Postaw na złote buty i zabłyśnij na wiosnę
Gdy za oknem robi się cieplej i słońce zaczyna nas rozpieszczać, od razu mamy ochotę dodać sobie pazura do codziennej stylizacji. I to w zupełnie inny sposób niż za pomocą czerwonej szminki czy starannie ułożonych fal. Mimo, iż jest to moment, kiedy jeszcze ubieramy się na cebulkę, to elementem, który śmiało możemy wyeksponować są buty!
Oczywiście, pierwszym wyborem i tym najbezpieczniejszym są te klasyczne - czarne. Jest jednak kolor, który pobudza każdą stylizację - złoto! Niezależnie od tego, ile masz masz lat - odpowiednio dobrana para może subtelnie dodać pazura do stylizacji lub błyszczeć niczym biżuteria. Latem, delikatne sandałki ze złotych pasków będą idealnie komponować się z opalenizną, zaś na wiosnę możemy ubierać je zarówno do dziennych klasycznych, jak i wieczorowych stylizacji.
W naszej ofercie posiadamy zarówno szpilki, jak i sandały na 10,5 cm obcasie. Dzięki temu, że obuwie wykonane jest z wysokiej jakości naturalnej skóry z miękką wkładką, zapewnia nie tylko komfort użytkowania, ale także pięknie prezentuje się na nodze. - podkreśla Marcin Wójcik z firmy Bravomoda.
Nie ma nad czym się zastanawiać - podpowiadamy od czego zacząć:
-
na początek warto spróbować od połączenia klasycznych jeansów oraz t-shirta lub z uwagi na zimowy sezon, karmelowego lub szarego swetra. Bez dodatkowej, rzucającej się w oczy biżuterii,
-
krótka jednolita sukienka, do tego cieliste lub grafitowe rajstopy i złote botki to strzał w dziesiątkę na randkę,
-
zaś białe spodnie, koszula w paski i złote balerinki to kwintesencja marynarskiego looku.
Stylizacji może być nieskończona ilość. Ważne, żeby nie przesadzić i nie świecić się od głowy, aż po czubki palcy u stóp. Absolutnie nie łączmy złotych butów z krzykliwymi wzorami (np. bluzką w cekiny lub kurtką z dżetami).
Zwracajmy także uwagę na biżuterię. Warto wybierać przede wszystkim odcienie miedziane, brązy, patyny lub w kolorze starego złota. Są po prostu mniej krzykliwe i dodadzą stylizacji elegancji.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.