Komunikaty PR

Duet idealny: Jack Wolfskin i legenda alpinizmu Reinhold Messner

2023-06-28  |  01:00
Biuro prasowe

Marka Jack Wolfskin, wspólnie z międzynarodowymi sławami, pracuje nad koncepcjami zrównoważonego rozwoju i działaniami na rzecz natury w ramach specjalnie powołanej w tym celu Rady Marki. Do jej grona dołączył niedawno słynny alpinista Reinhold Messner wraz ze swoją żoną Diane, którzy zostali doradcami nowo powstałego gremium Jack Wolfskin Brand Council, a także dołączyli do zespołu Discovery Team. 

 

Wilcza marka od lat świadomie angażuje się w działania mające na celu ochronę przyrody m.in. poprzez pracę nad koncepcjami zrównoważonego rozwoju. W tym właśnie celu powstała Brand Council, Rada Marki, której przewodzi CEO Jack Wolfskin - Richard Collier. W jej skład wchodzą osoby o niezwykłych dokonaniach w dziedzinach eksploracji gór, a także podejmujące działania społeczne i środowiskowe, wyróżniające się na skalę światową. Do rady Brand Council należą między innymi polska dziennikarka i ambasadorka marki, Martyna Wojciechowska, Ellen Windemuth, twórczyni platformy filmowej Waterbear czy Ulrich Dausien, założyciel Jack Wolfskin. Do zadań Rady Marki należy przede wszystkim wspieranie regionalnych, lokalnych działań i organizacji, takich jak MMF czy FCC (Foundation Conservation Carpathia).

 

Najnowszym członkiem Rady Marki została prawdziwa ikona sportów outdoorowych, Reinhold Messner. Wraz z żoną, Diane Messner, zostali doradcami i specjalnymi członkami eksperckiego gremium Rady Marki. Jako pierwszy wspiął się na wszystkie 14 ośmiotysięczników, „Koronę Ziemi”, przemierzył Antarktydę, pustynię Gobi i Takla Makan oraz Grenlandię. Po okresie pełnienia funkcji posła do Parlamentu Europejskiego (1999-2004), Reinhold Messner spędził blisko 20 lat na budowaniu Messner Mountain Museums (MMM) i swojej fundacji (MMF). Celem jego najnowszego projektu, czyli Messner Mountain Heritage (MMH), jest promowanie tradycyjnego alpinizmu i wędrówek górskich na świecie. Messner jest laureatem licznych nagród i wyróżnień; otrzymał między innymi Medal Patrona Królewskiego Towarzystwa Geograficznego, jedną z najwyższych rangą nagród przyznawanych przez brytyjską rodzinę królewską, za swoje zasługi dla alpinizmu i obszarów górskich.

 

 Duet Messnerów, wraz z pozostałymi międzynarodowymi członkami, będzie współpracował z marką Jack Wolfskin nad rozwojem strategicznych koncepcji z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz długoterminowych projektów renaturyzacyjnych, czyli przywracania środowisku stanu sprzed zmian 

wprowadzonych przez człowieka. Wilczej marce przyświeca motto “Rewild ourselves – Rewild the world“ (Odrodzić siebie – odrodzić świat).

 

– To my jesteśmy odpowiedzialni za ochronę i przywracanie przyrody, aby przyszłe pokolenia mogły się nią cieszyć. Jack Wolfskin i członkowie Brand Council wspólnie wyznają te wartości. Dlatego to dla nas zaszczyt, że możemy wspierać firmę w jej dążeniu do zrównoważonego rozwoju – mówią Diane i Reinhold Messner.

 

– Jako firma outdoorowa czujemy się maksymalnie odpowiedzialni za ochronę przyrody i bioróżnorodności. Wyznaczyliśmy więc sobie cele długoterminowe w ramach naszej strategii, której przyświeca motto “We Live to Discover“ i aktywnie wspieramy krajowe i międzynarodowe projekty różnych organizacji. Razem z Diane i Reinholdem Messnerem jesteśmy współodpowiedzialni za realizację projektów, które są odzwierciedleniem naszych wartości – mówi Mokhtar Benbouazza, Vice President Marketing & Digital w firmie Jack Wolfskin.

 

            Jack Wolfskin także lokalnie wspiera organizacje działające na rzecz ochrony przyrody. Współpracuje m. in. ze Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk” oraz Fundacją „Mysikrólik – Na Pomoc Dzikim Zwierzętom”, które w głównej mierze zajmują się opieką nad objętymi ochroną dzikimi zwierzętami, w tym drapieżnikami zamieszkującymi polskie lasy i góry. Poprzez wspólne działania wilcza marka podnosi świadomość o ich zwyczajach oraz zachęca do szanowania naturalnego środowiska, w którym występują. 

 

            Towarzyszące marce hasło „We Live To Discover” ma na celu zachęcić do odkrywania świata, poznawania jego uroków i korzystania z jego dobrodziejstw, jednak wyłącznie w odpowiedzialny sposób. Jack Wolfskin na każdym kroku przypomina, że dalsze podziwianie piękna otaczającej nas przyrody będzie możliwe tylko wtedy, gdy wszyscy zadbamy o jej zasoby, a eksplorując naturę będziemy mieli na uwadze przede wszystkim dobro członków jej ekosystemu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Wakacyjny pop-up Converse wraca Biuro prasowe
2024-07-01 | 11:30

Wakacyjny pop-up Converse wraca

Converse wie, że lato to czas relaksu i zabawy. Pop Up marki to świetna strefa chillu, gier, spotkań, warsztatów i wydarzeń specjalnych, których kalendarz obfituje
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.