Kinowe spotkania z Watahą, czyli kolejna edycja Jack Wolfskin Lądek Film Tour
Festiwal filmowy Jack Wolfskin Lądek Film Tour, który powstał z pasji do outdooru, zdobywania szczytów i dzielenia się inspirującymi historiami, powraca już 21 lutego, gwarantując widzom w 7 największych miastach Polski niezapomniane chwile.
Od górskich szczytów, przez kobiecy hart ducha w walce z żywiołem wody, aż po tajemnice kryjące się głęboko w jaskiniach ukrytych setki metrów pod ziemią - zróżnicowanie tematyczne filmów będzie bardzo szerokie, więc każdy miłośnik gór i outdooru z pewnością znajdzie coś dla siebie! Co więcej, będą to produkcje filmowe wielokrotnie nagradzane w środowisku filmowym, w tym będzie można zobaczyć animację „Ice Merchants”, która w ubiegłym roku zdobyła nominację do Oskara.
Wiosenny cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem „outdoorowe środy” rozpocznie się już 21 lutego, a kolejne seanse odbędą się 20 marca oraz 17 kwietnia. Miłośnicy kina outdoorowego będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu w siedmiu największych miastach Polski: Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Kinowe spotkania, jak zawsze, odbywają się w środy o godzinie 19:00. Na seanse zaprasza również ambasadorka marki, Martyna Wojciechowska, a jej video wiadomość do widzów można obejrzeć pod tym linkiem.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie zaprezentowanych łącznie 7 fascynujących filmów – 6 górskich oraz jeden pochylający się nad tematem środowiska i złożoności ekosystemu. Wszystkie ekranizacje zostały starannie wyselekcjonowane i dobrane tak, by zapewnić widzom solidną dawkę wiedzy oraz niezapomniane emocje
Otwierający sezon „Spirit of The Forest” jest co-produkcją Waterbear i Jack Wolfskin. Ukazuje walkę o ochronę lasu bukowego w Karpatach. „Soundscape” to historia o niewidomym sportowcu, który stawia czoła wspinaczkowemu wyzwaniu w górach Sierra Nevada w Kalifornii. Film „Longing for Áhkká” to natomiast wizualnie zachwycający film o skiturowej wyprawie w zimowej Szwecji, łączący pokolenia i skłaniający do refleksji.
Spotkanie 20 marca rozpocznie się od wspomnianej już, fascynującej animacji „Ice Merchants”, nominowanej do Oscara, która zdobyła 130 nagród, w tym nagrodę na 75. Festiwalu w Cannes oraz Grand Prix Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju 2023. Kolejny film, „Wild Waters”, opowiada historię Nourii Newman – utalentowanej kajakarki i pierwszej kobiety, która z powodzeniem spłynęła z 30-metrowego wodospadu. Film ten zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na Banff Mountain Film Festival.
Seans 17 kwietnia otworzy film „Adra”, ukazujący życie wspinaczkowe w Północnej Walii i oddający hołd wspólnocie Llanberis, zdobywając nagrodę Best Community & Culture Award na Kendal Mountain Festival w Wielkiej Brytanii. Następnie przeniesiemy się do Francji z „We Walked Under the Earth”, prezentując fascynującą eksplorację niedostępnych miejsc pod ziemią przez grotołazów Cédrica Lachata i Davida Parrota.
Podczas każdego seansu uczestnicy festiwalu będą mieli jak zawsze szansę zbierać puzzle ze zniżkami. Każdy kawałek układanki oznacza 11% zniżki, a ci, którzy zbiorą kompletną układankę podczas wszystkich trzech seansów, będą mogli cieszyć się zniżką o wartości aż 33%. Zniżki nie łączą się z innymi promocjami w sklepie online oraz sklepach stacjonarnych.
Sprzedaż biletów na Jack Wolfskin Lądek Film Tour już ruszyła. Zarówno karnety, dostępne w wyjątkowej cenie 99 zł jak i pojedyncze bilety w cenie 44,90 zł można nabyć na oficjalnej stronie festiwalu: https://jwlft.pl. Włącz się do społeczności miłośników outdooru i podziwiaj świat przez magiczny obiektyw Jack Wolfskin Lądek Film Tour!
![Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_896805807,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
![Zima w stylu Black & White z Lee Cooper](/files/_uploaded/glownekonf_2057791647,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
![Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper](/files/_uploaded/glownekonf_1530621354,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.