Komunikaty PR

Miesiączkujesz? To moment zwiększonego zapotrzebowania na żelazo!

2021-07-20  |  13:20
Biuro prasowe

Każda miesiączkująca kobieta co miesiąc traci krew. W tych trudnych dniach czujemy, że brakuje nam mocy, koncentracji, mamy zły nastrój i szybciej się męczymy. Co zrobić, aby wesprzeć funkcjonowanie organizmu? Sięgnijmy po żelazo zawarte w  suplemencie diety Actiferol Fe®.

Żelazo to mikroelement potrzebny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, wspomaga układ nerwowy i jest składnikiem hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu.

Kobiety do 50. roku życia powinny przyjmować wraz z pożywieniem około 18 mg żelaza dziennie. Żelazo występujące w produktach zwierzęcych wchłania się w około 20%, w roślinach tylko w około 5%. Średnio w przeciętnej diecie daje to 10% przyswajalności. Innowacyjny suplement diety Actiferol Fe® od firmy Polski Lek to wyjątkowy preparat w saszetkach, który zawiera udoskonaloną formę żelaza poddanego mikronizacji i emulgacji, dzięki temu jest lepiej przyswajalny i tolerowany, co potwierdzają badania naukowe*. Zawartość saszetki z suplementem diety Actiferol Fe® należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. ¼ szklanki wody) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

Polski Lek rozpoczął telewizyjną kampanię informacyjną na temat znaczenia żelaza dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. 30-sekundowy spot ma uświadamiać kobietom, że pojawiający się cyklicznie dyskomfort wiążą się bezpośrednio z miesiączką i zwiększonym zapotrzebowaniem na żelazo. Wystarczy jedna saszetka Actiferol Fe®  15 mg pokrywająca dzienne zapotrzebowanie organizmu.

Dieta bogata w żelazo

Źródła żelaza różnią się od siebie stopniem przyswajania tego składnika mineralnego. Najlepiej przyswajane jest żelazo znajdujące się w jajach, mięsie (zwłaszcza w wątróbce wieprzowej, wołowej i kurzej) i rybach. Słabiej przyswaja się w organizmie żelazo z warzyw liściastych, orzechów, roślin strączkowych i produktów zbożowych.  Możemy też poszukać produktów spożywczych zawierających witaminę C, która zwiększa przyswajalność żelaza.

Actiferol Fe®  15 mg w saszetach - suplement diety w formie proszku do rozpuszczania przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza (III) jest dwukrotnie wyższa, co potwierdzają badania naukowe*. Emulgacja, czyli otoczenie przez cząsteczki lipidowe, powoduje, że produkt jest bardzo dobrze tolerowany. Żelazo zawarte w Actiferol Fe® uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku, dzięki czemu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Przypisy

* Jackowska T., Sapała-Smoczyńska A., Kamińska E. Dev Period Med. 2015 Apr-Jun;19(2):2017-24.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.