Mikołajki w Krakowie. Tu spotkasz Mikołaja i jego ekipę

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Święty Mikołaj zawita do Krakowa! Jak co roku, gościa z dalekiej Północy będzie można spotkać w wielu miejscach w mieście. Jednym z nich będą Nowe Czyżyny.
W centrum handlowym przy ul. Medweckiego 2 już 7-go grudnia odbędą się mikołajki. Wydarzenie przygotowane z myślą o dzieciach będzie okazją do spotkania z Mikołajem, zamienienia z nim kilku słów oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z całą rodziną.
Mikołaj będzie czekał na najmłodszych w godzinach od 10.00 do 16.00 w specjalnie zaaranżowanej świątecznej strefie. – Mikołaj, który nas odwiedzi, będzie tym tradycyjnym – w czerwonym kubraku i z długą, śnieżnobiałą brodą. Towarzyszyć będą mu natomiast elfy – mówi Anna Brzozowska z CH Nowe Czyżyny w Krakowie.
– W czasie wydarzenia każde dziecko będzie mogło podejść do Mikołaja, usiąść mu na kolanach i przekazać listę z prezentami. Będzie także czas na zdjęcia. Dla najmłodszych przygotowaliśmy słodkości – dodaje.
Organizatorzy zadbali także o inne atrakcje. 7 grudnia dzieci będą mogły posłuchać bajek czytanych przez samego św. Mikołaja, które zabiorą je w świat przygód i fantazji. Nie zabraknie opowieści ze świata Hansa Christiana Andersena oraz innych popularnych baśni. Ponadto Nowe Czyżyny szykują warsztaty świąteczne.
Podczas warsztatów dzieci będą mogły własnoręcznie stworzyć dekoracje choinkowe z naturalnych surowców, takich jak sznurki. Najmłodsi nauczą się także robić i przyozdabiać lampiony. Wszystkie ozdoby będzie można zabrać do domu i postawić np. na wigilijnym stole – zachęcają organizatorzy.
Mikołajki w Nowych Czyżynach będą również okazją do podzielenia się dobrem z bezdomnymi czworonogami. 7 grudnia odbędzie się wielki finał zbiórki na rzecz podopiecznych Fundacji dla Zwierząt La Fauna. Już dziś każdy może przyłączyć się do akcji. Odwiedzając centrum handlowe, można podarować psom i kotom m.in. ciepłe koce na zimę czy suchą karmę. Prowadzona jest również kwesta, z której dochód zasili działalność Fundacji.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.