Komunikaty PR

LICZĘ DO TRZECH, CZYLI MODA CYRKULARNA W OFF PIOTRKOWSKA CENTER

2024-04-11  |  13:00
Biuro prasowe

LICZĘ DO TRZECH, CZYLI MODA CYRKULARNA W OFF PIOTRKOWSKA CENTER

Nieszablonowe myślenie, zaskakujące połączenia, oryginalne wzory, upcyclingowe materiały i ponadczasowe projekty – to znak rozpoznawczy LDT Collective, kolektywu który już w ten weekend otwiera swoją pracownię w OFF Piotrkowska Center. Poza twórcami, na gości czekać będzie wyprzedaż starszych modeli oraz nowe, wiosenne modele. LDT Collective można odwiedzić w niedzielę od g.11.00 do 20.00.

LDT Collective to trzy łódzkie marki Ulka Ta Od Szycia, Maciej Redo i Liczę Do Trzech. Projektanci Ula Łęgowska, Maciej Redo oraz Michał Kubasiewicz, którzy wspólnie działają od 2021 roku, wierzą, że upcycling jest przyszłością mody. Za główny cel stawiają sobie troskę o środowisko, tworząc ponadczasowe pomysły i nadając tkaninom nowe życie.  

– Od trzech lat wspólnie tworzymy modę upcyclingową, realizując zamówienia indywidualne oraz projekty teledysków, tras koncertowych czy pokazów podczas gali Miss Polski. Pomysł by działać nie tylko w Polsce, ale międzynarodowo pojawił się zupełnie spontanicznie kiedy Michał, który odwiedzał rodzinę w Nowym Jorku, wyszedł na ulice miasta w płaszczu, który po chwili ktoś od niego kupił. Taka sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie. To pokazało nam jak bardzo nowojorczykom podobają się nasze ubrania, ich wyjątkowość i niepowtarzalność – opowiadają twórcy kolektywu, których projekty cieszą się popularnością wśród mieszkańców nowojorskiego Manhattanu i Brooklynu.

Teraz ich nowatorskie podejście do mody będzie można poznać w OFF Piotrkowska Center, do którego przekonał ich niepowtarzalny, twórczy charakter tego miejsca. Swoją nową siedzibę będą traktować jako warsztat do realizacji nowych pomysłów. To tutaj będą projektować i tworzyć kolejne nietuzinkowe modele. Nie zabraknie też sklepu, w którym goście OFFa będą mogli kupić projekty LDT Collective.

– Mamy świetną przestrzeń, znakomicie współgrającą z kreatywnością twórców mody, nic dziwnego, że projektanci doceniają potencjał OFFa i coraz liczniej są u nas obecni. Wspólnie stworzyliśmy swego rodzaju ulicę mody – podkreśla Julia Olczyk z zespołu OPG Property Professionals, zarządzającego OFF Piotrkowska Center. – Cieszy nas ogromna różnorodność oferty, która bywalcom OFFa daje szeroki wybór i możliwość zabawy modą. To, co łączy wszystkie te propozycje to oryginalność i wysoka jakość krawiectwa, odległe od tego, co proponuje fast fashion – podkreśla.

W OFFie swoje pracownie, butiki i atelier mają między innymi Patrycja Plesiak, Jarosław Ewert, Dzień dobry, Pan Tu Nie Stał, Anna Plotła, Cukier Puder, Elżbieta Pierzchalska, Angelika Józefczyk czy PtASZEK.

W najbliższą sobotę do tego grona dołączy LDT Collective. Na gości OFF Piotrkowska Center, którzy zdecydują się odwiedzić nową pracownię będą czekać Ula, Maciej i Michał, z którymi będzie można porozmawiać o modzie cyrkularnej i bliżej poznać ich nowojorską historię. Poza tym w pracowni pojawią się też starsze modele stworzone przez kolektyw w obniżonych cenach oraz zupełnie nowe, wiosenne projekty.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 12:00

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl  i okoliczności.  Jeśli planujemy przetańczyć całą noc,
Moda Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Buty bardzo Black W tym sezonie warto mieć w szafie czarne botki z rockowym, grunge’owym lub wojskowym sznytem. Można je zestawiać zarówno z jeansami i oversize’ową
Moda Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper

Zimowe buty z futerkiem wkraczają na salony, a raczej na utwardzone ścieżki i miejskie chodniki. Czasy, kiedy śniegowce nosiło się tylko na stokach, a trapery jedynie na szlakach, odeszły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki

Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.

Medycyna

Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.