Komunikaty PR

3 wskazówki jak wybrać idealny peniuar

2020-07-30  |  17:29

Historia XVIIwieku wskazuje Francję jako centrum świata mody,trendy wyznaczała wówczas sama markiza de Pompadour. Ceniła ona sobie głębokie dekolty, ażurowe koronki i chętnie podkreślała talię[1]. W tym czasie w paryskich sypialniach coraz częściej pojawiał się peniuar. Zważając na modowe upodobania mecenaski sztuki, z całą pewnością należał on do jej ulubieńców. Był niezwykle elegancki, lekki i miękki w dotyku. Jak dziś wybrać i nosić to słynne w modzie sypialnianej okrycie? Koniecznie sprawdź!

Peniuar to zmysłowy strój nocny dla kobiet, rodem z Francji, gdzie powstawały jego pierwsze modele. Początkowo charakteryzował się luźnym krojem., Wykonany był z cienkiego materiału, zdobiony koronkami i falbanami. Obecnie jest synonimem szyku w modzie na dobranoc. Zakłada się go zwykle o poranku lub wieczorem, tuż przed snem. 

Miękka wiskoza

Wybierając peniuar, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został uszyty. Doskonałym wyborem są modele wykonane z wiskozy.  Wyroby z tej dzianiny delikatnie otulają ciało, wprowadzają w błogi nastrój oraz są miękkie w dotyku.

O długości słów kilka

Latem świetnie sprawdzają się peniuary o długości tuż przed kolano. Jesienią i zimą poleca się modele dłuższe — do pół łydki, a nawet do kostki. Dla Pań lubiących strojne looki idealne są projekty wzbogacone o koronkę.

Ulubiony kolor

Wybierając kolor peniuaru, warto stawiać na ten ulubiony. Dla kobiet szukających delikatnych barw, poleca się krem, brudny róż i jasny niebieski. Panie, które cenią wyrazistsze kolory, dedykuje się projekty w odcieniach, takich jak rubin, granat czy atramentowa czerń.

Peniuary dostępne są w sklepie online marki Vanilla night&day: https://sklep.vnd.pl/koszulki-nocne


[1]https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/piekno-absolutne-xviii-wieczny-swiat-francuskiej-mody/w22xlg3, dostęp: 29.07.2020.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda SUKCES SZYTY ZŁOTĄ NITKĄ NABÓR DO KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW Biuro prasowe
2024-07-17 | 10:00

SUKCES SZYTY ZŁOTĄ NITKĄ NABÓR DO KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW

SUKCES SZYTY ZŁOTĄ NITKĄ NABÓR DO KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW   Ten konkurs otworzył drzwi do kariery takim gwiazdom, jak Łukasz Jemioł,
Moda Subtelna doskonałość linii – marka Patrizia Aryton rozpoczyna sezon AW24.
2024-07-12 | 09:00

Subtelna doskonałość linii – marka Patrizia Aryton rozpoczyna sezon AW24.

Kapsułowa kolekcja Atelier Patrizia Aryton na sezon jesień-zima 2024, to moc zaklęta w doskonałych liniach sylwetek, ubrania najwyższej jakości, które tworzą kompletną szafę
Moda Dlaczego Polacy kupują luksusowe rzeczy z drugiej ręki?
2024-07-11 | 14:00

Dlaczego Polacy kupują luksusowe rzeczy z drugiej ręki?

Vinted, wiodąca w Europie internetowa platforma C2C mody używanej, spytała respondentów w Polsce o ich nawyki zakupowe dotyczące mody luksusowej z drugiej ręki.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.