Komunikaty PR

5 faktów o zegarkach, o których nie masz pojęcia

2020-04-30  |  10:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Używamy go codziennie i przez jego powszechność nie interesuje nas zbytnio. Jakie ciekawostki skrywają zegarki?

Wiemy o tym, że istniały zegary słoneczne, które nadal jeszcze podziwiać można w niektórych parkach, interesujemy się zegarkami, traktujące je jako część biżuterii i dodatek do stroju. Niektórzy z nas skłaniają się ku ich zastosowaniu w formie gadżetów i z wielką chęcią zaopatrują się w smartwatche, które pełnią przeróżne funkcje od ich podstawowej – podawania czasu, przez odtwarzanie muzyki, odbieranie telefonów po aplikacje relaksacyjne. Znamy najpopularniejsze marki i nowinki ze świata, ale nie jesteśmy świadomi pochodzenia zegarków, tego, które są najpopularniejsze, ani jak były noszone kilka wieków temu. Na te pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

  1. Pierwszy zegarek stworzony został przez Egipcjan około 1500 roku przed naszą erą. Był to zegar słoneczny, który tracił swoje właściwości po zmroku. Dopiero później powstały zegary wodne lub odmierzano czas za pomocą ognia, swoje zastosowanie znalazły także klepsydry. Wskazówki zegara przesuwają się z lewej strony w prawą właśnie ze względu na to, że tak poruszał się cień zegarów słonecznych.
  2. Chociaż na Instagramie i w trendach króluje złoto to najpopularniejszym kolorem zegarka tak naprawdę jest… czarny. Jeśli jesteś fanem klasyki z pewnością przypadnie ci do gustu zegarek męski LOR RM365FX9, natomiast jeśli poszukujesz czegoś lekkiego na lato damski zegarek LOR RG221RX9 marki Lorus, będą idealnym połączeniem klasyki i stylu casual.
  3. Obecnie kojarzone są jako męskie akcesorium - zegarki nadgarstkowe oryginalnie zostały wynalezione dla kobiet w okresie Dynastii Tudorów, ponieważ stroje damskie nie były wyposażone w kieszenie, dlatego używanie zegarków kieszonkowych nie było funkcjonalne. Dopiero podczas I Wojny Światowej mężczyźni zastąpili zegarki, kieszonkowe oraz te zawieszane na szyi, nadgarstkowymi, które były w tej sytuacji znacznie praktyczniejsze i pozwalały na swobodę w użyciu broni.
  4. Czy zauważyłeś może, że zawsze w sklepie z zegarkami wszystkie pokazują godzinę 10:10? Nie jest to przypadek, to działanie marketingowe nazwane „szczęśliwym czasem”, dzięki któremu ustawienie wskazówek przypomina uśmiech.
  5. Osoby, którym zależny na najdokładniejszym znanym ludzkości pomiarze czasu będą musiały zaopatrzyć się w zegar atomowy. Pierwszy zbudowany został w 1949 roku, natomiast w Colorado w Stanach Zjednoczonych znajduje się najdokładniejszy zegar atomowy na świecie. Spóźnia się o 1 sekundę raz na 15 miliardów lat.

Chociaż zastosowane w zegarkach technologie zmieniają się wraz z upływem czasu, nie zmienia się ich popularność. Często sprawdzamy godzinę na naszych telefonach, lecz prawie każdy z nas posiada i używa zegarka tradycyjnego i nic nie zapowiada jego wyjścia z mody, ani wyparcia go przez co raz popularniejsze smartwatche.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace Biuro prasowe
2025-05-07 | 16:00

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

TATUUM, modowa marka z Łodzi, wzięła udział w Światowej Wystawie EXPO 2025 w Osace, prezentując specjalną kolekcję inspirowaną postacią Misia Uszatka. Udział w tym
Moda Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
2024-12-23 | 12:00

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl  i okoliczności.  Jeśli planujemy przetańczyć całą noc,
Moda Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Buty bardzo Black W tym sezonie warto mieć w szafie czarne botki z rockowym, grunge’owym lub wojskowym sznytem. Można je zestawiać zarówno z jeansami i oversize’ową

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.