Majówka z modą za różowymi drzwiami – weekend otwartych pracowni w OFF
Majówka z modą za różowymi drzwiami
– weekend otwartych pracowni w OFF Piotrkowska Center
Tu wiosenna energia połączy się z umiłowaniem nietuzinkowej mody – przez trzy dni majówki, CUKIER PUDER Vintage Store i pracownia LDT COLLECTIVE otworzą swoje drzwi dla poszukiwaczy wyjątkowych ubrań i oryginalnych stylizacji. Projektanci zapraszają do przekraczania różowych drzwi od 1 do 3 maja, w godzinach od 12.00 do 18.00. Na odwiedzających czekać będą najnowsze kolekcje, promocje i przekąski.
Majówka w otwartych pracowniach to niecodzienna okazja, by pobuszować wśród wieszaków Cukier Puder Vintage Store, wyróżnionego swego czasu przez Vogue.pl w rankingu najlepszych sklepów vintage. Na co dzień, odwiedzać można go tylko po wcześniejszym umówieniu, a od 1 do 3 maja będzie otwarty dla wszystkich w godzinach 12.00-18.00.
W pracowni Cukier Puder Vintage Store znaleźć można ubraniowe skarby z minionych dekad, które zostały starannie wyselekcjonowane przez pasjonatki mody. Katarzyna i Agnieszka, twórczynie tego miejsca, postawiły na jakość i oryginalność ubrań o ponadczasowym designie i niepowtarzalnym charakterze. Przez trzy dni majówki, każdy odwiedzający będzie mógł cieszyć się nie tylko bogactwem oferty, ale również promocjami, w tym atrakcyjnymi rabatami.
– Zapraszamy do naszego magicznego świata vintage, gdzie każdy element ubioru ma swoją historię do opowiedzenia. Otwarte Pracownie to nie tylko okazja do zakupów, ale też możliwość dzielenia się naszą pasją do ubrań vintage i inspiracji, które one niosą – opowiada Kat z Cukier Puder Vintage Store.
Do swojej pracowni zaprasza też LDT COLLECTIVE, czyli trzy łódzkie marki: Ulka Ta Od Szycia, Maciej Redo i Liczę Do Trzech. Od trzech lat działają wspólnie, połączone wizją mody cyrkularnej i chęcią wypełnienia świata kolorem..
– Moda to dla nas nie tylko sposób na wyrażenie siebie, ale także forma sztuki i ekspresji. W naszej pracy stawiamy na unikalność i oryginalność, starając się przekształcić vintage'owe inspiracje w nowoczesne kreacje, które zachwycą naszych klientów – opowiadają projektanci z kolektywu LDT. – Mamy nadzieję, że zarazimy naszych gości tym spojrzeniem na modę – dodają.
W LDT COLLECTIVE goście będą mieli okazję zapoznać się z propozycjami projektantów: kreatywnymi przeróbkami kurtki jeansowej, fantastycznymi marynarkami i patchworkowymi bluzy, które można będzie podziwiać i w promocyjnych cenach kupić na miejscu. Będzie też czas na chwilę rozmowy o modzie cyrkularnej i mały poczęstunek.

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.