Magdalena Popiel Atelier już otwarte. Premiera z udziałem gwiazd na Mokotowie
Magdalena Popiel Atelier – to nowe stylowe miejsce na warszawskim Mokotowie, gdzie kobiety spełnią swoje marzenia. Przynajmniej te dotyczące kreacji ślubnych i wieczorowych. Na uroczystym otwarciu nie zabrakło atrakcji oraz gwiazd: Marceliny Zawadzkiej, Marty Rentel czy Adrianny Krysian.
Magdalena Popiel, której kreacje upodobały sobie znane aktorki i celebrytki, zaprasza przyszłe panny młode – i nie tylko – w nowe, wyjątkowe miejsce, gdzie odnajdą swoją wymarzoną suknię. Na uroczystym otwarciu Magdalena Popiel Atelier przy ul. Puławskiej w Warszawie pojawiły się m. in. Adrianna Krysian, Marta Rentel, Amelia Kierwiak, Paulina Maszewska (Soboń), Karolina Malina, Aria Martelle, Wiganna Papina, Suzie Pacałowska, Magdalena Gawęcka oraz muza projektantki: modelka Marcelina Zawadzka. Na gości czekały nie tylko kreacje z kolekcji 2024, pokazane przedpremierowo, zjawiskowe suknie ślubne i wieczorowe, ale także wiele innych niespodzianek.
Piękno zaprezentowanych kreacji podkreślił pokaz luksusowej biżuterii marki Savicki. - Dostrzegamy synergię między pracą Magdaleny Popiel a marką jubilerską Savicki, która specjalizuje się w segmencie Wedding&Engagement. Wyjątkowa biżuteria jest zwieńczeniem kreacji każdej panny młodej. Ślub to moment, gdy kobieta chce czuć się wyjątkowo, a suknie autorstwa Magdy, podobnie jak nasza biżuteria, są właśnie po to – pozwalają uwolnić i podkreślić wewnętrzne piękno – przekonuje dyrektorka marketingu marki Savicki Dagmara Polak.
W ramach wyjątkowych warsztatów z Joanną Nocoń wszyscy chętni goście mieli okazję spróbować techniki kreatywnego kolażu korzystając z materiałów pozostałych z produkcji kreacji Magdaleny Popiel. Jak się okazało, kawałki tkanin czy koronek połączone z ozdobami i z pozoru nie pasującymi do siebie materiałami – to przepis na dzieło sztuki. Hitem wydarzenia było także Bubble Piano, czyli pianino, które zamiast wydawać miłe dla ucha dźwięki, skrywało kranik z pysznym, schłodzonym prosecco. Przy tylu gościach i sukniach ślubnych nie mogło zabraknąć toastów z bąbelkami!
Magdalena Popiel to absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru i kursu konstrukcji eksperymentalnej w Central Saint Martina w Londynie. Ma za sobą finał Fashion Designer Awards 2018, finał New Look Design Refresh oraz Carlo Rossi 2016 r. W roku 2020 otrzymała nagrodę Kobieca Marka Roku Klasa i Styl. Przy projektowaniu kolekcji inspiruje się sztuką, ogrodami, roślinnością, wystrojem wnętrz, snami.
Ale jak podkreśla, największą inspiracją są jej klientki - kobiety, które w przyjaznym miejscu i atmosferze mogą wyrazić swoje potrzeby. - Pragnę, żeby kobiety „rozkwitały” w moich sukniach, poczuły się wyjątkowo pięknie. Otwieram atelier właśnie po to, by widzieć radość w ich oczach i zapewnić im niezapomniane przeżycia podczas ich największych dni – mówi Popiel. Jak podkreśla, suknia ślubna to symbol nowego etapu w życiu, a jej misją jest sprawienie, by kobiety mogły czuć się tego dnia wspaniale i wystąpić przed gośćmi w wielkim stylu.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.