Komunikaty PR

3 wskazówki jak wybrać idealny peniuar

2020-07-30  |  17:29

Historia XVIIwieku wskazuje Francję jako centrum świata mody,trendy wyznaczała wówczas sama markiza de Pompadour. Ceniła ona sobie głębokie dekolty, ażurowe koronki i chętnie podkreślała talię[1]. W tym czasie w paryskich sypialniach coraz częściej pojawiał się peniuar. Zważając na modowe upodobania mecenaski sztuki, z całą pewnością należał on do jej ulubieńców. Był niezwykle elegancki, lekki i miękki w dotyku. Jak dziś wybrać i nosić to słynne w modzie sypialnianej okrycie? Koniecznie sprawdź!

Peniuar to zmysłowy strój nocny dla kobiet, rodem z Francji, gdzie powstawały jego pierwsze modele. Początkowo charakteryzował się luźnym krojem., Wykonany był z cienkiego materiału, zdobiony koronkami i falbanami. Obecnie jest synonimem szyku w modzie na dobranoc. Zakłada się go zwykle o poranku lub wieczorem, tuż przed snem. 

Miękka wiskoza

Wybierając peniuar, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został uszyty. Doskonałym wyborem są modele wykonane z wiskozy.  Wyroby z tej dzianiny delikatnie otulają ciało, wprowadzają w błogi nastrój oraz są miękkie w dotyku.

O długości słów kilka

Latem świetnie sprawdzają się peniuary o długości tuż przed kolano. Jesienią i zimą poleca się modele dłuższe — do pół łydki, a nawet do kostki. Dla Pań lubiących strojne looki idealne są projekty wzbogacone o koronkę.

Ulubiony kolor

Wybierając kolor peniuaru, warto stawiać na ten ulubiony. Dla kobiet szukających delikatnych barw, poleca się krem, brudny róż i jasny niebieski. Panie, które cenią wyrazistsze kolory, dedykuje się projekty w odcieniach, takich jak rubin, granat czy atramentowa czerń.

Peniuary dostępne są w sklepie online marki Vanilla night&day: https://sklep.vnd.pl/koszulki-nocne


[1]https://www.newsweek.pl/wiedza/historia/piekno-absolutne-xviii-wieczny-swiat-francuskiej-mody/w22xlg3, dostęp: 29.07.2020.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Moda, sport i dobroczynność - niecodzienne wydarzenie live Biuro prasowe
2020-09-29 | 13:52

Moda, sport i dobroczynność - niecodzienne wydarzenie live

  Informacja prasowa do natychmiastowej publikacji              Gdańsk, 28.09.2020 Moda, sport i dobroczynność - niecodzienne
Moda Najnowsza kolekcja FILA w GO Sport
2020-09-28 | 16:30

Najnowsza kolekcja FILA w GO Sport

Tak zwany athleisure wear, czyli sportowa, komfortowa odzież, dedykowana ćwiczeniom, ale wykorzystywana też do codziennego użytku, od kilku sezonów pojawia się w zestawieniach top
Moda VIVO! Krosno szuka stylowych ambasadorów oraz nagradza za zakupy!
2020-09-28 | 12:00

VIVO! Krosno szuka stylowych ambasadorów oraz nagradza za zakupy!

Na drugą połowę września VIVO! Krosno przygotowało szereg niespodzianek i dobrej zabawy. To elementy obchodów trzecich urodzin centrum handlowego. Wszyscy chętni mogą wziąć udział

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020
Biogen

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Muzyka

Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

Ochrona środowiska

Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

– W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.