Komunikaty PR

Jak modnie nosić czapki i szaliki?

2023-11-10  |  15:20
Biuro prasowe

Chłodno, chłodniej, coraz chłodniej! Czas odłożyć na półkę czapkę z daszkiem czy stylowy kapelusz, a wyposażyć się w coś, co ochroni nasze głowy i uszy przed chłodnym wiatrem i niższymi temperaturami. Czapki, opaski, nauszniki przyjemnie otulą ciepłem w chłodniejsze, listopadowe poranki, ale także wzbogacą stylizację.

 

Niektórzy robią kwaśną minę, kiedy na zewnątrz robi się zimno, a na głowę trzeba założyć coś cieplejszego, co ochroni od chłodu i mrozu. Powód jest błahy – okrycie głowy nie każdemu pasuje, a są i tacy, którzy twierdzą, że nie można znaleźć twarzowej czapki czy stylowego szalika. I dlatego musimy wyprowadzić ich z błędu.

-– Dziś mamy tak szeroki wybór okryć głowy czy szalików, że nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś, co będzie jej odpowiadało i pasowało – zarówno do bardzo klasycznych stylizacji z płaszczem w roli głównej, aż po sportowe outfity. Możemy szukać kompletów, jednak moda na dopasowane stylistycznie okrycie głowy, szalik i rękawiczki zdaje się trącić myszką… Dział dodatków jest tak bogaty, że aż szkoda byłoby rezygnować z faktur, kolorów i różnych wzorów na rzecz jednobarwnych elementów – podpowiada stylistka marki KiK.

 

Co komu pasuje?

Jakie okrycie głowy wybrać? Czapkę z pomponem, beret, beanie, czy czapkę z futrem? Najlepiej kierować się zasadą, aby dobierać ją do okrycia wierzchniego – niech będzie bazą, do której skompletujemy dodatki.

-– Najłatwiej dobierać okrycie głowy i czapki na zasadzie komplementarności – do eleganckiego, wełnianego płaszcza beret, szal w stosowanych kolorach w kratę i dzianinowe rękawiczki będą najlepsze. Natomiast przy sportowych, bardziej casualowych stylizacjach warto pokusić się o czapkę w stylu beanie, czapkę z pomponem, czy też nieco zabawne nauszniki. Ważne, aby elementy się nie gryzły, ale stanowiły spójną całość – radzi specjalistka marki KiK i dodaje: tutaj pamiętajmy także o kolorze, bo on również może nadać stylizacji klasycznego sznytu (czerń, szarość, granat, beż, ciemna zieleń) lub podbić stylizację do bardziej szalonej – tutaj chodzi głównie o czapki i dodatki w intensywnych, energetycznych kolorach – pomarańczowy, fiołkowy, różowy czy żółty.

 

Najpopularniejsze dodatki

Choć moda z sezonu na sezon nieco się zmienia, a do topu barw wchodzą nowe odcienie, to mimo wszystko istnieją modele nakryć głowy, które zawsze będą popularne.

 

  • Czapki typu beanie – zazwyczaj są wykonane z dzianiny lub wełny, dobrze przylegają do głowy i chronią uszy przed zimnem. Czapki mają wywijany dół, który tworzy charakterystyczną przepaskę. Możemy znaleźć modele z naszywkami czy aplikacjami lub bez. Ten model czapki sprawdzi się do wielu stylizacji, ponieważ znajdziemy go w stonowanych, jak i intensywnych kolorach.
  • Berety i kaszkiety mają swój urok i na pewno zdecydują się na nie panie, które stawią na stylizacje w klimacie retro lub chcą podkreślić paryski szyk. Berety i kaszkiety występują często w stonowanych barwach – beż, brąz, krem, ale na rynku są dostępne także modele w mocnych odcieniach – np. bordo czy kobalt.
  • Opaski i nauszniki to rozwiązanie, które chroni uszy przed chłodem, jednak nie zakrywa całej głowy. Dodatki świetnie prezentują się w połączeniu z rozpuszczonymi, jak i związanymi włosami. Dodają młodzieńczego i nieco szalonego charakteru stylizacji.
  • Czapki z pomponem to wariacja na temat klasycznej czapki. Pasują zarówno do płaszczy, jak i cieplejszych zimowych kurtek. Duży wybór kolorystyczny sprawia, że każdy znajdzie model dla siebie.

 

Moda modą, ale pamiętajmy o tym, że sięgamy po dodatki po to, aby przede wszystkim było nam ciepło i wygodnie, nie tylko stylowo. Dlatego niech ta zasada będzie pierwsza podczas wyboru akcesoriów na jesień i zimę.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace Biuro prasowe
2025-05-14 | 06:00

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Marki modowe mają wpływ na postawy społeczne. Są też istotne z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego. O wyzwaniach na przyszłość dla branży modowej i nie tylko
Moda TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace
2025-05-07 | 16:00

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

TATUUM, modowa marka z Łodzi, wzięła udział w Światowej Wystawie EXPO 2025 w Osace, prezentując specjalną kolekcję inspirowaną postacią Misia Uszatka. Udział w tym
Moda Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
2024-12-23 | 12:00

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl  i okoliczności.  Jeśli planujemy przetańczyć całą noc,

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.