Maxi sukienka na lato w trzech wersjach
Od botanicznych wzorów rozsianych po mlecznym materiale, przez zmysłowość w wydaniu atramentowego granatu, po krój w barwie minimalistycznego beżu. Oto trzy zupełnie różne sukienki maxi, które możesz założyć jeszcze tego lata!
Wegańskie płótno
Długa sukienka w roślinne motywy, która delikatnie podkreśla talię. Odkrywa sensualnie jedno ramie, drugie ozdobione jest uroczą falbaną. Wykonana została z wegańskiego modalu i cupro, czyli materiałów przyjaznych dla środowiska. Zestawiona z na pozór niedbale związanymi włosami i sandałkami na płaskiej podeszwie, doskonale sprawdzi się na wakacyjnym urlopie.
Uroczy granat
Lato spędzone w stylowym i komfortowym wydaniu z całą pewnością nie obędzie się bez tej sukienki. Zmysłowo podkreśla linię ramion i obojczyków, trzyma się ciała na delikatnych, cienkich ramiączkach. Wyśmienicie komponuje się z à la wiklinową torebką i czarnymi klapkami. To klasyczny must havetego lata, szczególnie na wieczorne spacery i wyjścia.
Minimalistyczny beż
To sukienka, która jest tak komfortowa i funkcjonalna, że nie będziesz chciała jej zdjąć. Ma delikatne, ozdobne klamry przy ramionach, jest lekka i przyjemna dla ciała. Prezentuje się w naturalnym odcieniu beżu, czyli w jednym z najbardziej pożądanych kolorów tego lata. Spróbuj ją założyć do pracy, na piknik i… zabieraj ją wszędzie!
Ubrania dostępne są w sklepie online marki Oh!Zuza: https://sklep.vnd.pl/ohzuza

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.