Biżuteria inspirowana kwiatami
Unikatowa, niepowtarzalna biżuteria to wyjątkowy prezent na Dzień Matki. I nie tylko na tę okazję. Ponad 100 najpiękniejszych obiektów sztuki jubilerskiej z XIX i XX wieku, zobaczyć i wylicytować można będzie już 25 maja w DESA Unicum. Pojawią się m.in. pierścionki, kolczyki, broszki i naszyjniki zdobione niezwykle modnymi w tym sezonie szafirami, opalami, rubinami i szmaragdami.
Biżuteria i kwiaty. Połączyliśmy te dwa wątki i stworzyliśmy wyjątkową propozycję inspirowaną wiosną. Na wystawie nie brakuje biżuterii z motywami roślinnymi. Przykładem może być m.in. pierścionek z rubinami i diamentami, wyglądający jak barwny kwiat czy kolczyki z białego złota pochodzące z Francji z końca XX wieku. Ale to tylko dwa spośród wielu innych wyjątkowych obiektów.
Na wystawie i aukcji zobaczyć można będzie również kolczyki, pierścionek i naszyjnik z kolekcji „Happy Diamonds” słynnej światowej marki Chopard. To innowatorski pomysł z 1976 roku na stworzenie linii biżuterii, gdzie umieszczone pomiędzy dwiema szafirowymi szybkami frywolne małe diamenty podskakują w zamknięciu przy każdym ruchu. „Happy Diamonds” to symbol radości życia i wolnego ducha. Kolekcja ta do dnia dzisiejszego cieszy się niezmienną popularnością i rozpoznawalnością.
W tym sezonie niezwykle modna jest biżuteria z dodatkiem kamieni szlachetnych. Ciekawym przykładem mogą być naszyjnik, bransoleta i pierścionek z opalami. Znalezienie dwóch podobnych do siebie opali jest praktycznie nieosiągalne. Możemy się o tym przekonać dokładnie przyglądając się temu kamieniowi, gdzie gra barw jest niepowtarzalna i rozkłada się indywidualnie w każdym z nich. Opal szlachetny jest kamieniem delikatnym, mieniącym się pożądanym blaskiem ognia. Z kolei szafiry charakteryzują się niezwykle piękną, błękitną barwą. Tworzą zgrany duet z diamentami. Na wystawie i aukcji zobaczyć można m.in. kolczyki w typie art déco czy pierścionek z diamentami z połowy XX wieku, a także wyjątkowe kolczyki z wiedeńskiej pracowni jubilerskiej.
Jednymi z najbardziej poszukiwanych i cenionych kamieni szlachetnych są również szmaragdy. Szczególnie rozsławiła je legendarna Kleopatra. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie m.in. pierścionek z XIX wieku czy bransoletę art déco z tymi właśnie kamieniami. Warto również zwrócić uwagę na wyroby z koralu i turkusu, które również urzekają intensywnymi barwami.
Wszystkie obiekty oglądać można na wystawie przedaukcyjnej od 11 maja. 25 maja o godzinie 19 zostaną zlicytowane w DESA Unicum, największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.
Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska: 11-25 maja 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 25 maja 2021, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/bizuteria-kolekcjonerska-ipfq/

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.