Kinowe spotkania z Watahą, czyli kolejna edycja Jack Wolfskin Lądek Film Tour
Festiwal filmowy Jack Wolfskin Lądek Film Tour, który powstał z pasji do outdooru, zdobywania szczytów i dzielenia się inspirującymi historiami, powraca już 21 lutego, gwarantując widzom w 7 największych miastach Polski niezapomniane chwile.
Od górskich szczytów, przez kobiecy hart ducha w walce z żywiołem wody, aż po tajemnice kryjące się głęboko w jaskiniach ukrytych setki metrów pod ziemią - zróżnicowanie tematyczne filmów będzie bardzo szerokie, więc każdy miłośnik gór i outdooru z pewnością znajdzie coś dla siebie! Co więcej, będą to produkcje filmowe wielokrotnie nagradzane w środowisku filmowym, w tym będzie można zobaczyć animację „Ice Merchants”, która w ubiegłym roku zdobyła nominację do Oskara.
Wiosenny cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem „outdoorowe środy” rozpocznie się już 21 lutego, a kolejne seanse odbędą się 20 marca oraz 17 kwietnia. Miłośnicy kina outdoorowego będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu w siedmiu największych miastach Polski: Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Kinowe spotkania, jak zawsze, odbywają się w środy o godzinie 19:00. Na seanse zaprasza również ambasadorka marki, Martyna Wojciechowska, a jej video wiadomość do widzów można obejrzeć pod tym linkiem.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie zaprezentowanych łącznie 7 fascynujących filmów – 6 górskich oraz jeden pochylający się nad tematem środowiska i złożoności ekosystemu. Wszystkie ekranizacje zostały starannie wyselekcjonowane i dobrane tak, by zapewnić widzom solidną dawkę wiedzy oraz niezapomniane emocje
Otwierający sezon „Spirit of The Forest” jest co-produkcją Waterbear i Jack Wolfskin. Ukazuje walkę o ochronę lasu bukowego w Karpatach. „Soundscape” to historia o niewidomym sportowcu, który stawia czoła wspinaczkowemu wyzwaniu w górach Sierra Nevada w Kalifornii. Film „Longing for Áhkká” to natomiast wizualnie zachwycający film o skiturowej wyprawie w zimowej Szwecji, łączący pokolenia i skłaniający do refleksji.
Spotkanie 20 marca rozpocznie się od wspomnianej już, fascynującej animacji „Ice Merchants”, nominowanej do Oscara, która zdobyła 130 nagród, w tym nagrodę na 75. Festiwalu w Cannes oraz Grand Prix Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju 2023. Kolejny film, „Wild Waters”, opowiada historię Nourii Newman – utalentowanej kajakarki i pierwszej kobiety, która z powodzeniem spłynęła z 30-metrowego wodospadu. Film ten zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na Banff Mountain Film Festival.
Seans 17 kwietnia otworzy film „Adra”, ukazujący życie wspinaczkowe w Północnej Walii i oddający hołd wspólnocie Llanberis, zdobywając nagrodę Best Community & Culture Award na Kendal Mountain Festival w Wielkiej Brytanii. Następnie przeniesiemy się do Francji z „We Walked Under the Earth”, prezentując fascynującą eksplorację niedostępnych miejsc pod ziemią przez grotołazów Cédrica Lachata i Davida Parrota.
Podczas każdego seansu uczestnicy festiwalu będą mieli jak zawsze szansę zbierać puzzle ze zniżkami. Każdy kawałek układanki oznacza 11% zniżki, a ci, którzy zbiorą kompletną układankę podczas wszystkich trzech seansów, będą mogli cieszyć się zniżką o wartości aż 33%. Zniżki nie łączą się z innymi promocjami w sklepie online oraz sklepach stacjonarnych.
Sprzedaż biletów na Jack Wolfskin Lądek Film Tour już ruszyła. Zarówno karnety, dostępne w wyjątkowej cenie 99 zł jak i pojedyncze bilety w cenie 44,90 zł można nabyć na oficjalnej stronie festiwalu: https://jwlft.pl. Włącz się do społeczności miłośników outdooru i podziwiaj świat przez magiczny obiektyw Jack Wolfskin Lądek Film Tour!

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.