Komunikaty PR

,,Mitologia stosowana” akcja Janiny Bąk i NutroPharma - podsumowanie

2021-05-19  |  08:00
Biuro prasowe

Blisko 90 tysięcy wyświetleń dwóch webinarów ze znanymi ekspertami i dwóch inspirujących rozmów z influencerami naukowymi. Przez ostatnich kilka tygodni firma NutroPharma, wraz ze statystyczką Janiną Bąk, poprowadziła drugą odsłonę znanej kampanii obalającej mity pt. „Mitologia Stosowana”, czyli kontynuację akcji edukacyjnej o badaniach naukowych, statystyce i wszystkim, co się liczy. Janina Bąk wraz ze swoimi gośćmi podjęła się zadania obalania mitów medycznych, w tym związanych z pandemią COVID-19, oraz rzuciła nowe światło na problemy związane z dezinformacją.

Kampanię rozpoczęła rozmowa z Kasią Gandor z kanału kasiagandor.com – biotechnolożką i popularyzatorką nauki dotyczącą szczepień na COVID-19. Prowadząca Janina Bąk, statystyczka i autorka bestsellerowej książki popularnonaukowej, poruszała takie tematy jak: różnice szczepionek obecnych na rynku, czas ich powstania, czy statystyki dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych. Dużym zainteresowaniem cieszył się webinar na żywo z dr Grzesiowskim pt. „Co już wiemy o koronawirusie?”, gdzie internauci na żywo mogli zadawać nurtujące ich pytania. Spotkanie podzielone zostało bowiem na dwie części – wywiad i część interaktywną. Kolejna rozmowa z Dawidem Myśliwcem, doktorem chemii z kanału „Uwaga! Naukowy bełkot”, rozwiewała wątpliwości związane ze zdrową żywnością i żywieniem, natomiast webinar z ginekologiem dr Maciejem Sochą dotyczył m.in. szczepień, zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w ciąży ale i ogólnego zdrowia psychicznego i fizycznego kobiet.

Celem edukacyjnej kampanii „Mitologia Stosowana” jest popularyzacja przekazu merytorycznego, walka z dezinformacją i zwrócenie uwagi na problem weryfikacji źródła pozyskanych informacji. W społeczeństwie, w którym dowody naukowe przestają być argumentem bardzo łatwo jest bowiem wzbudzić nieufność i strach. O potrzebie realizacji takich działań mogą świadczyć liczne komentarze pod nagraniami wydarzeń.

Wszystkie rozmowy dostępne są do obejrzenia na kanale YT „Statystycznie rzecz biorąc”. Więcej informacji znajduje się również na stronie www.mitologiastosowana.pl.

Kampania organizowana przez Janinę Bąk została zrealizowania przy wsparciu firmy NutroPharma.

 

 

 

 

NutroPharma to polska firma obecna na rynku od 1990 roku. Od ponad 30 lat oferuje wysokiej jakości suplementy diety oraz żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Dostarcza oparte na dowodach naukowych receptury produktów oraz wspiera konsumentów w specyficznych potrzebach żywieniowych. Oferowane przez firmę rozwiązania stanowią rzetelne wsparcie wczesnej profilaktyki prozdrowotnej. Produkty firmy NutroPharma cechuje szczególna dbałość o ich jakość i bezpieczeństwo. Firma z własnej inicjatywy wdrożyła autorski program NQS czyli NutroPharma Quality System. Program ten zapewnia właściwy background naukowy produktów oraz przeprowadzanie badań jakościowych i ilościowych każdej partii, w niezależnych, akredytowanych laboratoriach, na co firma posiada stosowne certyfikaty. Zaufanie klientów, liczne wyróżnienia oraz nagrody branżowe powodują, że NutroPharma znajduje się wśród liderów w swojej branży.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.