Sąsiedzka wymiana w Centrum Handlowym Osowa

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Już 21 marca w CH Osowa mieszkańcy Gdańska będą mogli wziąć udział w inicjatywie w duchu zero waste. „Moda na wymianę” to garażowa wyprzedaż, podczas której każdy będzie mógł sprzedać lub wymienić swoje rzeczy, a tym samym dać im nowe życie. To wydarzenie skierowane do miłośników mody, biżuterii, winyli i książek.
Nadchodząca wiosna to dobry pretekst do porządków. Przygotowując swoją garderobę na nową porę roku, prawdopodobnie dojdziemy do wniosku, że części ubrań już nie nosimy. Być może zauważymy również, że brakuje nam dodatków, które dodadzą stylizacji charakteru. Sąsiedzkie wymiany są dobrym miejscem do nabycia prawdziwych perełek.
Każdy może nieodpłatnie wystawić się na wydarzeniu. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 marca pod adresem mailowym: kontakt@agencjazycie.pl CH Osowa zapewnia udostępnienie miejsca, wieszaków i stołów. Na wymianę lub sprzedaż można przynosić nie tylko ubrania, biżuterię czy dodatki, lecz również książki, komiksy i płyty.
Podczas wydarzenia można będzie skorzystać z porad stylistki, która podpowie, jak dobrać ubrania do naszego
typu urody i sylwetki, a także z pomocy krawcowej, która na miejscu dokona drobnych przeróbek i ozdobi zakupioną odzież modnymi aplikacjami czy przypinkami. Dodatkowo każdy, kto tego dnia dokona zakupu w dowolnym sklepie w CH Osowa (oprócz Auchan) za min. 50 zł i okaże paragon, otrzyma ekologiczną torbę.
„Obecnie coraz więcej osób skłania się ku inicjatywom zero waste. Ludzie chcą korzystać z rzeczy świadomie, przedłużać ich żywotność i dawać im drugie życie. Tyczy się to zarówno ubrań, jak i książek czy płyt. To właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować Modę na wymianę, podczas której mieszkańcy Gdańska będą mogli w naszym centrum sprzedać lub wymienić swoje rzeczy. Liczymy na spore zainteresowanie "– mówi Justyna Siemińska, dyrektor CH Osowa.
Oprócz sąsiedzkiej wymianki 21 marca będzie również dniem szczególnych rabatów w sklepach CH Osowa. To doskonały moment aby obejrzeć premiery wiosennych kolekcji. Informacje o planowanych okazjach już wkrótce na stronie www.chosowa.pl.
Wstęp na wydarzenie „Moda na wymianę” jest bezpłatny.

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.