Nie lada gratka dla miłośników mody z drugiej ręki.
Po ogromnym sukcesie dwóch edycji Jestem Vintage, które spotkały się z miłym odbiorem przez Warszawiaków, również w lutym swoje kolekcje zaprezentują najlepsze sklepy vintage oraz kolekcjonerzy z całej Polski.
„W walentynkowy weekend wypełnimy Elektrownię Powiśle najpiękniejszymi znaleziskami z ubiegłych dekad! Na wszystkich zagorzałych fanów mody z drugiej ręki, ale także tych dopiero zaczynających swoją przygodę z kupowaniem ubrań z historią, designu z minionych lat, czekać będą prawdziwi pasjonaci i miłośnicy mody vintage. Nie zabraknie na pewno ubrań idealnych na randkę lub inną romantyczną okoliczność, odzieży wierzchniej, biżuterii i galanterii. – opowiada Izabela Miłosz, pomysłodawca Jestem Vintage.
Styl vintage, to styl, który nie szuka nowości. To styl, który daje możliwość skupienia się na tym, co już mamy. To przeciwieństwo szybkiej mody, która ciągle zachęca do kolejnych zakupów. Branża modowa, zaraz po rafinerii, jest drugim, najbardziej zanieczyszczającym środowisko przemysłem na świecie. Warto pokochać to, co już zostało wyprodukowane. Warto dać rzeczom, przedmiotom kolejną szansę.
„Oprócz przepięknych ubrań i dodatków w strefie winylowej będzie można poszperać pośród analogowych perełek – pierwsze wydania, świeże premiery, różnorodność gatunkowa i kilkadziesiąt skrzynek wypełnionych płytami… Nie zabraknie także strefy plakatów i komiksu oraz książek z antykwariatu.” – dodaje Izabela Miłosz.
Podczas Jestem Vintage spotkacie również kreatywny team Bazgrołaki z projektem Life Printing. Zainspirują Was do twórczego spędzenia czasu i eksperymentowania z ulubionymi ubraniami, którym można dodać jeszcze więcej uroku i niepowtarzalnego wyglądu.
„Daj drugą szansę swoim znudzonym ubraniom, tchnij w nie nowe życie. Zakryj plamę na ukochanej bluzie, stwórz oryginalny nadruk na koszulce. Przy pomocy kolorowych, autorskich prasowanek wpadniesz w szaleńczy wir kreatywności! Następnie przy użyciu termoprasy Twój nadruk wgrzejemy, utrwalimy - tak, aby służył Ci na bardzo długo!” – zaprasza Monika Gibas, założycielka studia Bazgrołaki.
Jakie rzeczy możesz przynieść? jeansy / jeansowe kurtki, t-shirty, bluzy. Na miejscu będzie można również nabyć białe t-shirty, worko-plecaki czy woreczki ze sznurkiem.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.