Kiermasz Sztuki i Rękodzieła: czas na wiosenny glow-up
Tuż po Świętach - od środy 3 kwietnia - do Blue City powraca cykliczny Kiermasz Sztuki i Rękodzieła. Będzie tu można podrasować garderobę i wystrój wnętrz przy pomocy ręcznie robionych przedmiotów i oryginalnych dodatków aż do soboty 6 kwietnia.
Ostatnie tego typu wydarzenie zdominowały motywy wielkanocne, jednak tym razem króliczków i jajek nie uświadczymy, co nie znaczy, że zabraknie motywów wiosennych. Od modnych odcieni ubrań i dodatków, przez kwiatowe zapachy ręcznie robionych świec, aż po roślinne motywy na ceramice. Nie zabraknie też oczywiście klasyki, która sprawdzi się niezależnie od okoliczności przyrody.
Oprócz prac uznanych artystów i doświadczonych rękodzielników tworzących z materiałów od skór naturalnych, przez srebro i kamienie półszlachetne aż po glinę i jedwab, nie zabraknie i czegoś dla ciała - kosmetyków z małych manufaktur.
Na Kiermaszu można też spotkać się z prawdopodobnie jednym z największych w stolicy wyborów broszek ściąganych z całego świata - niezależnie od tego, czy ktoś szuka ekstrawaganckiego pawia, eleganckiej pszczoły, czy wzorów związanych z hobby jak rower, aparat fotograficzny czy paleta malarska, w Blue City znajdzie swój wymarzony wzór broszki.
Dla fanów sztuki klasycznej gratką okazuje się każdorazowo stoisko na którym można nabyć gadżety codziennego użytku z licencjonowanymi nadrukami najznamienitszych dzieł sztuki - parasolka z motywem z van Gogha, etui na okulary w Moneta a może rękawiczki z fragmentem Klimta? Wybór jest spory!
Kiermasz Sztuki i Rękodzieła w Blue City rozpoczyna się 3 kwietnia o godzinie 10:00, zaś zakończy w sobotę 6 kwietnia o godzinie 22:00 - wraz z zamknięciem centrum handlowego. Wystawców znajdziecie na poziomie -1 (przy fontannie).

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.