Mikołajkowe warsztaty Majsterkowo w Castoramie – kreatywna zabawa dla rodziny
Mikołajki to idealny moment na wspólne spędzanie czasu w kreatywny sposób! Już 7 grudnia, w godzinach 11:00–16:00, sklepy Castorama zapraszają dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe warsztaty Majsterkowo. To doskonała okazja, by rozwijać dziecięcą wyobraźnię, ćwiczyć zdolności manualne i odkrywać tajniki ponownego wykorzystywania materiałów – wszystko w atmosferze twórczej zabawy.
Podczas mikołajkowych warsztatów Majsterkowo większość sklepów Castorama w Polsce zamieni się w inspirujące przestrzenie, gdzie najmłodsi stworzą własne, niepowtarzalne projekty z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Fragmenty tapet, drewna, wykładzin czy sztucznej trawy staną się podstawą wyjątkowych dzieł, a dzieci – pod opieką dorosłych – nauczą się, jak nadawać nowe życie z pozoru niepotrzebnym już przedmiotom.
Warsztaty Majsterkowo to nie tylko dokonała zabawa, ale także lekcja kreatywności i ekologii, która może inspirować na długo po zakończeniu Mikołajek.
Castorama od dekady wspiera rozwój młodych
Warsztaty Majsterkowo od dziesięciu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci w wieku 6–12 lat. To świetna okazja do zdobywania praktycznych umiejętności, odkrywania nowych pasji oraz budowania ekologicznej świadomości. - Zależy nam, by pobudzać ducha majsterkowania w młodym pokoleniu i wspierać w zdobywaniu umiejętności, które przydadzą się im w przyszłości. Jednocześnie chcemy pokazywać zarówno dzieciom jak i rodzicom jak kreatywnie spędzać wspólnie czas, wykorzystując przy tym materiały, które możemy znaleźć w naszych domach - podkreśla Olga Małek, Specjalistka ds. Odpowiedzialnego Biznesu w Castorama Polska.
Warsztaty dla każdego
Warsztaty mają charakter otwarty, nie wymagają zapisów ani wcześniejszych rezerwacji. Wystarczy, że dzieci przyjdą w towarzystwie dorosłego opiekuna, który pozostanie z nimi przez cały czas trwania zajęć. Wszystkie materiały potrzebne do kreatywnych działań zostaną zapewnione na miejscu. Dodatkowo mali majsterkowicze będą mieli szansę pochwalić się swoimi pracami na Facebooku, używając hasztagu #MikołajkiwCastorama2024.
Warsztaty odbędą się we wszystkich sklepach Castorama z wyjątkiem: Tarnów, Brico Depot Puławy, Nowy Targ, Warszawa Grochowska, Wrocław Bielany, Nysa oraz Łódź Zgierska.
Zapraszamy do wspólnego majsterkowania i świętowania Mikołajek!
Więcej informacji na temat warsztatów:
https://www.castorama.pl/odpowiedzialny-biznes/majsterkowo/majsterkowe-mikolajki-2024
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.