Moda męska na sezon jesień/zima 2024 – najnowsze trendy, inspiracje i wskazówki
Zbliżający się sezon jesień/zima 2024 przynosi świeże spojrzenie na modę męską, łącząc klasykę z nowoczesnością. Styl uliczny będzie łączył się z elegancją, a funkcjonalność będzie szła w parze z wyrafinowaniem. Oto kluczowe trendy, które zdominują męską modę w nadchodzących miesiącach.
Najważniejsze trendy w modzie męskiej na sezon jesień/zima 2024
Według Magdaleny Szawel, ekspertki ds. mody męskiej marki Van Horn, w sezonie jesień/zima 2024 mężczyźni będą stawiać na połączenie stylu casual z elementami elegancji. Wśród najważniejszych trendów zobaczymy:
- Oversize i warstwowość – obszerne swetry, płaszcze i kurtki, które można zestawiać w różnych kombinacjach, zapewniając jednocześnie komfort i styl.
- Neutralne kolory i naturalne barwy – odcienie beżu, szarości, oliwkowej zieleni oraz głębokiego brązu zdominują paletę kolorystyczną.
- Funkcjonalną modę – inspirowaną odzieżą techniczną, z naciskiem na funkcjonalność, jak wodoodporne materiały i wielofunkcyjne kieszenie.
- Skórzane elementy – skórzane kurtki, spodnie i dodatki będą jednym z najmodniejszych akcentów tego sezonu, odwołując się zarówno do rockowego stylu, jak i klasycznej elegancji.
Inspiracje vintage
Sezon jesień-zima 2024 to mieszanka ponadczasowej klasyki z reinterpretacją trendów z minionych dekad. Jak zauważa Magdalena Szawel obecne trendy nawiązują do estetyki między innymi lat 70., 80. i 90. – Historyczne wpływy są stale reinterpretowane i adaptowane do współczesnych trendów, zachowując jednocześnie ducha dekady. Niektóre detale mogą wydawać się nam przestarzałe, jednak w połączeniu z luźnymi spodniami i bawełnianymi jeansami stają się niezwykle aktualne i modne. – mówi ekspertka. Co czerpiemy z mody vintage w tym sezonie?
- Lata 70. – szerokie spodnie, koszule z szerokimi kołnierzami oraz odważne wzory inspirowane stylem bohemy.
- Lata 80. – oversize'owe kroje, wyraźne ramiona i odważne połączenia kolorów, które pojawiają się zarówno w stylizacjach codziennych, jak i eleganckich.
- Lata 90. – powrót do minimalizmu, czystych linii i monochromatycznych stylizacji, inspirowany modą grunge i sportową elegancją.
Jesienne wietrzenie szaf – które z zeszłorocznych trendów zostaną z nami na dłużej?
– Trendy które utrzymają w tym sezonie swoją pozycję to przede wszystkim krój oversize – szerokie płaszcze i obszerne swetry wciąż będą kluczowym elementem jesiennych stylizacji. Oprócz tego tej jesieni wciąż będziemy stawiać na prostotę i minimalizm. – mówi Magdalena Szawel. Z jakimi trendami pożegnamy się w tym sezonie? – Na tył szafy możemy odłożyć popularne wcześniej neonowe kolory i krzykliwe printy, w tym sezonie królować będą stonowane, ziemiste odcienie oraz subtelne detale i faktury. – radzi ekspertka.
Jakie materiały najlepiej wybierać na jesień?
W sezonie jesienno-zimowym 2024 kluczowe będą naturalne i ciepłe materiały, które zapewnią komfort w chłodniejsze dni. Najbardziej pożądane tkaniny to:
- Wełna i kaszmir – idealne do płaszczy, swetrów i szalików, które będą zarówno eleganckie, jak i praktyczne.
- Skóra – zarówno naturalna, jak i ekologiczna, w formie kurtek, butów czy dodatków.
- Bawełna organiczna – coraz częściej stosowana w zrównoważonej modzie, doskonała na koszule, spodnie i casualowe elementy garderoby.
- Flanela – przyjemna w dotyku, świetnie sprawdzi się w koszulach i spodniach na chłodniejsze dni.
Jak odpowiednio dobrać jesienny płaszcz?
Według ekspertki, wybór odpowiedniego płaszcza na jesień zależy od stylu życia oraz osobistych preferencji – warto jednak zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów zanim dokonamy zakupu:
- Materiał – na chłodniejsze dni najlepiej sprawdzi się płaszcz wykonany z wełny, która zapewni odpowiednią izolację cieplną. Skórzane płaszcze będą świetnym wyborem na bardziej eleganckie okazje.
- Krój – oversize'owy płaszcz to hit sezonu, który nie tylko wygląda stylowo, ale także pozwala na noszenie warstw pod spodem. Jednak klasyczny, dopasowany trencz wciąż pozostaje bezkonkurencyjnym wyborem na formalne okazje.
- Kolor – w sezonie jesień/zima 2024 dominować będą neutralne barwy, takie jak beż, szarość, granat oraz ciemna zieleń, które łatwo zestawić z różnorodnymi stylizacjami.
Moda męska na jesień/zima 2024 to połączenie klasycznych inspiracji z nowoczesnymi trendami. Stylizacje będą zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie, oparte na naturalnych materiałach i przemyślanych detalach. To sezon, w którym mężczyźni mogą eksperymentować z warstwami, fakturami oraz minimalistyczną paletą barw, pozostając wiernym swoim indywidualnym preferencjom.
![Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_896805807,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
![Zima w stylu Black & White z Lee Cooper](/files/_uploaded/glownekonf_2057791647,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
![Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper](/files/_uploaded/glownekonf_1530621354,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.