Komunikaty PR

Międzynarodowy program edukacyjny w Przedszkolach i Żłobkach Norlandia

2020-09-02  |  06:30
Biuro prasowe
Kontakt

Sieć Przedszkoli i Żłobków Norlandia w Polsce
Norlandia Przedszkola

ul. Przasnyska7/143
01-756 Warszawa
sekretariat|norlandia.com| |sekretariat|norlandia.com
573975500
www.norlandiaprzedszkola.pl

 Norlandia Jump! - zwiększamy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym.

Przedszkola i Żłobki Norlandia konsekwentnie rozwija swoją działalność na rynku polskim. Obecnie w Polsce działa już 27 jednostek, które budują swoją przewagę konkurencyjną poprzez połączenie skandynawskiego systemu edukacji  z wysokim zaangażowaniem i kwalifikacjami polskiej kadry opiekunów i pedagogów. Wszystkie przedszkola i żłobki Norlandia oferują dla swoich podopiecznych innowacyjne programy edukacyjne.

Nowością w nowym roku szkolnym 2020/2021 , Bazując na skandynawskich , edukacyjnych wartościach, w tym roku w Przedszkolach i Żłobkach Norlandia zostaje wprowadzony unikatowy program edukacyjny na rynku usług przedszkolnych  –  Norlandia Jump!  Został on opracowany na podstawie najnowszych wyników badań naukowych oraz zaleceń żywieniowych, będących reakcją na szybko zmieniające się środowisko współczesnego świata. Wynika to przede wszystkim ze światowego trendu,  kiedy po zafascynowaniu rosnącym dobrobytem materialnym oraz rozwojem naukowym i technologicznym, zaczęto zauważać pojawiające się poważne zagrożenia związane z zagrażającą katastrofą ekologiczną, uzależnieniem od technologii, chorobami cywilizacyjnymi, zanikaniem relacji społecznych i brakiem równowagi w rozwoju osobistym człowieka. 

Odpowiedzią na to, jak kształtować postawę prozdrowotną  u dzieci oraz propagować szeroko pojętą koncepcję zrównoważonego rozwoju  jest program Norlandia Jump!  Jest to program sportowy i żywieniowy dla dzieci, a  dla Rodziców  - edukacyjny, na temat potrzeby ruchu i zdrowego odżywiania u maluchów. Koncepcja opiera się na trzech obszarach: 

  1. aktywności fizycznej dzieci,
  2. zdrowym jedzeniu,
  3. współpracy z Rodzicami.

W ramach pierwszego obszaru w placówkach Norlandii wprowadza się  zasadę, że dzieci mają zaplanowane różnorodne zajęcia ruchowe, przynajmniej 20 minut każdego dnia. Zajęcia sportowe oprócz rozwoju fizycznego, niezwykle silnie kształtują charakter dziecka, gdyż uczy się ono systematyczności, rozwija w sobie motywację do samodoskonalenia się oraz umiejętność działania zespołowego. Wprowadza się również zasadę częstszego przebywania na świeżym powietrzu  - dwa razy dziennie, jednorazowo przynajmniej 30 minut. Nie do przecenienia w realizacji takich planów jest fakt, że każde przedszkole posiada na wyposażeniu kombinezony, kurtki oraz spodnie dla dzieci na sezon jesienny i zimowy, które zostały specjalnie dla Przedszkoli i Żłobków Norlandia zaprojektowane przez znaną polską markę 4F. Ciepłe ubrania, w które wygodnie i szybko może ubrać się dziecko, zapewniają mu komfort i radość z zabawy na świeżym powietrzu. Regularna aktywność fizyczna oraz przebywanie na placu zabaw, wśród natury, wzmacnia odporność dzieci i wpływa na ich zdrowy rozwój.  

Następny obszar związany ze zdrowym jedzeniem koncentruje się na jakości, odpowiednim zbilansowaniu oraz zróżnicowaniu posiłków. Oznacza to przede wszystkim wprowadzenie więcej warzyw i owoców, przede wszystkim ekologicznych i lokalnych, komponowanie oryginalnych jadłospisów przez szefów kuchni oraz dbanie, aby zdrowa żywność była smaczna i atrakcyjna dla dzieci. 

Współpraca z  Rodzicami w ramach programu Norlandia Jump! polega  na inspirujących i praktycznych spotkaniach dotyczących zdrowego odżywiania dzieci oraz jednocześnie służących podsumowywaniu informacji na temat ich aktywności fizycznej. Odbywają się one zarówno  indywidualne, jak i grupowo – m.in. w formie rodzinnych warsztatów ekologicznych. Najbardziej integracyjnym sposobem promowania zdrowego stylu życia są sportowe pikniki dzieci i Rodziców organizowane raz w roku. 

Program Norlandia Jump! jest jednym z projektów służącym do osiągnięcia nadrzędnego celu, jakim jest zdrowy i zrównoważony rozwój małego człowieka. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko VIVO! Piła rozdaje prezenty podczas mikołajkowej transmisji na Facebooku Biuro prasowe
2020-12-04 | 11:00

VIVO! Piła rozdaje prezenty podczas mikołajkowej transmisji na Facebooku

Wielkimi krokami zbliża się jedno z ulubionych świąt wszystkich dzieci i dorosłych, Mikołajki. W związku z wyjątkowymi okolicznościami, VIVO! Piła przygotowało alternatywną odsłonę
Dziecko Domowy niezbędnik przy infekcjach u dzieci
2020-12-01 | 12:30

Domowy niezbędnik przy infekcjach u dzieci

Jesień to czas częstych przeziębień u najmłodszych. Gdy pojawiają się pierwsze objawy choroby, należy zareagować szybko, by nie doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Dobrze mieć
Dziecko Rekord Polski dla Lenki Mazur chorej na SMA
2020-12-01 | 12:00

Rekord Polski dla Lenki Mazur chorej na SMA

Już od 1 grudnia 2020 roku, przez miesiąc będziemy ustanawiać Rekord Polski dla Lenki Mazur chorej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Rekord Polski będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Magda Pyznar: Pandemia to dla mnie czas, żeby przystanąć, powiedzieć „stop” i przemyśleć swoje życie

Uczestniczka „Warsaw Shore” podkreśla, że nie lubi siedzieć w domu z założonymi rękami. W czasie pandemii chce więc zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego też zaangażowała się w akcję „Znani dla służby zdrowia” i pomaga organizować przekąski dla medyków, którzy walczą o zdrowie chorych na COVID-19. Aktywność charytatywna i obecność bliskich jest dla niej sposobem na przetrwanie tego trudnego czasu i okazją, by na nowo przemyśleć wiele spraw.

 
 
 
 

Media

Alicja Węgorzewska została jurorką w międzynarodowym talent show. Oprócz niej uczestników oceniali Placido Domingo i Gabriel Prokofiew

Śpiewaczka operowa czuje się zaszczycona tym, że mogła zasiąść w fotelu jurora międzynarodowego talent show dla najzdolniejszych i najmłodszych wykonawców muzyki klasycznej, który odbył się na Węgrzech. Oceniała występy uczestników z takimi sławami jak Placido Domingo czy Gabriel Prokofiew. Ta edycja to pierwsza międzynarodowa odsłona programu. Od listopada można ją obejrzeć również w TVP.