Poproś Mikołaja o „Marzycielki”
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami co roku przypada w dniu 3 grudnia i ma za zadanie wspierać OzN, poprzez edukowanie, zmienianie społecznego postrzegania niepełnosprawności oraz szerzenie pomocy w tworzeniu większych możliwości dla ich codziennego życia. Z okazji tegorocznych obchodów powstały oryginalne, autorskie skarpetki „Marzycielki” Fundacji Avalon, które są wynikiem kolejnych, wspólnych działań z firmą KABAK. Kolorowa akcja ma na celu zwrócenie uwagi na osoby z niepełnosprawnościami, które są integralną częścią społeczeństwa. Świętując Światowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 3 grudnia, skarpetki przypominają, że marzenia nie mają granic! Fundacja Avalon i KABAK serdecznie zapraszają do zakupu „Marzycielek”!
Kup „Marzycielki” i pomóż dzieciom w spełnianiu ich marzeń!
Fundacja Avalon czynnie działa na rzecz wyrównywania szans pomiędzy dziećmi z niepełnosprawnościami a pełnosprawnymi, poprzez prowadzenie terapii w Centrum Aktywnej Rehabilitacji pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, w nowoczesnej przestrzeni zajęciowo-rehabilitacyjnej. Projekt Avalon Kids Fundacji Avalon, który jest pomysłodawcom „Marzycielek” wspiera dzieci z niepełnosprawnościami oraz pełnosprawne, pomagając im realizować marzenia i pokonywać codzienne wyzwania.
„Marzycielki” to wyjątkowe skarpetki, które dodają odwagi i inspiracji każdemu dziecku oraz dorosłemu. Stworzone przez dzieci podczas warsztatów skarpetkowych, są nie do pary, co podkreśla ich unikalność i kreatywność. Każda para to małe dzieło sztuki, pełne kolorów i radości. Skarpetki powstały we współpracy z marką KABAK i Projektem Kids Fundacji Avalon.
Dziecięce marzenia są według mnie wyrazem dziecięcej wyobraźni, ciekawości świata i wiary, że wszystko jest możliwe. Najskrytsze marzenia sięgają tam, gdzie my dorośli czasem nawet nie pomyślimy. Ich wyjątkowość jest w tym, że często z nami dorastają, zmieniają się z biegiem czasu a na myśl o nich, każdy ma uśmiech na twarzy. My, dorośli też mamy marzenia – to nas łączy z dziećmi – każdy o czymś marzy, niektóre są na wyciągnięcie ręki, niektóre troszkę dalej natomiast w dalszym ciągu pozostaje w tym niezwykła radość, urok i szczęście, gdy się o nich pomyśli. Każde dziecko ma marzenia, niezależnie od tego czy jest osobą z niepełnosprawnością czy nie – a piękno ich jest takie, że marzenia są nieograniczone, i każdy może i ma prawo, aby marzyć o wszystkim czego zapragnie. Avalon
Lusine Duryan, Kierowniczka Avalon Kids w Fundacji Avalon
KABAK to polska marka kolorowych skarpetek i akcesoriów. W swojej ofercie mają wszystko, by ubrać się od stóp do głów – wesołe skarpetki, bawełniane czapki oraz szaliki, damską i męską bieliznę, plecione paski, a także ozdobne, ręcznie malowane piny.
Wszyscy mamy prawo do marzeń i do ich spełniania. Naszą rolą jest budowanie w dzieciach przekonania, że ich marzenia mają szansę się ziścić! Jako dorośli czasem zapominamy o tym, jak drobne sprawy, kiedyś były dla nas całym światem. W rzeczywistości czasem wystarczą małe z naszej perspektywy gesty, by wesprzeć najmłodszych w dążeniu do spełniania ich podstawowych pragnień, jak i bardziej złożonych ambicji, takich jak zostanie pilotem, czy znaną śpiewaczką operową. Dzieci z niepełnosprawnościami mają prawo marzyć i te marzenia spełniać. Nasz wspólny projekt ma przypomnieć, że nie ma rzeczy niemożliwych a wytrwałość i wiara w siłę marzeń, potrafi przenosić góry. To projekt pełen pozytywnej energii i wiary w siłę marzeń. W skarpetkach Marzycielkach nie ma rzeczy niemożliwych!
Jakub Stępski, współzałożyciel marki KABAK
Skarpetki są już dostępne w sprzedaży. Dochód ze sprzedaży każdej pary realnie wesprze działania Projektu Kids Fundacji Avalon. Zapraszamy do zakupu „Marzycielek”, które mogą być wspaniałym prezentem na Mikołajki i pod choinkę!
Skarpetki dziecięce KABAK & Fundacja Avalon "Marzycielki" Rozmiar 31-35 - link do skarpetek dla dzieci
Skarpetki KABAK & Fundacja Avalon "Marzycielki" Rozmiar 36-41 - link do skarpetek dla dorosłych
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera około 15 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 420 mln
Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.