Komunikaty PR

Mieszkańcy posprzątali w weekend część Otwocka

2022-04-26  |  11:10
Biuro prasowe

Wolontariusze, motywacja do przywrócenia blasku zaniedbanej części miasta i wspaniały efekt. Tak w skrócie można opisać akcję sprzątania lasu przy osiedlu Batorego, którą w sobotę, 23 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi wspólnie przeprowadził Czysty Otwock i Amest Otwock. W czasie wspólnych działań, razem z mieszkańcami Otwocka, zebrano kilkanaście worków ze śmieciami. Wcześniej nieczystości zalegały przy leśnej ścieżce.

Corocznie, 22 kwietnia, obchodzony jest Dzień Ziemi. To moment, kiedy ze szczególną troską wszyscy spoglądamy na problemy, z jakimi boryka się przyroda. Jest to także dobry czas, by wspólnie zatroszczyć się o otaczającą nas naturę.  Podczas wspólnego sprzątania lasu, liderzy i sympatycy inicjatywy Czysty Otwock, a także mieszkańcy miasta oraz przedstawiciele firmy Amest Otwock, zebrali kilkanaście, 120-litrowych worków z odpadami komunalnymi.

Cieszymy się, że pomimo niekorzystnej, nieco deszczowej pogody, udało się wspólnie zrobić coś dobrego. W lasku przy osiedlu Batorego regularnie dochodzi do spotkań osób, podczas których spożywany jest alkohol. Efektem „imprez” są niezliczone butelki czy opakowania po przekąskach. A takich miejsc w Otwocku jest więcej. To niestety uniemożliwia swobodny i przyjemny kontakt z przyrodą, która w każdym mieście jest na wagę złota – mówi Cezary Jaszczyk, lider inicjatywy Czysty Otwock.

Uczestnicy sobotniej akcji zostali wyposażeni przez firmę Amest Otwock w profesjonalne chwytaki do odpadów oraz niezbędny sprzęt: worki na śmieci i rękawice ochronne. – Jako firma społecznie odpowiedzialna i działająca w branży gospodarowania odpadami, z wielką przyjemnością inicjujemy i wspieramy akcje proekologiczne na terenie naszego miasta i nie tylko. Efektem tego było powstanie Akademii Ekologicznej Amest Otwock, dzięki której budujemy i kształtujemy, zwłaszcza wśród najmłodszych osób, odpowiednie postawy ekologiczne – podkreśla Kazimierz Pietras, dyrektor składowiska Amest Otwock i wykładowca Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Po zakończonej akcji sprzątania lasu przy os. Batorego, jej uczestnicy mogli poznać tajniki gospodarowania odpadami podczas Dnia Otwartego na składowisku Amest Otwock. W czasie spotkania można było też m.in. zobaczyć ścieżkę edukacyjną i staw, który jest ostoją dla ptactwa.

Oprócz akcji sprzątania lasu przy os. Batorego, Amest Otwock z okazji Dnia Ziemi zaangażował się również w Dzień Ziemi z Przerób-My w warszawskim Centrum Praskim Koneser, który miał miejsce 22 kwietnia. Na przygotowanym przez firmę stoisku zarówno dzieci, jak i dorośli mogli dowiedzieć się więcej o pszczelarstwie i roli pszczół w środowisku naturalnym. Na składowisku Amest Otwock od lat funkcjonuje pasieka, która dzięki obecności zapylaczy wspomaga lokalny ekosystem.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia 10 magicznych miejsc w Paryżu – znanych z ekranu i nie tylko! Biuro prasowe
2024-08-19 | 13:40

10 magicznych miejsc w Paryżu – znanych z ekranu i nie tylko!

Paryż oferuje mnóstwo atrakcji i niezapomnianych przeżyć, co potwierdzają miliony turystów odwiedzających stolicę miłości, sztuki i kultury, a w tym roku również
Styl życia OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE
2024-08-14 | 16:00

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Dla teatromanów gościnne improwizowane spektakle w ramach cyklu „Impro Goście”, dla najmłodszych smakoszy warsztaty tworzenia pizzy, a dla
Styl życia Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie
2024-08-14 | 12:30

Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie postanowił pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”. Aby to zrobić,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Agnieszka Hyży: Marzyłam o programie porannym, choć myślałam, że ten projekt już się nie wydarzy. Mam nadzieję, że format „Halo tu Polsat” wprowadzi na rynek nową jakość

Prezenterka mocno trzymała kciuki, by pomysł na program śniadaniowy w Polsacie stał się rzeczywistością, i teraz cieszy się, że może być jego częścią. Agnieszka Hyży poprowadzi „Halo tu Polsat” w duecie z Maciejem Rockiem. Jednocześnie kieruje słowa uznania i wdzięczności pod adresem dyrektora programowego stacji, Edwarda Miszczaka, bo ma świadomość, że gdyby nie on, to taki format nie trafiłby na antenę stacji, z którą jest związana. Wierzy też, że ich poranna propozycja przyciągnie widzów, którzy do tej pory oglądali „Dzień dobry TVN” bądź „Pytanie na śniadanie”.

Muzyka

Natalia Nykiel: Dla mnie to jest bardzo szalony rok, ale ja uwielbiam, jak mam wypchany kalendarz. Wtedy czuję, że żyję i czerpię z tego bardzo dużo energii

Artystka dzieli teraz swój czas pomiędzy scenę, studio nagrań i parkiet taneczny. Pod koniec lipca miał premierę jej singiel „Daylight”, w którym zaprezentowała słuchaczom brzmienia z gatunku drum & bass. Utwór zapowiada zaplanowaną na wrzesień EP-kę zatytułowaną „Atom”, na której znajdą się tylko piosenki w języku angielskim. Jednocześnie trwają prace nad nową płytą artystki z polskimi kompozycjami. Już wkrótce Natalię Nykiel będzie można również oglądać w popularnym show Polsatu, a fani mogą liczyć na spotkanie z nią podczas koncertów plenerowych, festiwali i innych wydarzeń masowych, jakie latem odbywają się w różnych miejscach Polski.

Problemy społeczne

Co czwarta kobieta poniżej 20. roku życia doświadczyła przemocy ze strony partnera. Problem dotyczy nie tylko krajów o niskich dochodach i dużych nierównościach

Jedna czwarta kobiet w wieku 15–19 lat doświadczyła choć raz przemocy ze strony swojego partnera, a 16 proc. w ciągu ostatniego roku – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To zjawisko powszechne na całym świecie, choć – jak wskazuje WHO – największy odsetek występowania tego problemu notuje się w krajach o niższych dochodach i takich, w których występują duże nierówności płci, m.in. w dostępie do edukacji, warunków zatrudnienia czy wynagrodzenia.