Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody
Pokazy zrównoważonej mody, dyskusje o ekologicznym podejściu do ubrań, warsztaty recraftingu oraz panel o nowej formule Perwoll czekały na uczestników wydarzenia Re:Think New 12 czerwca w Bohema 2.8 w Warszawie.
W środę, 12 czerwca 2024 r. w Bohema 2.8 przy ul. Szwedzkiej 28A w Warszawie, odbyło się wydarzenie modowe, które zorganizowała marka Perwoll o haśle przewodnim imprezy “Re:Think New”. Powód? Aż 60% nowych ubrań rocznie ląduje na śmietniku. By zatrzymać ten trend, Perwoll od lat podejmuje szereg działań, które mają przedłużać życie naszym ubraniom. Tym razem inspiracją eventu jest nowa, przełomowa formuła Perwoll ze zgłoszoną do patentu Technologią Potrójnej Odnowy. Marka postanowiła ulepszyć swoje środki piorące, by ulubione ubrania służyły jeszcze dłużej. Nowa formuła odnawia włókna tkanin oraz przywraca ich utracony kolor w zaledwie 10 prań. Ponadto dzięki nowej technologii ubrania zyskują nowy wymiar świeżości i zapachu. Ambasadorką eventu była Zofia Kulewicz, znana jako zophia_stylistka, a także współwłaścicielka i dyrektorka kreatywna marki ANSIN.
– Coraz więcej konsumentów świadomie decyduje się na korzystanie z ubrań z drugiej ręki. Konsumentki inaczej zaczynają budować swoje garderoby niż w latach ubiegłych – i to wszystko sprawia, że widzimy rosnącą potrzebę na dostarczanie konsumentom już nie tylko detergentów, ale również RE-TERGENTÓW, czyli środków, które w najlepszy sposób na rynku przedłużą życie ubraniom poprzez wyjątkową ochronę i pielęgnację. Takim re-tergentem są właśnie produkty marki Perwoll – mówi Magdalena Kostrzewa, Senior Group Brand Manager Laundry Care w firmie Henkel.
W trakcie eventu uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak odnowić swoje stare, nienoszone już ubrania, aby nabrały zupełnie nowego looku. Wydarzeniem głównym były pokazy mody marek Niumi, Her oraz absolwentki ASP Mai Pilarek. W panelu dyskusyjnego na temat zrównoważonej mody wzięli udział: Ambasadorka wydarzenia Zofia Kulewicz, Zuzanna Churska właścicielka marki Niumi, Michał Szulc Dyrektor Instytutu Ubioru ASP w Łodzi, Karolina Czyżewska Brand Manager marki Perwoll oraz Magdalena Kostrzewa Senior Group Brand Manager Laundry Care.
Gośćmi podczas modowego wydarzenia marki Perwoll byli m.in. Dominika Wysocka, Magdalena Olczak, Barbara Kaszuba, Klaudia Zając, Klaudia Dzięglewicz, Katarzyna Sadowska, Justyna Niedźwiedź, Karolina Nogal-Łuczyńska, Martyna Powroźnik, Agata Gołębiowska i Sandra Plajzer.
– Większość tkanin naturalnych składa się z włókien celulozowych, które z czasem ulegają zniszczeniu i zmechaceniu. Niszczą się poprzez tarcie, używanie czy niewłaściwe pranie. Perwoll z nową Potrójną Technologią Odnowy odnawia ubrania na 3 poziomach: włókien, koloru i zapachu, co sprawia, że nasze ubrania znów wyglądają jak nowe, a efekt widoczny jest gołym okiem. Misją Perwoll jest zatrzymanie procesu starzenia się ubrań i odnowa już istniejących. Perwoll dba o ubrania, które masz, bez konieczności kupowania kolejnych – podkreśla Karolina Czyżewska, Brand Manager marki Perwoll firmy Henkel.
Event marki Perwoll wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej firmy Henkel, ponieważ jej celem jest dążenie, aby, jak najbardziej to możliwe, ograniczyć ślad środowiskowy swoich działań. Ponadto marka chce edukować konsumentom i proponować im takiego rodzaju produkty, które także będą ograniczały ten ślad środowiskowy w ich domach.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.