MISBHV kolejny rok z tytułem „Przyjaciela UNICEF”
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak@unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Polska marka modowa MISBHV kontynuuje udział w programie „Przyjaciel UNICEF”. Firma przekaże UNICEF Polska środki finansowe, dzięki którym organizacja będzie mogła kontynuować swoją misję pomocy dzieciom na świecie.
Firma MISBHV po raz pierwszy dołączyła do „Przyjaciół UNICEF” w grudniu 2020 r. Od tego czasu marka mocno wspiera działania UNICEF. Dzięki środkom finansowym pozyskanym od naszych partnerów biznesowych, między innymi od firmy MISBHV, zostały wsparte programy edukacyjne, wodno-sanitarne (WASH), jak również program leczenia ciężkiego ostrego niedożywienia u dzieci. Teraz, ponownie łącząc siły, wsparcie dotrze do jeszcze większej liczby najmłodszych.
Kontynuacja współpracy z nami to sygnał, że działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu na stałe wpisały się w działalność firmy MISBHV. To także przykład dobrych relacji partnerskich z organizacją pomocową, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.
Oprócz środków finansowych przekazanych w ramach programu „Przyjaciel UNICEF”, firma MISBHV – dzięki wsparciu swoich klientów – wzięła także udział w akcji UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”. MISBHV przekazało fundusze na zakup trzydziestu apteczek pierwszej pomocy, szesnastu zestawów do walki z niedożywieniem oraz siedmiu „szkół w pudełku”, z których skorzysta nawet 280 uczniów. To realna pomoc, która da najmłodszym szansę na lepszą przyszłość.
UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy biznesu z organizacjami humanitarnymi. Dzięki wsparciu darczyńców biznesowych takich jak MISBHV, organizacja może ratować zdrowie i życie najmłodszych. W 2022 r. organizacja planuje dotrzeć z pomocą do 327 mln ludzi, w tym 177 mln dzieci.
„Przyjaciel UNICEF” jest programem skierowanym do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu.
O MISBHV
MISBHV to polska marka modowa założona przez Natalię Maczek i Tomka Wirskiego. Od 2015 roku reprezentuje kraj na nowojorskim i paryskim tygodniu mody oraz w najbardziej prestiżowych sklepach świata, współpracując z plejadą rodzimych artystów - m.in. Rosławem Szaybo, Rafałem Olbińskim czy Sławomirem Pawszakiem.
O UNICEF
UNICEF od 75 lat ratuje życie dzieci, broni ich praw i pomaga im wykorzystać potencjał, jaki posiadają. Nigdy się nie poddajemy!
Pracujemy w najtrudniejszych miejscach na świecie, aby dotrzeć do najbardziej pokrzywdzonych dzieci. W ponad 190 krajach i terytoriach pracujemy #dlakazdegodziecka, aby budować lepszy świat dla wszystkich. Przed, w trakcie i po kryzysach humanitarnych jesteśmy na miejscu niosąc ratującą życie pomoc i nadzieję dzieciom i ich rodzinom. Realizujemy nie tylko działania pomocowe, ale także edukacyjne. Wierzymy, że edukacja to jedna z najbardziej skutecznych form zmieniania świata. W Polsce pracujemy ze szkołami i samorządami, aby prawa dziecka były zawsze przestrzegane, a głos młodych ludzi słyszany i respektowany. Jesteśmy apolityczni i bezstronni, ale nigdy nie pozostajemy obojętni, gdy chodzi o obronę praw dzieci i zabezpieczenie ich życia i przyszłości. Więcej informacji na unicef.pl.

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.