Przewodnik po pięciu modnych trendach w sypialni 2024
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Wraz z nadejściem nowego roku świat wnętrzarski ewoluuje, dostarczając nam świeżych inspiracji i pomysłów na aranżację sypialni. Jakie zmiany czekają nas w estetyce tej części domu? Trendsetterzy wskazują, że skoncentrujemy się głównie na komforcie, funkcjonalności i zrównoważonych materiałach, używanych do produkcji łóżek, materacy oraz tkanin. O wskazanie kilku kluczowych trendów, które kształtować będą aranżację sypialni przez najbliższe dwanaście miesięcy, poprosiliśmy Agnieszkę Bujak, która sprowadziła do Polski kultowe meble Duxiana.
Sztuka na ścianie
Sypialnia to intymna przestrzeń, gdzie sen i relaks spotykają się z wyrażaniem indywidualnych gustów. Sztuka staje się więc na całym świecie integralną częścią aranżacji sypialni. Ręcznie malowane obrazy, artystyczne fotografie czy unikalne tapety podkreślają indywidualność przestrzeni, dodając jej charakteru i głębi. Wraz ze wzrostem zainteresowania designem XX wieku, wzrasta w tej przestrzeni także wykorzystanie elementów vintage. Starannie dobrane antyki wnoszą do sypialni duszę, a meble z minionych epok, takie jak kultowy fotel Jetson, zaprojektowany przez Bruno Mathssona kilkadziesiąt lat temu, mogą zgrabnie połączyć wnętrze z architekturą domu i jego otoczeniem.
Kolory natury
W świetle najnowszych trendów wnętrzarskich, serca projektantów i miłośników wzornictwa zdobywa zgaszona kolorystyka inspirowana naturą. Sypialnie stają się miejscem odzwierciedlającym piękno świata zewnętrznego, a paleta kolorów natury jest kluczowym elementem wprowadzającym do tego miejsca spokój i harmonię. Odkrywanie stonowanych barw we własnej sypialni to nie tylko modny trend, ale także sposób na stworzenie osobistej przestrzeni do regeneracji, której tak bardzo potrzebujemy w naszym przebodźcowanym życiu – mówi Agnieszka Bujak.
Hygge 2.0
Koncepcja hygge, czyli bliskiego szwedzkiej marce Duxiana skandynawskiego poczucia przytulności, komfortu, szczęścia i ukojenia będzie kontynuowana w 2024 roku. Nowym zauważalnym trendem, wpisującym się idealnie w tą filozofię, jest przywiązywanie coraz większej wagi społeczeństwa do efektywności snu. Na pierwszym miejscu stawiamy teraz walor zdrowotny i indywidualny komfort, coraz częściej wybierając łóżka kontynentalne lub ramowe. Sypialnie stają się miejscem, gdzie relaks i zdrowy odpoczynek są priorytetem. Wygodne łóżka i materace, zapewniające odpowiednią oddychalność i wentylację (zapobiegającą przegrzaniu i poceniu w czasie snu oraz minimalizującą rozwój grzybów, bakterii oraz roztoczy), miękkie, przytulne kołdry i poduszki Duxiana, pledy, a także delikatne oświetlenie tworzyć będą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Otwarcie okien, wpuszczenie świeżego powietrza i naturalnego światła, to praktyki hygge, które połączą nas w tym roku, jednocześnie dbając o nasze zdrowie.
Technologia w służbie komfortu
Normą stanie się zastosowanie inteligentnych technologii w sypialni. Łóżka DUX z wbudowanym w wezgłowie oświetleniem (model Xclusive), modele sterowane za pomocą pilota ( dzięki czemu osoby z ograniczeniami fizycznymi czy też osoby starsze mogą łatwo dopasować łóżko, co wpływa na komfort korzystania i łatwość wstawania). Innowacja Dux Pascal to funkcja dopasowania indywidualnej twardości materaca, którą możemy zmieniać, kiedy tylko zechcemy lub kiedy tego potrzebujemy. Poprawia ergonomię spania, eliminuje niewygodne punkty nacisku i minimalizuje ryzyko bólu pleców, co jest szczególnie istotne dla osób z dolegliwościami kręgosłupa. Inteligentne zaciemniające rolety czy oświetlenie sterowane głosem to kolejne innowacje, które zrewolucjonizują nasze doznania związane z odpoczynkiem.
Mieszanka stylów
W 2024 roku będziemy częściej bawić się stylem, łącząc różnorodne elementy sypialni w spójne kompozycje. Mieszanie nowoczesności z retro, minimalizmu z eklektyzmem, różnych tekstur w obrębie jednej palety kolorystycznej - takie podejście pozwoli stworzyć unikatowe wnętrza, odzwierciedlające osobisty gust. Ważne, aby eksperymentować, być kreatywnym i cieszyć się procesem tworzenia własnej, unikalnej przestrzeni do odpoczynku.
„W 2024 roku, dla klientów Duxiana na całym świecie, sypialnia przestaje być jedynie miejscem snu – staje się oazą harmonii, miejscem, w którym nowoczesność spotyka się z naturą, zaawansowana technologia z ekologią, a tradycja z innowacją. Nasze łóżka i materace stanowią centralny punkt tej transformacji, a każde z nich jest zaproszeniem do doświadczenia snu najwyższej jakości, w zgodzie z naturą i tradycją skandynawskiego komfortu. Nie zapominamy o odpowiedzialności społecznej i trosce o środowisko. Nasze łóżka powstają z użyciem ekologicznych materiałów, promując zrównoważony rozwój i minimalny wpływ na planetę. Drewno z certyfikatami, tkaniny organiczne oraz procesy produkcyjne o niskim śladzie węglowym to elementy, które definiują nasze zobowiązanie wobec ekologii" – mówi Agnieszka Bujak, Country Manager Duxiana Polska.
Więcej na: www.premiumliving.pl

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.