Jeansowa sukienka – cicha bohaterka codziennej garderoby
Jeansowa sukienka to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów codziennej garderoby. Sprawdza się w wielu sytuacjach i to właściwie przez cały rok, niezależnie od pogody. Jak ją nosić, by wyglądać stylowo, nie rezygnując przy tym z komfortu?
Sukienka z jeansu z pewnością nie jest strojem na każdą okazję. Jednak tych, w których sprawdza się świetnie, wcale nie brakuje.
- W każdej sytuacji, w której priorytetem jest wygoda, jeansowa sukienka może okazać się strzałem w dziesiątkę. Materiał, z którego jest wykonana, jest przewiewny, a jednocześnie na tyle sztywny, że właściwie się nie gniecie i świetnie „trzyma fason”. To sprawia, że świetnie sprawdza się nie tylko jako komfortowa odzież domowa, ale też na zakupy, spacer, wycieczkę, działkę, grilla z przyjaciółmi, w podróży, by odebrać dzieci ze szkoły czy szybko wyskoczyć do sklepu po brakujący składnik – zachwala stylistka związana z siecią sklepów KiK.
Sukienka w zestawach
Z czym ją zestawiać, żeby nie wyglądać zbyt „domowo”? To zależy od pory roku, bo denimową sukienkę można nosić właściwie niezależnie od pogody i temperatury.
- Gdy jest ciepło i nie pada deszcz, stylizację podkręci kamizelka albo krótka kurtka, do tego świetnie sprawdzą się botki do kostek albo bardzo modne buty w kowbojskim stylu, ale nie tylko – sportowe buty i tenisówki również pomogą stworzyć bardzo wygodny, a przy tym stylowy outfit - wylicza stylistka związana z marką KiK i kontynuuje: natomiast, gdy robi się zimnej, na jeansową sukienkę możemy narzucić mięsisty długi kardigan, na szyi zawiązać chustę lub apaszkę i włożyć rajstopy – najlepiej w kolorze butów – oksfordek, mokasynów czy balerin lub wyższych botków, a nawet kozaków. Gdy pada deszcz, stylizacje możemy uzupełnić o parkę, krótki płaszcz i kalosze o fasonie sztybletów.
Jakie kolory pasują do jeansu?
Ekspertka ma też radę związaną z kolorami ubrań i dodatków, z którymi najlepiej zestawiać jeansową sukienkę tak, by nadać jej bardziej „wyjściowego„ charakteru.
- Niebieski, dość intensywny odcień denimu dobrze komponuje się zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi kolorami. Dobrze jednak, by były stonowane - biel, beż, brąz, szarość, granatowy czy czarny zawsze będą odpowiednim wyborem. Wśród żywych odcieni jest jednak jeden, który sprawia, że jeans nabiera wyjątkowego sznytu. To czerwień – wystarczy akcent na paznokciach lub ustach, by denimowa sukienka ze zwykłego ubrania stała się interesującą stylizacją.
Jesień to dobry moment na powrót do jeansowych stylizacji – nie tylko z sukienką w roli głównej. Jeans wygląda świeżo, nowocześnie i łatwo komponuje się z innymi elementami jesiennej garderoby.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.