3 pomysły na stylizacje, kiedy skończy się #homeoffice
Pandemia spowodowała, iż wiele osób przeszło na tryb pracy zdalnej. Oficjalny strój codzienny został zamieniony na ubranie typu homewear. Powrót do biura jednak coraz bliżej. W jakim ,,outficie” będziemy wykonywać swoje codzienne obowiązki zawodowe? Okazuje się, że elegancja odchodzi do lamusa. Sprawdź więc, co powinno być w Twojej garderobie.
Według New York Times biurowy dress code jest passé już od kilku lat. To jednak ostatnie wydarzenia znacząco przyczyniły się do zmian. Do biura wrócimy w nowej odsłonie, tzn. przemycając ,,ubraniowe przyzwyczajenia” z domu. Najważniejszy stanie się komfortowy krój oraz miękki, przyjemny dla ciała materiał.
Doskonałe będą sukienki o luźniejszym kroju. Latem warto poszukiwać także delikatnych, roślinnych wzorów. Kreacja wykonana z wegańskiego cupro w kwiaty, stanie się idealna na słoneczne dni. Materiał ten jest przewiewny i o dużym stopniu higroskopijności, co wpływa na zdrowie naszej skóry.
Idealne do biura są również wiskozowe zestawy. Lekki top na szerokich ramiączkach w odcieniu brudnego różu, stworzy świetną kompozycję z miękką i wygodną atramentową spódnicą. Ten zestaw to absolutne must have tego lata.
Delikatnie oversizowa bluzka w paski znakomicie skomponuje się z białą spódnicą z lnu. Styl marynistyczny i biały odcień wiodą prym w tym sezonie! Przedstawiony komplet jest nie tylko super wygodny, ale też z świetnych materiałów. Bluzka została wykonana z dobrej jakości bawełny, natomiast dół z lnu, zapewniającego doskonały komfort termiczny latem.
Wygodne ubrania do pracy znajdziecie w sklepie online marki Oh!Zuza: https://sklep.vnd.pl/ohzuza

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.