Komunikaty PR

Rzeczy na jesienną przytulność z Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła

2023-10-05  |  01:00
Biuro prasowe

Koniec pierwszego tygodnia października przywitał nas załamaniem pogody. I choć wciąż jeszcze nie ma, co narzekać, więcej niż 17 stopni na termometrach w tym roku raczej już nie zobaczymy. Tymczasem jesienne robienie zapasów zastąpiło chomikowanie innego typu. Zamiast przetworów, w słoikach kupujemy raczej świece zapachowe. Gdy na zewnątrz coraz zimniej i ciemniej, szukamy przytulności w czterech ścianach.

Jesieniarstwo to nie tylko upodobanie do dyń i wrzosów, ale też do zaszywania się pod kocem z kubkiem ulubionej herbaty i innych domowych rozrywek, na które latem szkoda było pogody. Dlatego na październikową edycję Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła w Blue City zapraszamy tym razem w szczególności wszystkich tych, którzy potrzebują małego, sezonowego dopieszczenia. 

Wśród wystawców spotkać będzie można między innymi markę kosmetyczną Kokliko założoną przez polsko-francuskie małżeństwo. Wszystko zaczęło się od ekologicznego, niewysuszającego mydła o zapachu lawendy i zaskoczenia jego jakością. Potem przyszła pora na dalsze eksperymenty. 

Specjalnością marki, która używa w swoich produktach wyłącznie składników naturalnych, nie używa natomiast plastiku do ich pakowania, stały się właśnie mydła. W tej formie znajdziemy nie tylko produkty do ciała i twarzy, ale też szampony do włosów, a nawet superwydajne balsamy do ciała i kremy do rąk. Wszystko oczywiście pachnące naturalnymi olejkami eterycznymi. 

Podobną filozofię wyznaje działająca od niedawna - bo zaledwie od roku - warszawska marka Camelio Candles. To gratka dla miłośników (a raczej miłośniczek) świec zapachowych - do wyboru kilkanaście kompozycji, w tym tak niebanalne jak sosna z cynamonem czy miód z mlekiem. Wszystkie świece są wytwarzane z wosku sojowego, nie zaś parafiny - będącej w istocie frakcją ropy naftowej. 

Stałym gościem Kiermaszu w Blue City jest pracownia ceramiczna Alegoria. Pani Ewa samodzielnie nie tylko lepi naczynia i dodatki do domu, ale też maluje je i pokrywa szkliwem. 

Tu nie ma dwóch takich samym egzemplarzy, tym bardziej, że założycielka marki Alegoria nieustannie eksperymentuje. Tak było choćby z prezentowaną na wiosennych targach ceramiką inspirowaną błękitnymi hortensjami. W naczyniach zostały odciśnięte liście roślin, które choć spaliły się podczas wypalania w piecu, zostały zachowane w naczyniach na zawsze. 

Oczywiście to tylko trójka spośród kilkunastu rzemieślników, których będzie można spotkać na pierwszej z jesiennych odsłon Kiermaszu Sztuki i Rękodzieła w Blue City. Tradycyjnie nie zabraknie ręcznie dzierganych ubrań i autorskiej biżuterii - m.in. z kamieniami półszlachetnymi czy do złudzenia przypominającej miniaturowe słodkości. 

Kiermasz potrwa przez cztery dni - od środy 4 października do soboty 7 października włącznie, zaś stoiska zostaną rozstawione na poziomie -1 przy fontannie, w godzinach otwarcia Blue City.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Wakacyjny pop-up Converse wraca Biuro prasowe
2024-07-01 | 11:30

Wakacyjny pop-up Converse wraca

Converse wie, że lato to czas relaksu i zabawy. Pop Up marki to świetna strefa chillu, gier, spotkań, warsztatów i wydarzeń specjalnych, których kalendarz obfituje
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.