Emil Wieczorek Architekt sukcesu Ewy Jakubiec na scenie Miss International 2024
Gdy Ewa Jakubiec, Miss Polonia 2023, 12 listopada wkroczyła na scenę finałową 62. edycji Miss International w Tokio, jej obecność przyciągnęła spojrzenia całego świata. Polka, zaliczana do grona faworytek, zdobyła miejsce w pierwszej ósemce prestiżowego konkursu, ale jej sukces nie był wyłącznie efektem osobistego uroku i charyzmy.
W tle tego triumfu stoi Emil Wieczorek – projektant, którego niezwykłe kreacje stały się wizytówką polskiego talentu na międzynarodowej scenie. Sukces Ewy Jakubiec to dowód na to, jak wielką rolę odgrywa moda w budowaniu wizerunku i promocji kraju na arenie międzynarodowej. Kreacje Emila Wieczorka stały się symbolem polskiej kreatywności, a także pomostem między kulturą Polski i Japonii. Jakubiec błyszczała w Tokio, ale to Wieczorek pokazał, że jego talent jest gotowy, by podbić świat.
Współpraca Ewy Jakubiec z Emilem Wieczorkiem to więcej niż przygotowanie do konkursu piękności. To historia o odwadze, wizji i wykorzystaniu mody jako języka, który potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością. Dzięki Wieczorkowi polska moda znów pokazała, że ma wiele do zaoferowania na światowej scenie.
Kreacje, które mówią historię
Wieczorek, znany z odwagi w projektowaniu i zamiłowania do detali, stworzył dwie wyjątkowe suknie wieczorowe dla Jakubiec, które nie tylko podkreślały jej urodę, ale również opowiadały historie związane z Polską i Japonią. Pierwsza z nich, złota i lśniąca, była hołdem dla bursztynowej korony Miss Polonia – symbolu siły i piękna. Jakubiec w tej kreacji wyglądała niczym królowa, promieniejąc blaskiem, który idealnie pasował do prestiżowej sceny konkursu.
Druga suknia była ukłonem w stronę gospodarzy – inspirowana japońskim kimonem, łączyła tradycję z nowoczesnością. Wieczorek, współpracując ze stylistką Klaudią Gołębiowską, zaprojektował ją w barwach polskiej i japońskiej flagi – bieli i czerwieni. „Chcieliśmy połączyć klasyczny diorowski dół z elementami kimona, dodając jednocześnie kryształy, by Ewa lśniła na scenie” – tłumaczył projektant.
Projektant z wizją
Wieczorek nie tylko zachwyca swoimi projektami, ale również pokazuje, że moda może być świadoma. W jego portfolio pojawiła się suknia z recyklingu, wykonana ze starej sukni ślubnej. To wyraz jego zaangażowania w zrównoważoną modę, która coraz częściej staje się integralną częścią branży.
Projektant, który zyskał miano jednego z najbardziej obiecujących twórców w Polsce, nie zamierza spocząć na laurach. Już wkrótce zamierza uruchomić sklep internetowy, oferując limitowane kolekcje dedykowane „odważnym kobietom”. „Będzie błyszcząco, kobieco i unikalnie” – zapowiada, podkreślając, że każda suknia ma być wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.
Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.