Kiermasz Sztuki i Rękodzieła: czas na wiosenny glow-up
Tuż po Świętach - od środy 3 kwietnia - do Blue City powraca cykliczny Kiermasz Sztuki i Rękodzieła. Będzie tu można podrasować garderobę i wystrój wnętrz przy pomocy ręcznie robionych przedmiotów i oryginalnych dodatków aż do soboty 6 kwietnia.
Ostatnie tego typu wydarzenie zdominowały motywy wielkanocne, jednak tym razem króliczków i jajek nie uświadczymy, co nie znaczy, że zabraknie motywów wiosennych. Od modnych odcieni ubrań i dodatków, przez kwiatowe zapachy ręcznie robionych świec, aż po roślinne motywy na ceramice. Nie zabraknie też oczywiście klasyki, która sprawdzi się niezależnie od okoliczności przyrody.
Oprócz prac uznanych artystów i doświadczonych rękodzielników tworzących z materiałów od skór naturalnych, przez srebro i kamienie półszlachetne aż po glinę i jedwab, nie zabraknie i czegoś dla ciała - kosmetyków z małych manufaktur.
Na Kiermaszu można też spotkać się z prawdopodobnie jednym z największych w stolicy wyborów broszek ściąganych z całego świata - niezależnie od tego, czy ktoś szuka ekstrawaganckiego pawia, eleganckiej pszczoły, czy wzorów związanych z hobby jak rower, aparat fotograficzny czy paleta malarska, w Blue City znajdzie swój wymarzony wzór broszki.
Dla fanów sztuki klasycznej gratką okazuje się każdorazowo stoisko na którym można nabyć gadżety codziennego użytku z licencjonowanymi nadrukami najznamienitszych dzieł sztuki - parasolka z motywem z van Gogha, etui na okulary w Moneta a może rękawiczki z fragmentem Klimta? Wybór jest spory!
Kiermasz Sztuki i Rękodzieła w Blue City rozpoczyna się 3 kwietnia o godzinie 10:00, zaś zakończy w sobotę 6 kwietnia o godzinie 22:00 - wraz z zamknięciem centrum handlowego. Wystawców znajdziecie na poziomie -1 (przy fontannie).

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.