Miejska dżungla w domowych wnętrzach
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik@practum.pl
609884480
www.practum.pl
Im jest ich więcej, tym lepiej pomieszczenie będzie oddawało charakter miejskiej dżungli.
Jak mawiała charyzmatyczna ikona mody Iris Apfel „więcej znaczy więcej, a mniej znaczy nudno”. Wykorzystując tę zasadę wnętrza w stylu urban jungle zachwycają więc mnogością roślin o różnych kształtach i rozmiarach. Naturalna zieleń wyjątkowo dobrze czuje się w towarzystwie białych ścian, działając ożywczo na spokojne aranżacje. Neutralne tło w kolorze Moon z palety Tikkurila Optiva White umiejętnie wyeksponuje delikatny urok roślin, kształtując pełne ciepła i harmonii wnętrze.
Choć styl urban jungle najczęściej wykorzystywany jest w salonach, z powodzeniem sprawdzi się też w innych domowych przestrzeniach. Zielone rośliny mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny na przykład w łazience, dodając aranżacji intrygującego wyrazu. Kąpiel pośród gęstych liści będzie przywodzić na myśl odpoczynek w wilgotnym tropikalnym lesie, sprzyjając odprężeniu i wyciszeniu zmysłów. Prowadząca do łazienki ściana w kolorze N378 Fiscus z palety Tikkurila już od progu wprowadzi w błogi, relaksujący nastrój.
Urban Jungle nie musi kojarzyć się wyłącznie z żywymi roślinami. Dopełnieniem tego stylu we wnętrzach będą dekoracje z kwiecistym deseniem. Przeskalowane kwiatowe wzory na ścianie będą świetnie współgrać z roślinami w wersji XXL. Głęboko matowa szara ściana pomalowana farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super White w kolorze 1969 gustownie zwieńczy wystrój, sprawiając że wnętrze będzie emanować wyważoną elegancją.
Więcej inspiracji na urządzenie wnętrz znajduje się na stronie: www.tikkurila.pl.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Bryska: W Sopocie nigdy nie odmawiam sobie przyjemności zjedzenia gofra. Cena nie gra roli
Wokalistka zapewnia, że nieco wyższe ceny w kawiarniach, restauracjach czy nawet w zwykłych budkach z przysmakami tuż przy plaży nie zniechęcają jej do wypoczynku nad Bałtykiem, bo po prostu lubi tam bywać. Często wraca do Sopotu, chociażby po to, żeby zjeść pysznego gofra z syropem karmelowym. Na ten przysmak Bryska nie żałuje pieniędzy. Jej zdaniem nieco wyższe ceny w lokalach gastronomicznych w sezonie letnim są jak najbardziej uzasadnione, bo przecież dla właścicieli takich punktów, to jedyna okazja żeby zarobić.
Polityka
Lekarz: Karol Nawrocki zapewne sporo papierosów w swoim życiu wypalił. Stwierdził, że w kampanii lepiej będzie je zastąpić woreczkami nikotynowymi

Kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas ostatniej debaty w TVP wykonał nietypowy gest, wsuwając do ust saszetkę, co wywołało dyskusję na temat alternatywnych produktów nikotynowych. Były wiceminister zdrowia przypomina, że stosowanie takich woreczków to jedna z metod walki z uzależnieniem od palenia tytoniu, wpisująca się w strategię redukcji szkód, a przykład osoby publicznej może podnieść świadomość społeczną na ten temat. Jednocześnie lekarz zwraca uwagę, że tego typu produkty przeznaczone są wyłącznie dla osób dorosłych. Reguluje to przyjęta w maju nowelizacja ustawy tytoniowej.
Zdrowie
Coraz więcej alergików korzysta z immunoterapii podjęzykowej. Nie jest ona dostępna dla najmłodszych pacjentów

Immunoterapia alergenowa, polegająca na 3-5-letnim podawaniu preparatu zawierającego alergeny, jest jedyną uznaną i skuteczną metodą przyczynowego leczenia alergii. Jej zastosowanie w najmłodszym wieku pozwala uchronić pacjenta przed rozwojem poważniejszych chorób o podłożu alergicznym, takich jak astma oskrzelowa. W Polsce refundowane są głównie immunoterapie podawane podskórnie, jednak w ostatnich latach coraz popularniejsza staje się postać podjęzykowa. Doustna forma jest refundowana tylko u dzieci i młodzieży w wieku 12–18 lat oraz dla dorosłych w odczulaniu na roztocza kurzu domowego. Alergolodzy i organizacje pacjenckie apelują o rozszerzenie wskazań o inne alergeny wiatropylne i refundację preparatów od szóstego roku życia.