Komunikaty PR

Domowe przyzwyczajenia a biurowe wymagania – modowy powrót do pracy

2020-06-04  |  14:00
Biuro prasowe

Ostatnie tygodnie pod wieloma względami nie były dla nas łaskawe. Jednak ci, którzy pracują z domu na pewno docenili jeden aspekt nowej rzeczywistości – pełną swobodę (i wygodę) w kwestii stroju. Czy powrót do biura oznacza, że musimy zrezygnować z tego komfortu? Absolutnie nie – wystarczy tylko stosować kilka prostych reguł.  

We własnych czterech ścianach to my ustalamy dress code. Niedawne pustki w sklepach odzieżowych na półce z dresami najlepiej świadczą o tym, jak on w większości przypadków wygląda. Szlafroki, piżamy, wygodne spodnie lub legginsy, miękkie bluzy i swetry, puszyste skarpetki oraz… brak biustonosza – to chyba najczęściej wybierane „kreacje” do pracy w domu.  

– Nie da się ukryć, że domowy strój różni się nierzadko znacząco od tego, co wkładamy do pracy. W tym pierwszym przypadku najważniejsza jest oczywiście maksymalna wygoda, z której zapewne trudno będzie zrezygnować po powrocie do biura – zauważa stylistka marki KiK. – O ile nie pracujemy na eksponowanym stanowisku czy w miejscu, które wymaga stosowania się do zasad formalnej elegancji, możemy przemycić sporo komfortowych rozwiązań, do których przyzwyczaiły nas ostatnie tygodnie – dodaje.   

Wygodnie od stóp…  
Sprzyja temu zarówno ciepła pora roku, jak i moda. Wystarczy spojrzeć na trendy obuwnicze. Tenisówki, trampki i sneakersy dawno przestały być zarezerwowane wyłącznie do uprawiania sportów. Teraz nosi się je ze zwiewnymi sukienkami i spódnicami, do marynarek i eleganckich płaszczy. Ten trend rozpoczął się w jednej ze światowych stolic mody – Nowym Jorku, gdzie mnóstwo kobiet do eleganckich garsonek na czas podróży do i z pracy zaczęło wkładać sportowe buty. Z praktycznego rozwiązania narodziła się moda, dzięki której dziś zestawienie tiulowej spódnicy z trampkami nikogo już nie dziwi.   Dla amatorek bardziej eleganckiego obuwia również znajdą się komfortowe rozwiązania. – Jednym z najgorętszym trendów są tzw. kitten heels, czyli „kaczuszki”. Mały, nieprzekraczający 5 cm wysokości obcas jest niemal tak samo wygodny w noszeniu jak baleriny czy tenisówki, a wygląda niezwykle szykownie – zauważa ekspertka KiK.  

… do głów  
Dość jednak o butach. Jak się ubrać do pracy, by boleśnie nie odczuć zmiany garderoby z domowej na biurową? – W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na materiał. Przewiewny len, miękko otulające ciało dzianiny, cienka bawełna i przyjemnie chłodząca wiskoza czy modal oraz niewielka domieszka elastanu to pozycje, których powinnyśmy wypatrywać na metkach naszych ubrań. Zapewnią swobodę ruchów i wygodę. Tak samo jak luźne fasony. W tym przypadku warto trzymać się zasady luźna góra – przylegający dół albo odwrotnie. Nie chcemy przecież dodać sobie optycznie kilogramów. Elegancji każdej stylizacji doda też biżuteria – delikatny, właściwie niewyczuwalny łańcuszek lub cienki pierścionek, drobne kolczyki na sztyftach – to błyszczące dodatki, które nie są uciążliwe w noszeniu, a stanowią dopełnienie stylizacji – podpowiada stylistka KiK.  

Inspiracje  
To proste, ale skuteczne rady. Jak je wcielić w życie? Przede wszystkim zacząć od tego, co już mamy w szafie, tylko może w innych kombinacjach niż do tej pory – np. lekka plisowana spódnica za kolano pasuje naprawdę do wszystkiego. Trampki? Świetnie. Klapki? Jak najbardziej. Nierozpinana krótka bluza albo cienki sweterek? Oczywiście! Tak jak i koszula czy t-shirt. To naprawdę jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby, który przy tym jest bardzo kobiecy i pasuje na absolutnie każdą figurę.   

– Na zbliżające się wielkimi krokami lato warto uzupełnić garderobę o lekkie, zwiewne tuniki. Wystarczy narzucić na nie bardzo modną lnianą lub bawełnianą marynarkę o swobodnym kroju, a w talii zapiąć pasek. Wygodnie, ale dzięki zaakcentowaniu talii również szykownie – radzi ekspertka KiK.  

Nie każda kobieta lubi jednak nosić spódnice i sukienki. – Wpijający się w brzuch metalowy guzik od jeansów to prawdziwa zmora osób, które mają siedzący tryb pracy. Wystarczy je zastąpić tregginsami, które zamiast suwaka mają gumkę w pasie i są wygodne jak legginsy, choć przypominają jeansowe spodnie. Dłuższa luźna bluzka lub koszula sprawią, że nie będzie jej widać. Taka „góra” świetnie pasuje też do joggersów, czyli materiałowych spodni o luźniejszym fasonie, które zwężają się ku dołowi. Jeśli jednak zależy nam na tym, by zadać szyku w biurze, postawmy na dzianinowe spodnie o bardzo szerokich nogawkach. Są niesamowicie wygodnie, wybaczają nadprogramowe kilogramy, a te z wysokim stanem dodatkowo modelują sylwetkę i fantastycznie wydłużają nogi. Do takich spodni śmiało można założyć t-shirt i trampki, ale też marynarkę i perły – to doskonała, a przy tym bardzo modna alternatywa dla jeansów – podpowiada stylistka związana z marką KiK    

Ten ostatni element…  
A biustonosz, z którego wiele kobiet tak chętnie zrezygnowało podczas domowej izolacji? - Cóż, jego noszenie to kwestia indywidualna. Na pewno warto zapoznać się też z innymi możliwościami, jak np. miękkie biustonosze sportowe oraz topy typu bandeau – krótkie, bez ramiączek, okrywające tylko biust. Do wzorzystej albo luźnej „góry” mogą się sprawdzić równie dobrze, co klasyczne staniki, choć oczywiście nie będą tak unosić i modelować biustu. Ale czy w wygodzie chodzi o perfekcyjny wygląd?

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 12:00

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl  i okoliczności.  Jeśli planujemy przetańczyć całą noc,
Moda Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Buty bardzo Black W tym sezonie warto mieć w szafie czarne botki z rockowym, grunge’owym lub wojskowym sznytem. Można je zestawiać zarówno z jeansami i oversize’ową
Moda Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper

Zimowe buty z futerkiem wkraczają na salony, a raczej na utwardzone ścieżki i miejskie chodniki. Czasy, kiedy śniegowce nosiło się tylko na stokach, a trapery jedynie na szlakach, odeszły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.