnego bohatera, który góruje nad innymi. Guy Pearce towarzyszył policjantowi w patrolach. Kevin Spacey potrafił tak empatycznie wczuć się w rolę bezwzględnego policjanta, że producent filmowy James Ellroy, nazwał jego rolę jednym z najbardziej poruszających występów obrazujących nienawiść do samego siebie.
Cykl zakończy emisja produkcji „Dzień próby”, o młodym policjancie (Ethan Hawke), który rozpoczął swoje szkolenie pod opieką doświadczonego funkcjonariusza (Denzel Washington), stosującego niezgodne z prawem metody, aby dopaść przestępców. Washington stwierdził w wywiadzie, że nieoczywista relacja tych dwóch postaci i skomplikowana fabuła, sprawiły, że rola w „Dniu próby” do dziś jest jego ulubionym występem z własnej filmografii.
Plan emisji:
04.02, godz. 20:10 – „Strażnik”
11.02, godz. 21:50 – „Tajemnice Los Angeles”
18.02, godz. 23:00 – „Nożownik”
25.02, godz. 22:00 – „Dzień próby”
O Warner TV
Warner TV to kanał emitujący kinowe blockbustery oraz nagradzane i uznane na całym świecie seriale. Czerpie z bogatej tradycji marki Warner Bros. Warner TV to przestrzeń dla dobrych historii. To tu spotykają się fani nowoczesnych produkcji i kinowych klasyków. W każdym miesiącu widzowie mogą liczyć na angażujące cykle tematyczne i wciągające maratony kinowych hitów. W stałej ramówce emitowane są klasyki jak m. in. „Dirty Dancing”, „Zabójcza broń”, „Matrix” czy „Siedem lat w Tybecie” oraz produkcje serialowe, wśród których znajdują się: „4 Blocks”, „Dr Quinn”, „Strażnik Teksasu” czy „Tropiciele”. Kanał jest nadawany w jakości HD. Marka Warner TV należy do WarnerMedia, które jest częścią AT&T Inc. (NYSE:T). Więcej informacji na stronie warnertv.pl.
Biuro prasowe
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wszelkie pytania prosimy kierować na adres:
PR.Turner.Polska@turner.com
Kateryna Dmytriieva
Marketing & PR
kateryna.dmytriieva@warnermedia.com
+48 512 027 201
Joanna Więckowska
Project Manager | dotrelations
joanna.wieckowska@dotrelations.pl
+48 690 995 770

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.