Jak modnie nosić czapki i szaliki?
Chłodno, chłodniej, coraz chłodniej! Czas odłożyć na półkę czapkę z daszkiem czy stylowy kapelusz, a wyposażyć się w coś, co ochroni nasze głowy i uszy przed chłodnym wiatrem i niższymi temperaturami. Czapki, opaski, nauszniki przyjemnie otulą ciepłem w chłodniejsze, listopadowe poranki, ale także wzbogacą stylizację.
Niektórzy robią kwaśną minę, kiedy na zewnątrz robi się zimno, a na głowę trzeba założyć coś cieplejszego, co ochroni od chłodu i mrozu. Powód jest błahy – okrycie głowy nie każdemu pasuje, a są i tacy, którzy twierdzą, że nie można znaleźć twarzowej czapki czy stylowego szalika. I dlatego musimy wyprowadzić ich z błędu.
-– Dziś mamy tak szeroki wybór okryć głowy czy szalików, że nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś, co będzie jej odpowiadało i pasowało – zarówno do bardzo klasycznych stylizacji z płaszczem w roli głównej, aż po sportowe outfity. Możemy szukać kompletów, jednak moda na dopasowane stylistycznie okrycie głowy, szalik i rękawiczki zdaje się trącić myszką… Dział dodatków jest tak bogaty, że aż szkoda byłoby rezygnować z faktur, kolorów i różnych wzorów na rzecz jednobarwnych elementów – podpowiada stylistka marki KiK.
Co komu pasuje?
Jakie okrycie głowy wybrać? Czapkę z pomponem, beret, beanie, czy czapkę z futrem? Najlepiej kierować się zasadą, aby dobierać ją do okrycia wierzchniego – niech będzie bazą, do której skompletujemy dodatki.
-– Najłatwiej dobierać okrycie głowy i czapki na zasadzie komplementarności – do eleganckiego, wełnianego płaszcza beret, szal w stosowanych kolorach w kratę i dzianinowe rękawiczki będą najlepsze. Natomiast przy sportowych, bardziej casualowych stylizacjach warto pokusić się o czapkę w stylu beanie, czapkę z pomponem, czy też nieco zabawne nauszniki. Ważne, aby elementy się nie gryzły, ale stanowiły spójną całość – radzi specjalistka marki KiK i dodaje: tutaj pamiętajmy także o kolorze, bo on również może nadać stylizacji klasycznego sznytu (czerń, szarość, granat, beż, ciemna zieleń) lub podbić stylizację do bardziej szalonej – tutaj chodzi głównie o czapki i dodatki w intensywnych, energetycznych kolorach – pomarańczowy, fiołkowy, różowy czy żółty.
Najpopularniejsze dodatki
Choć moda z sezonu na sezon nieco się zmienia, a do topu barw wchodzą nowe odcienie, to mimo wszystko istnieją modele nakryć głowy, które zawsze będą popularne.
- Czapki typu beanie – zazwyczaj są wykonane z dzianiny lub wełny, dobrze przylegają do głowy i chronią uszy przed zimnem. Czapki mają wywijany dół, który tworzy charakterystyczną przepaskę. Możemy znaleźć modele z naszywkami czy aplikacjami lub bez. Ten model czapki sprawdzi się do wielu stylizacji, ponieważ znajdziemy go w stonowanych, jak i intensywnych kolorach.
- Berety i kaszkiety mają swój urok i na pewno zdecydują się na nie panie, które stawią na stylizacje w klimacie retro lub chcą podkreślić paryski szyk. Berety i kaszkiety występują często w stonowanych barwach – beż, brąz, krem, ale na rynku są dostępne także modele w mocnych odcieniach – np. bordo czy kobalt.
- Opaski i nauszniki to rozwiązanie, które chroni uszy przed chłodem, jednak nie zakrywa całej głowy. Dodatki świetnie prezentują się w połączeniu z rozpuszczonymi, jak i związanymi włosami. Dodają młodzieńczego i nieco szalonego charakteru stylizacji.
- Czapki z pomponem to wariacja na temat klasycznej czapki. Pasują zarówno do płaszczy, jak i cieplejszych zimowych kurtek. Duży wybór kolorystyczny sprawia, że każdy znajdzie model dla siebie.
Moda modą, ale pamiętajmy o tym, że sięgamy po dodatki po to, aby przede wszystkim było nam ciepło i wygodnie, nie tylko stylowo. Dlatego niech ta zasada będzie pierwsza podczas wyboru akcesoriów na jesień i zimę.

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.