Ingka Centres rusza z nową kampanią „Wiosenna Lekkość Rzeczy”
Wyprodukowanie jednej koszulki wymaga zużycia nawet 2500 litrów wody1, czyli tyle ile jeden człowiek mógłby wypić przez 3 lata. Dlatego tak ważne jest przemyślane kupowanie nowych ubrań oraz świadomość z jakich materiałów zostały wykonane i czy będą pasowały do innych, które już są w naszej szafie. W celu ułatwienia klientom decyzji zakupowych, Wola Park i trzy inne obiekty należące do Ingka Centres – Aleja Bielany w Wrocławiu, Port Łódź w Łodzi, Wola Park w Warszawie i Park Handlowy Matarnia w Gdańsku – zorganizowały kampanię „Wiosenna Lekkość Rzeczy”, która rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca miesiąca. Do akcji zaproszone zostały trzy twórczynie internetowe: Sara Ferreira, Magdalena Kostyszyn oraz Aleksandra Radomska.
Zbliżająca się wiosna to dla wielu czas uzupełnienia garderoby o nową odzież, obuwie i akcesoria dla siebie, a także najbliższych. Przy tej okazji, Wola Park, Aleja Bielany i Port Łódź, dzięki współpracy z influencerami, zaprezentują koncept szafy kapsułowej, czyli zestaw ubrań, które do siebie pasują i mogą być dowolnie miksowane. Zaproszone do współpracy twórczynie skomponują trzy szafy w ramach idei szafy kapsułowej, nawiązujące do ich indywidualnego stylu oraz ubrań, które można znaleźć w ich garderobach. W akcji biorą udział Sara Ferreira, autorka bloga missferreira.pl, Magdalena Kostyszyn, prowadząca profil na Instagramie @magdalenakostyszyn, a także Aleksandra Radomska, autorka bloga mamwatpliwosc.pl. Ekspozycje w Wola Parku, Alei Bielany i Porcie Łódź będą dostępne już na początku marca.
Poza stworzeniem trzech sygnowanych szaf kapsułowych, influencerki opowiedzą także o tym, czym kierują się podczas modowych zakupów, jak ewoluowało ich spojrzenie na modę i styl na przestrzeni lat oraz o co chciałyby uzupełnić swoją szafę w nadchodzącym, wiosennym sezonie. Materiał będzie dostępny na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Wola Parku, Alei Bielany oraz Portu Łódź. Ponadto na profilach w mediach społecznościowych poszczególnych twórczyń dostępna będzie relacja z zakupów. Sara Ferreira odwiedziła Wola Park, Magdalena Kostyszyn Aleję Bielany, a Aleksandra Radomska Port Łódź.
– Dbanie o środowisko naturalne i zrównoważone życie oraz zachęcanie do tego naszych klientów to szczególnie ważne wartości dla nas, które regularnie wplatamy w nasze działania. Jednym z przykładów takiej aktywności jest organizacja najnowszej kampanii, której celem jest promowanie idei zrównoważonej szafy. Opracowując jej koncepcję, staraliśmy się wziąć pod uwagę wszystkie kluczowe zagadnienia z zakresu zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności, redukcji odpadów, oszczędności, a także zdrowia psychicznego. Tak by nieprzemyślane zakupy nie wywoływały wyrzutów sumienia. Proponujemy klientom metodę małych kroków – by dokonywali odpowiedzialnego wyboru w ramach tego, co jest dostępne dla szerokiego grona odbiorców, a także jest dopasowane do nich i tego, co już wisi w ich szafach – mówi Jagoda Olesiak, Customer Experience Leader, Ingka Centres.
Kampania „Wiosenna Lekkość Rzeczy” realizowana jest wielokanałowo: w radiu, na nośnikach wielkoformatowych, w centrach handlowych, a także w kanałach własnych Wola Parku, Alei Bielany i Portu Łódź oraz zaangażowanych twórczyń internetowych – na ich blogach i w mediach społecznościowych.
Szafy kapsułowe zostaną stworzone w oparciu o kolekcje poszczególnych sklepów dostępnych w Wola Parku, Alei Bielany i Porcie Łódź. W kampanię zaangażowani są tacy najemcy Wola Parku jak m.in.: H&M, CCC, Reserved, TK Maxx, Zara. Po zakończeniu kampanii odzież z szaf kapsułowych dostanie drugie życie i zostanie przekazana do wybranej fundacji w celu wsparcia osób potrzebujących.
[1] Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, https://nfosigw.gov.pl/bazawiedzy/edukacja/aktualnosci-edukacja/art,403,kropla-do-kropli-kampania-na-rzecz-poszanowania-wody.html (08.06.2016).

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Julia Kamińska: Dzięki roli lekarki z większą pewnością wykonywałabym teraz masaż serca. Potrafiłabym pewnie też zrobić szew na skórze
Aktorka przyznaje, że rola lekarki w serialu „Szpital św. Anny” wiąże się z dodatkowymi trudnościami. Przygotowując się do poszczególnych scen, musi bowiem opanować dość trudną terminologię medyczną. Julia Kamińska zaznacza też, że wykonywanie poszczególnych zabiegów również wymaga dużej precyzji, by na ekranie wszystko wyglądało jak najbardziej profesjonalnie. Najwięcej zawsze dzieje się na SOR-ze i producentom zależało, żeby odzwierciedlić właśnie tę atmosferę i ekstremalne warunki pracy.
Zdrowie
Przybywa osób biorących leki dla chorych na cukrzycę, aby szybciej schudnąć. To rozwiązanie niekorzystne dla zdrowia

Dietetycy ostrzegają przed wykorzystywaniem leków niezgodnie z ich przeznaczeniem. Tak dzieje się coraz częściej z lekami na cukrzycę, które stosują osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. Jak podkreśla dietetyk Jakub Mauricz, może to prowadzić do przykrych dolegliwości zdrowotnych, a nawet zagrażać życiu. Jednocześnie zaznacza, że podstawą leczenia dla osób z nadwagą powinna być zmiana nawyków żywieniowych.
Media
Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza

Prowadząca „Must Be the Music” jest przekonana, że nowa odsłona programu zrobi wśród widzów prawdziwą furorę. Ona sama, mimo że zna kulisy, to i tak z dużym zaciekawieniem obejrzała pierwszy odcinek i to, co zobaczyła na ekranie, zrobiło na niej ogromne wrażenie. Patricia Kazadi chwali uczestników, jurorów, a także współprowadzących nową edycję. Nie ukrywa, że dużą inspiracją jest dla niej Maciej Rock, pracowity, utalentowany, a zarazem niezwykle skromny człowiek.