Nowy rok i nowe spojrzenie na modę w Galerii KSA

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Jeszcze do 9 stycznia będzie można podziwiać pierwszą tegoroczną wystawę w Galerii KSA. Najnowsza ekspozycja stanowi połączenie elegancji i wyrafinowanego kunsztu krawieckiego ze świadomym podejściem do mody. Autorkami kolekcji są Karolina Sarniak i Weronika Ryś. Przypomnijmy, że Galeria KSA to przestrzeń w Galerii Bronowice, dedykowana przedstawicielom kreatywnych zawodów. Na miejscu można podziwiać ich twórczość, a także zakupić gotowe prace artystów lub zlecić im realizację indywidualnych projektów.
Nowy rok w Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych zainaugurowała wystawa kolekcji dwóch utalentowanych projektantek – tegorocznej absolwentki SAPU Karoliny Sarniak oraz słuchaczki Weroniki Ryś. Tym razem Galeria KSA, zlokalizowana w Galerii Bronowice, stała się miejscem, w którym elegancja spotyka się z ekologią, a tradycyjne rzemiosło splata się z nowoczesnym podejściem do mody. Karolina Sarniak prezentuje ubrania, które wielu mogłoby nazwać dziełami sztuki. Jej prace stworzone zostały ze szlachetnych materiałów i cechuje je elegancja oraz niezwykła dbałość o detale. Natomiast projekty Weroniki Ryś to w głównej mierze przykład przetwarzania oraz ponownego wykorzystania jeansu. Młoda projektantka udowadnia, że w świecie szybko zmieniających się trendów ubrania mogą być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również etyczne. Prace obu artystek zostały wyróżnione w ogólnopolskich konkursach.
Wystawa autorstwa Karoliny Sarniak i Weroniki Ryś będzie dostępna do 9 stycznia 2024 roku. Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15.00–19.00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1.

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.