BUTY, KTÓRE POKOCHA KAŻDA PANNA MŁODA! JAK WYBRAĆ TE IDEALNE?
Większość kobiet długo planuje dzień ślubu, zaczynając od miejsca ceremonii, wymarzonej sukni aż po idealne buty, które podczas całej imprezy odgrywają kluczową rolę. Zazwyczaj jest to wyobrażenie o pięknych szpilkach, dobrze dopasowanych do stopy, które również, a czasem i przede wszystkim, będą modne. Panie czasami niestety zapominają o najważniejszym, czyli wygodzie i jakości obuwia. Czy jest możliwe pogodzenie tych wszystkich wymagań i oczekiwań? Jak najbardziej!
Trendy ślubne w 2020 roku
Każdego roku pojawiają się nowe trendy na rynku modowym. W 2020 roku, tak jak w każdym z poprzednich, przeważa klasyczna biel, ecru i pastelowe odcienie obuwia ślubnego. Blink blink w modzie nie tylko podczas karnawału, ale także podczas tego najważniejszego dnia w życiu! Akcentu w kreacji dodawać ma złoty lub srebrny akcent na butach. Elementy perłowe lub kryształowe są koniecznym dodatkiem do szpilek, sandałów, a nawet mokasyn. Projektanci zalecają sandały w szczególności na wysokim obcasie. Wyszczuplają one sylwetkę oraz pięknie eksponują stopy. Kluczowe jest odpowiednie dobranie modelu do rodzaju stopy, aby ją wyszczuplić. W tym roku wyjątkowo pożądane są również buty na niskim obcasie. W szczególności – baleriny, ze względu na swoją uniwersalność i możliwość wykorzystania ich na inne okazje. Te z pewnością świetnie zdadzą egzamin, kiedy pary zdecydują się na ceremonię pod gołym niebem.
– W mojej najnowszej kolekcji ślubnej przyszłe panny młode znajdą szpilki z piórami strusia, buty zdobione cekinami Swarovskiego, a także dla nieco bardziej odważnych – zwierzęce motywy. Króluje oczywiście blask – kolory przewodnie, na które postawiłam, to srebro oraz złoto. Do każdej pary butów można dobrać torebkę w tym samym stylu – zdradza Dorota Kuźnicka.
Oczekiwania kobiet
Czego oczekuje w dzisiejszych czasach coraz większa ilość kobiet przy wyborze obuwia ślubnego? Przede wszystkim wygody. Od dziecka wmawia się małym dziewczynkom, że dla urody trzeba cierpieć. Nad zmianą tego przekonania pracuje coraz większa liczba projektantów. Jedną z nich jest Dorota Kuźnicka, właścicielka marki DK by Dorota Kuźnicka. Wygodę utożsamia z luksusem i trendem. Od lat kieruje się słowami: „Podbijaj świat w wygodnych butach”. Projektantka w każdej swojej kolekcji kładzie nacisk na perfekcyjnie wyprofilowane modele, które zapewniają stopom idealne podparcie. Tak samo było w przypadku jej najnowszej kolekcji ślubnej. Projektantka postawiła zarówno na design zgodny z najnowszymi ślubnymi trendami, jak i na wygodę i jakość wykonania.
– W moich projektach najważniejsza jest wysoka jakość materiałów, które sprowadzane są z Hiszpanii, wygoda noszenia oraz oczywiście najnowsze trendy. Większość topowych marek niestety skupia się tylko na estetyce, zapominając o komforcie dla klientek, który ja zawsze stawiam na pierwszym miejscu. Buty wykonuję z nubuku oraz skór o różnorodnych wzorach, czasem na element projektu składa się także specjalnie modyfikowany sylikon – tłumaczy Dorota Kuźnicka.
3 zasady idealnego obuwia na ślub
Oczekiwania swoją drogą, ale co zrobić, żeby je spełnić? Czym powinna kierować się każda kobieta w butiku sukni i butów ślubnych? Jest na to przepis składający się z tylko 3 podstawowych składników!
- Rozmiar
Podstawowa zasada dla każdego Kopciuszka! Idealnie dopasowany rozmiar zapewni taneczne chwile bez zmartwień. Bardzo ważne jest, aby zmierzyć wybrane buty przed ich kupnem oraz dać im czas na dopasowanie się do stopy.
- Model
Obuwie potrafi uczynić przeróżne cuda z nogi. W zależności, czego od nich oczekujemy. Jeśli chcemy optycznie wydłużyć, wybieramy buty z pionowym paskiem „T-bar”. Natomiast jeśli oczekujemy wyszczuplenia stopy, idealne będą czółenka w kształcie litery „V”
- Obcasy
Nie wszystkie kobiety są przyzwyczajone do 11 cm szpilek. Zamiast męczyć się całą noc, lepiej jest wybrać buty na stabilnym, niższym i grubszym obcasie. Zapewni to spokój wewnętrzny i przede wszystkim wygodę Panny Młodej.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.