Lekkie stylizacje na chłodne dni
Zimowe stylizacje to nie tylko ciepłe, ale grube, krępujące ruchy swetry i ciężkie płaszcze. W ostatnich latach w polskim klimacie śnieg i mróz to rzadkość, a w grudniu i styczniu okazji do wychodzenia z domu zdecydowanie nie brakuje. Jak więc się ubrać na zimowy spacer, krótką wycieczkę, wyjście do kina czy po prostu na co dzień, by wyglądać stylowo i nie utonąć pod warstwami grubych ubrań? Oto kilka prostych pomysłów!
Świąteczne spotkania z rodziną i znajomymi, imprezy noworoczne, ferie, długie weekendy, karnawał – zima to czas, w którym okazji do krótkich i dłuższych wyjazdów czy wyjść wcale nie brakuje. Zwłaszcza że w ostatnich latach śnieg i mróz utrudniające podróżowanie zdarzają się rzadko i to zwykle w odległych zakątkach, np. w wysokich partiach gór.
Do tego nawet, a raczej zwłaszcza, gdy jest zimno, zdecydowanie chętniej korzystamy z samochodu czy komunikacji miejskiej, gdy się przemieszczamy. – Tak naprawdę więc grube, bardzo ciepłe ubrania zimą przydają się rzadko. Po co się męczyć w ciężkim, masywnym płaszczu w ogrzewanej galerii handlowej, kinie czy kawiarni albo na spacerze z dziećmi czy psem, kiedy ruchu nam nie brakuje? – zauważa stylistka związana z siecią sklepów KiK i dodaje: - Jeśli brakuje wam pomysłów, na proste, codzienne stylizacje na chłodną porę, z chęcią podpowiem kilka sprawdzonych sposobów.
Na mniejsze chłody
– Basicowa baza, czyli spodnie – gdy jest mokro, polecam te z wąskimi nogawkami, które w połączeniu z butami w tym samym kolorze świetnie optycznie wydłużają nogi – koszulka i długi kardigan, to bardzo wygodne „tło” dla dodatków, które pomogą nam utrzymać ciepło. Mam na myśli przede wszystkim supermodne dzianinowe czapki z dużym, puchatym pomponem i długie szale, które można owinąć wokół szyi, zarzucić na ramiona lub pozwolić im luźno zwisać. Ta ostatnia opcja również powoduje, że optycznie wydajemy się wyższe, do tego jest elegancka. Taki zestaw możemy uzupełnić o krótką sportową puchową kurtkę lub dłuższy – jedno lub dwurzędowy – cienki płaszcz – wylicza stylistka związana z marką KiK.
Podobnie możemy skomponować zestaw ze spódnicą lub sukienką. - Bardzo modne jest też łączenie ze sobą dwóch swetrów – wkładanego przez głowę i luźniejszego kardiganu lub dwóch kardiganów. Obie opcje wpisują się w trend nonszalanckiego, a przy tym przytulnego luzu i są naprawdę wygodne! – podkreśla ekspertka.
Fokus na szal
Jeśli chcemy dodać stylizacji modnego sznytu, zdecydujmy się na naprawdę duży, długi i szeroki szal w wyraziste wzory, np. elegancką kratę lub pepitkę.
– W cieplejsze zimowe dni albo wtedy, gdy chcemy po prostu szybko przemknąć z samochodu do ogrzewanego pomieszczenia, duży ciepły szal może nawet zastąpić okrycie wierzchnie. Nie bójmy się też wyrazistych, soczystych kolorów, które podczas zimowej szarugi doskonale poprawiają nastrój i w łatwy sposób pozwalają się wyróżnić w tłumie – podpowiada stylistka.
– Mój ulubiony „patent” na zimowe wyjazdy, spędzane w urokliwych knajpkach czy na spacerach po nadmorskim albo zakopiańskim deptaku, to dłuższa kurtka z bardzo modnego „misia” z szerokim kapturem i krótkie botki lub supermodne pikowane śniegowce, w których jest równie ciepło, co wygodnie. Gdy robi się chłodniej albo mży, wystarczy zarzucić kaptur na głowę bez szkody dla fryzury. Do tego luźny golf i spodnie lub legginsy o wąskich nogawkach i mamy niesamowicie komfortową stylizację, w której możemy przechodzić cały dzień. By dodać jej pazura, możemy postawić na skórzane lub woskowane spodnie, na golf założyć duży naszyjnik, w dłoń złapać kolorową torebkę i gotowe! – podpowiada stylistka KiK.
Dzięki tym poradom nawet przeciwniczki zimy znajdą dla siebie propozycję modową, która je usatysfakcjonuje. W końcu możliwości, aby wyglądać zarówno stylowo, jak i wygodnie nie brakuje.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.