Nowy rok i nowe spojrzenie na modę w Galerii KSA

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Jeszcze do 9 stycznia będzie można podziwiać pierwszą tegoroczną wystawę w Galerii KSA. Najnowsza ekspozycja stanowi połączenie elegancji i wyrafinowanego kunsztu krawieckiego ze świadomym podejściem do mody. Autorkami kolekcji są Karolina Sarniak i Weronika Ryś. Przypomnijmy, że Galeria KSA to przestrzeń w Galerii Bronowice, dedykowana przedstawicielom kreatywnych zawodów. Na miejscu można podziwiać ich twórczość, a także zakupić gotowe prace artystów lub zlecić im realizację indywidualnych projektów.
Nowy rok w Galerii Krakowskich Szkół Artystycznych zainaugurowała wystawa kolekcji dwóch utalentowanych projektantek – tegorocznej absolwentki SAPU Karoliny Sarniak oraz słuchaczki Weroniki Ryś. Tym razem Galeria KSA, zlokalizowana w Galerii Bronowice, stała się miejscem, w którym elegancja spotyka się z ekologią, a tradycyjne rzemiosło splata się z nowoczesnym podejściem do mody. Karolina Sarniak prezentuje ubrania, które wielu mogłoby nazwać dziełami sztuki. Jej prace stworzone zostały ze szlachetnych materiałów i cechuje je elegancja oraz niezwykła dbałość o detale. Natomiast projekty Weroniki Ryś to w głównej mierze przykład przetwarzania oraz ponownego wykorzystania jeansu. Młoda projektantka udowadnia, że w świecie szybko zmieniających się trendów ubrania mogą być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również etyczne. Prace obu artystek zostały wyróżnione w ogólnopolskich konkursach.
Wystawa autorstwa Karoliny Sarniak i Weroniki Ryś będzie dostępna do 9 stycznia 2024 roku. Galeria KSA jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 15.00–19.00 oraz w soboty i niedziele handlowe w godzinach otwarcia Galerii Bronowice, na poziomie +1.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.