Biżuteria inspirowana kwiatami
Unikatowa, niepowtarzalna biżuteria to wyjątkowy prezent na Dzień Matki. I nie tylko na tę okazję. Ponad 100 najpiękniejszych obiektów sztuki jubilerskiej z XIX i XX wieku, zobaczyć i wylicytować można będzie już 25 maja w DESA Unicum. Pojawią się m.in. pierścionki, kolczyki, broszki i naszyjniki zdobione niezwykle modnymi w tym sezonie szafirami, opalami, rubinami i szmaragdami.
Biżuteria i kwiaty. Połączyliśmy te dwa wątki i stworzyliśmy wyjątkową propozycję inspirowaną wiosną. Na wystawie nie brakuje biżuterii z motywami roślinnymi. Przykładem może być m.in. pierścionek z rubinami i diamentami, wyglądający jak barwny kwiat czy kolczyki z białego złota pochodzące z Francji z końca XX wieku. Ale to tylko dwa spośród wielu innych wyjątkowych obiektów.
Na wystawie i aukcji zobaczyć można będzie również kolczyki, pierścionek i naszyjnik z kolekcji „Happy Diamonds” słynnej światowej marki Chopard. To innowatorski pomysł z 1976 roku na stworzenie linii biżuterii, gdzie umieszczone pomiędzy dwiema szafirowymi szybkami frywolne małe diamenty podskakują w zamknięciu przy każdym ruchu. „Happy Diamonds” to symbol radości życia i wolnego ducha. Kolekcja ta do dnia dzisiejszego cieszy się niezmienną popularnością i rozpoznawalnością.
W tym sezonie niezwykle modna jest biżuteria z dodatkiem kamieni szlachetnych. Ciekawym przykładem mogą być naszyjnik, bransoleta i pierścionek z opalami. Znalezienie dwóch podobnych do siebie opali jest praktycznie nieosiągalne. Możemy się o tym przekonać dokładnie przyglądając się temu kamieniowi, gdzie gra barw jest niepowtarzalna i rozkłada się indywidualnie w każdym z nich. Opal szlachetny jest kamieniem delikatnym, mieniącym się pożądanym blaskiem ognia. Z kolei szafiry charakteryzują się niezwykle piękną, błękitną barwą. Tworzą zgrany duet z diamentami. Na wystawie i aukcji zobaczyć można m.in. kolczyki w typie art déco czy pierścionek z diamentami z połowy XX wieku, a także wyjątkowe kolczyki z wiedeńskiej pracowni jubilerskiej.
Jednymi z najbardziej poszukiwanych i cenionych kamieni szlachetnych są również szmaragdy. Szczególnie rozsławiła je legendarna Kleopatra. W DESA Unicum zobaczyć i wylicytować można będzie m.in. pierścionek z XIX wieku czy bransoletę art déco z tymi właśnie kamieniami. Warto również zwrócić uwagę na wyroby z koralu i turkusu, które również urzekają intensywnymi barwami.
Wszystkie obiekty oglądać można na wystawie przedaukcyjnej od 11 maja. 25 maja o godzinie 19 zostaną zlicytowane w DESA Unicum, największym polskim domu aukcyjnym przy ul. Pięknej 1A. Licytować można będzie online, przez aplikację oraz telefonicznie i przez zlecenie stałe. Aukcja transmitowana będzie na żywo w kanałach społecznościowych DESA Unicum.
Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska: 11-25 maja 2021, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 25 maja 2021, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny
https://desa.pl/pl/aukcje-dziel-sztuki/bizuteria-kolekcjonerska-ipfq/

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.