LICZĘ DO TRZECH, CZYLI MODA CYRKULARNA W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
LICZĘ DO TRZECH, CZYLI MODA CYRKULARNA W OFF PIOTRKOWSKA CENTER
Nieszablonowe myślenie, zaskakujące połączenia, oryginalne wzory, upcyclingowe materiały i ponadczasowe projekty – to znak rozpoznawczy LDT Collective, kolektywu który już w ten weekend otwiera swoją pracownię w OFF Piotrkowska Center. Poza twórcami, na gości czekać będzie wyprzedaż starszych modeli oraz nowe, wiosenne modele. LDT Collective można odwiedzić w niedzielę od g.11.00 do 20.00.
LDT Collective to trzy łódzkie marki Ulka Ta Od Szycia, Maciej Redo i Liczę Do Trzech. Projektanci Ula Łęgowska, Maciej Redo oraz Michał Kubasiewicz, którzy wspólnie działają od 2021 roku, wierzą, że upcycling jest przyszłością mody. Za główny cel stawiają sobie troskę o środowisko, tworząc ponadczasowe pomysły i nadając tkaninom nowe życie.
– Od trzech lat wspólnie tworzymy modę upcyclingową, realizując zamówienia indywidualne oraz projekty teledysków, tras koncertowych czy pokazów podczas gali Miss Polski. Pomysł by działać nie tylko w Polsce, ale międzynarodowo pojawił się zupełnie spontanicznie kiedy Michał, który odwiedzał rodzinę w Nowym Jorku, wyszedł na ulice miasta w płaszczu, który po chwili ktoś od niego kupił. Taka sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie. To pokazało nam jak bardzo nowojorczykom podobają się nasze ubrania, ich wyjątkowość i niepowtarzalność – opowiadają twórcy kolektywu, których projekty cieszą się popularnością wśród mieszkańców nowojorskiego Manhattanu i Brooklynu.
Teraz ich nowatorskie podejście do mody będzie można poznać w OFF Piotrkowska Center, do którego przekonał ich niepowtarzalny, twórczy charakter tego miejsca. Swoją nową siedzibę będą traktować jako warsztat do realizacji nowych pomysłów. To tutaj będą projektować i tworzyć kolejne nietuzinkowe modele. Nie zabraknie też sklepu, w którym goście OFFa będą mogli kupić projekty LDT Collective.
– Mamy świetną przestrzeń, znakomicie współgrającą z kreatywnością twórców mody, nic dziwnego, że projektanci doceniają potencjał OFFa i coraz liczniej są u nas obecni. Wspólnie stworzyliśmy swego rodzaju ulicę mody – podkreśla Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFF Piotrkowska Center. – Cieszy nas ogromna różnorodność oferty, która bywalcom OFFa daje szeroki wybór i możliwość zabawy modą. To, co łączy wszystkie te propozycje to oryginalność i wysoka jakość krawiectwa, odległe od tego, co proponuje fast fashion – podkreśla.
W OFFie swoje pracownie, butiki i atelier mają między innymi Patrycja Plesiak, Jarosław Ewert, Dzień dobry, Pan Tu Nie Stał, Anna Plotła, Cukier Puder, Elżbieta Pierzchalska, Angelika Józefczyk czy PtASZEK.
W najbliższą sobotę do tego grona dołączy LDT Collective. Na gości OFF Piotrkowska Center, którzy zdecydują się odwiedzić nową pracownię będą czekać Ula, Maciej i Michał, z którymi będzie można porozmawiać o modzie cyrkularnej i bliżej poznać ich nowojorską historię. Poza tym w pracowni pojawią się też starsze modele stworzone przez kolektyw w obniżonych cenach oraz zupełnie nowe, wiosenne projekty.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.