Moda, sport i dobroczynność - niecodzienne wydarzenie live
Informacja prasowa do natychmiastowej publikacji Gdańsk, 28.09.2020
Moda, sport i dobroczynność - niecodzienne wydarzenie live
Dawno nie było w Trójmieście pokazu mody zorganizowanego z takim rozmachem. Sobotnie widowisko 10 października, w budynku Muzeum II Wojny Światowej zapowiada się bardzo ciekawie. Powodem do świętowania jest przedsięwzięcie dwóch wspólniczek - stylistki Katarzyny Klincewicz i Gosi Jarosławskiej - projektantki mody. Niedawno wspólnie otworzyły one butik DressCode, położony w urokliwym miejscu na przedłużeniu promenady Długiego Pobrzeża, nad Motławą na Starym Mieście.
“Postanowiłyśmy podzielić się naszą radością i do współorganizowania wydarzenia celebrującego otwarcie naszego butiku, zaprosić fundację Doliczony Czas.” - mówi Gosia Jarosławska - “Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko - mamy komplet gości z kilku miast i zapraszamy do wirtualnego udziału w imprezie. Tu nie ma ograniczeń co do liczby uczestników.”
A będzie co oglądać. Restauracja Vidokova, w której odbędzie się wydarzenie będzie mieć wybieg dla modelek. Program eventu przewiduje pokaz mody znanego trójmiejskiego projektanta Michała Starost, występ młodej mistrzyni świata i Europy w Fitness FIT-KIDS Kariny Vanessy Lindenau, zawodniczki kadry narodowej, aukcję charytatywną przedmiotów na potrzeby podopiecznych fundacji Doliczony Czas, pokaz mody Gosi Jarosławskiej - Agutti, w którym gościnnie wystąpi modelka ze świata sportu, której całe ciało będzie pomalowane przez tatuażystę Kubę Świątka z Monkey Mandala.
“Otaczanie się pięknem jest jeszcze piękniejsze, gdy towarzyszy temu dobroczynność. Ta potrzeba pozytywnego wpływu jest bardzo bliska Gosi i Kasi. To samo dotyczy niesamowitych partnerów wspierających nadchodzący event. To czysta przyjemność pracować w takim zespole i w Gdańsku. Dla mnie to powrót do miejsca skąd pochodzę.” - komentuje Żaneta Ganzke-Zalewska z fundacji Doliczony Czas z Warszawy. - “Podczas wydarzenia odbędzie się aukcja charytatywna. Beneficjentami jej będą dwaj sportowcy, którym los pokrzyżował plany - szesnastoletni Sebastian Ocimek, utalentowany piłkarz po wypadku oraz David Morawiec kontuzjowany koszykarz.”
Na aukcji będzie można wylicytować między innymi sukienkę Agnieszki Radwańskiej, w której grała na korcie, kurtkę MARGARET, którą piosenkarka miała na Festiwalu Polsat Superhit w 2016 r. czy koszulkę z podpisami zawodników Lechii. Będzie można wziąć udział w aukcji wirtualnie. Wsparciem będzie także udostępnianie informacji o wydarzeniu w mediach społecznościowych, oznaczając posty hashtagiem #DressCodeDlaFundacji.
Event otwarcia butiku DressCode w restauracji Vidokova jest imprezą zamkniętą, na zaproszenia. Do wydarzenia można dołączyć bezpłatnie, wirtualnie, w sobotę 10.10.2020 r. o godzinie 19:00, poprzez wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/333159514410633. Imprezę prowadzić będzie energiczny, znany z "Pytania na śniadanie" Mateusz Szymkowiak. Współorganizatorami eventu są - Dress Code - butik z ofertą doboru stylizacji i szycia kreacji na miarę oraz fundacja Doliczony Czas, której założycielem jest Rafał Kosiec, były piłkarz Polonii Warszawa, który po wypadku sam przeszedł długą drogę rehabilitacji. Sponsorem głównym pokazu jest IQ MODULE - BUD INVEST GROUP - firma budowlana i deweloper, od 15 lat łączący artyzm architektów z inżynierską solidnością w budownictwie modułowym.
Partnerami wydarzenia są: Restauracja Vidokova, Hotel Smolarnia, Nowy Jantar, Apartament La Mer, Monkey Mandala, Ella Dolistowska Make Up Artist, Pracownia fryzur Joanna Tyszer, Kartagina, Cafe Grocka - catering, apartamenty Blue Mandarin Apartments, Fotografia Krzysztof Martuszewski, Rise Agency - oprawa muzyczna, E2 Estetique - Monika Szymikowska, Best Content Żaneta Ganzke-Zalewska, Agencja doradczo-marketingowa You’ll, Fritz-kola.
WIęcej informacji o Dress Code
Link do wydarzenia na Facebooku z transmisją live
https://www.facebook.com/Aguttiandkrummi/
https://www.facebook.com/moda.agutti
Więcej informacji o Fundacji Doliczony Czas
https://www.facebook.com/fundacjadoliczonyczas/
Poznaj historie podopiecznych Fundacji
https://doliczonyczas.org/
#DressCodeDlaFundacji
Kontakt
Joanna Staniszewska
PR Eventu
email: j.staniszewska@youll.pl
+48 501 675 357
Materiały prasowe
http://bit.ly/DressCode_2020

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Bartłomiej Nowosielski: Kluczowe w leczeniu otyłości jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Otoczenie nie zawsze jest wyrozumiałe i empatyczne
Aktor przyznaje, że osoby otyłe z powodu swojego wyglądu często przez otoczenie są odrzucane, marginalizowane i hejtowane. Brak akceptacji i zrozumienia wynika między innymi z tego, że nie brakuje tych, którzy myślą stereotypami i ich zdaniem dodatkowe kilogramy są wynikiem złego odżywiania i lenistwa. Bartłomiej Nowosielski tłumaczy, że otyłość jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia. By terapia była skuteczna, potrzeba silnej woli i wielu wyrzeczeń. Dla niego w chwilach zwątpienia niezwykle ważne jest również wsparcie ze strony bliskich.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Prawo
Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała

Brakuje usystematyzowanych danych na temat skali problemu, jakim jest kobietobójstwo – wskazuje organizacja Femicide in Poland. U źródeł problemu leży brak uspójnienia baz danych prowadzonych przez poszczególne organy państwowe. Organizacja pracuje nad narzędziami, które pozwolą je zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić w formie interaktywnej mapy. Jej przedstawicielka wskazuje również na inne fundamentalne obszary do poprawy. To w szczególności egzekwowanie istniejącego prawa i intensyfikacja działań na rzecz edukacji.