Komunikaty PR

Moczenie nocne u dzieci – to można wyleczyć!

2021-06-30  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Żelazińska
Valkea Media

Ficowskiego 15
01-747 Warszawa
jzelazinska|valkea.com| |jzelazinska|valkea.com
731 111 944
https://valkea.com/

Przez moczenie nocne twoje dziecko nigdy nie wyjeżdża na wakacyjne obozy i kolonie? Nawet pobyt u dziadków wywołuje u niego ogromny stres? Już tak nie musi być! To schorzenie można całkowicie wyleczyć. Nie zwlekaj, spraw, by twoja pociecha cieszyła się beztroskim letnim wypoczynkiem i suchym porankiem każdego dnia.

Niekontrolowane opróżnianie pęcherza moczowego podczas snu u dzieci powyżej 5. roku życia – taka jest fachowa definicja zjawiska nazywanego przez specjalistów enurezą. W Polsce schorzenie to dotyka około 300 000 małych pacjentów w wielu 5-14 lat.

Błędne utarte przekonania

Wielu rodziców niestety zwleka z szukaniem pomocy. Nocne moczenie nadal traktuje się bowiem błędnie jako efekt zaburzeń emocjonalnych dziecka lub zaniedbań wychowawczych. A w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie – to nieleczona enureza może powodować problemy psychologiczne u najmłodszych. Dziecko, które moczy się w nocy, czuje wstyd, zażenowanie, ma bardzo niskie poczucie własnej wartości, jest też wykluczone z wielu aspektów codziennego funkcjonowania, jak na przykład wakacyjne wyjazdy do rodziny, krewnych, na kolonie czy obozy.

Moczenie nocne jest całkowicie uleczalne

Najistotniejsze zatem jest to, by mieć świadomość, że moczenie nocne jest schorzeniem, które można wyleczyć. Jego przyczynami są bowiem aspekty czysto medyczne, jak nadmierna produkcja moczu w nocy, niemożność obudzenia się lub zmniejszona pojemność pęcherza moczowego. Wystarczy odpowiednia terapia, by całkowicie wyeliminować problem. Lekarz rodzinny lub pediatra pomogą ustalić zasadnicze przyczyny występowania u dziecka moczenia nocnego i zalecą najlepsze możliwości leczenia. Terapia może obejmować tzw. trening pęcherza, zastosowanie alarmu wybudzeniowego czy przyjmowanie leku. Metody te są czasami stosowane łącznie lub wymiennie.

Kampania „Suchy Poranek”

Warto też pamiętać o tym, że dziecko moczące się w nocy potrzebuje zrozumienia i wsparcia rodzica. Pozytywna motywacja, szczera rozmowa, czytanie bajek terapeutycznych dają mu poczucie bezpieczeństwa i niwelują stres związany z tą kłopotliwą dla całej rodziny

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Valkea Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.