Komunikaty PR

Emil Wieczorek Architekt sukcesu Ewy Jakubiec na scenie Miss International 2024

2024-12-04  |  22:10
Biuro prasowe

Gdy Ewa Jakubiec, Miss Polonia 2023, 12 listopada wkroczyła na scenę finałową 62. edycji Miss International w Tokio, jej obecność przyciągnęła spojrzenia całego świata. Polka, zaliczana do grona faworytek, zdobyła miejsce w pierwszej ósemce prestiżowego konkursu, ale jej sukces nie był wyłącznie efektem osobistego uroku i charyzmy. 

W tle tego triumfu stoi Emil Wieczorek – projektant, którego niezwykłe kreacje stały się wizytówką polskiego talentu na międzynarodowej scenie. Sukces Ewy Jakubiec to dowód na to, jak wielką rolę odgrywa moda w budowaniu wizerunku i promocji kraju na arenie międzynarodowej. Kreacje Emila Wieczorka stały się symbolem polskiej kreatywności, a także pomostem między kulturą Polski i Japonii. Jakubiec błyszczała w Tokio, ale to Wieczorek pokazał, że jego talent jest gotowy, by podbić świat.  

Współpraca Ewy Jakubiec z Emilem Wieczorkiem to więcej niż przygotowanie do konkursu piękności. To historia o odwadze, wizji i wykorzystaniu mody jako języka, który potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością. Dzięki Wieczorkowi polska moda znów pokazała, że ma wiele do zaoferowania na światowej scenie.

Kreacje, które mówią historię

Wieczorek, znany z odwagi w projektowaniu i zamiłowania do detali, stworzył dwie wyjątkowe suknie wieczorowe dla Jakubiec, które nie tylko podkreślały jej urodę, ale również opowiadały historie związane z Polską i Japonią. Pierwsza z nich, złota i lśniąca, była hołdem dla bursztynowej korony Miss Polonia – symbolu siły i piękna. Jakubiec w tej kreacji wyglądała niczym królowa, promieniejąc blaskiem, który idealnie pasował do prestiżowej sceny konkursu.

Druga suknia była ukłonem w stronę gospodarzy – inspirowana japońskim kimonem, łączyła tradycję z nowoczesnością. Wieczorek, współpracując ze stylistką Klaudią Gołębiowską, zaprojektował ją w barwach polskiej i japońskiej flagi – bieli i czerwieni. „Chcieliśmy połączyć klasyczny diorowski dół z elementami kimona, dodając jednocześnie kryształy, by Ewa lśniła na scenie” – tłumaczył projektant.

Projektant z wizją

Wieczorek nie tylko zachwyca swoimi projektami, ale również pokazuje, że moda może być świadoma. W jego portfolio pojawiła się suknia z recyklingu, wykonana ze starej sukni ślubnej. To wyraz jego zaangażowania w zrównoważoną modę, która coraz częściej staje się integralną częścią branży.

Projektant, który zyskał miano jednego z najbardziej obiecujących twórców w Polsce, nie zamierza spocząć na laurach. Już wkrótce zamierza uruchomić sklep internetowy, oferując limitowane kolekcje dedykowane „odważnym kobietom”. „Będzie błyszcząco, kobieco i unikalnie” – zapowiada, podkreślając, że każda suknia ma być wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 12:00

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl  i okoliczności.  Jeśli planujemy przetańczyć całą noc,
Moda Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Buty bardzo Black W tym sezonie warto mieć w szafie czarne botki z rockowym, grunge’owym lub wojskowym sznytem. Można je zestawiać zarówno z jeansami i oversize’ową
Moda Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper

Zimowe buty z futerkiem wkraczają na salony, a raczej na utwardzone ścieżki i miejskie chodniki. Czasy, kiedy śniegowce nosiło się tylko na stokach, a trapery jedynie na szlakach, odeszły

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.