SHEIN X prezentuje pierwsze kolekcje kolekcje w ramach evoluSHEIN by Design
SHEIN, międzynarodowa zintegrowana platforma oferująca produkty w kategoriach moda
i lifestyle, ogłosiła premierę pierwszych kolekcji zaprojektowanych przez uczestniczki programu SHEIN X w ramach inicjatywy evoluSHEIN by Design. Projekt ma na celu większe wykorzystanie tzw. materiałów preferowanych i skalowanie odpowiedzialnych procesów produkcyjnych.
W projekcie udział wzięło 6 amerykańskich projektantek - Alexandria Carroll, Anke Wonder, Farah Naz, Jacqueline City, Lauren Flagg i Lillian Butterworth. Każda z nich została zaproszona do programu ze względu na zamiłowanie do zrównoważonej mody. Zaprojektowane przez nie ubrania dostępne są tutaj.
Bardziej zrównoważone podejście
Zgodnie z wymogami projektu evoluSHEIN by Design ubrania muszą składać się w co najmniej 30% z tzw. materiałów preferowanych, takich jak poliester pochodzący z recyklingu, wiskoza, której produkcja nie zagraża lasom, czy surowce wtórne. Z kolei ich dostawcy muszą spełniać wysokie normy odpowiedzialności społecznej i środowiskowej potwierdzone przez zewnętrzne firmy audytorskie. Ponadto, wszystkie ubrania powstają z wykorzystaniem autorskiego modelu produkcji małoseryjnej on demand – tzn. produkty są wytwarzane w niewielkich ilościach 100-200 sztuk, a następnie w zależności od wyników sprzedaży ich produkcja może być zwiększona lub wstrzymana - i są wysyłane w opakowaniach z materiałów pochodzących z recyklingu.
– Jako firma odzieżowa możemy najwięcej zmienić poprzez nasze produkty, dlatego zainicjowaliśmy projekt evoluSHEIN by Design na rzecz zrównoważonej produkcji w SHEIN – powiedziała Caitrin Watson, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w SHEIN. – Cieszymy się, że możemy zaangażować projektantów SHEIN X, i nie tylko, inspirując nowe pokolenie świadomych ekologicznie kreatorów mody.
Wsparcie dla niezależnych projektantów
Inkubator mody SHEIN X zapewnia przestrzeń dla kreatywności, wspierając niezależnych projektantów mody i artystów w realizacji ich pomysłów – od opracowania produktu oraz jego produkcję po marketing i logistykę łańcucha dostaw. Od początku programu SHEIN X z najwyższej klasy systemu produkcji on demand skorzystało blisko 3 tys. projektantów i artystów z całego świata, prezentując użytkownikom platformy ponad 25 tys. oryginalnych kreacji. We wrześniu tego roku firma ogłosiła, że w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestuje w inkubator mody SHEIN X dodatkowe 50 mln dolarów, zwiększając łączną kwotę przeznaczoną na program do 2028 r. do 105 mln dolarów.
– Chcemy pokazać, że staramy się być bardziej zrównoważeni i zachęcić innych do korzystania z preferowanych tkanin, kupowania ekologicznej odzieży i wspólnego ograniczania ilości odpadów – powiedziała Lauren Flagg, jedna z projektantek uczestniczących w programie SHEIN X. – Właśnie tą drogą chcemy podążać w świecie mody.
SHEIN liczy na rozszerzenie inicjatywy i zamierza w dalszym ciągu promować kolekcje, których oddziaływanie na środowisko jest mniejsze, konsekwentnie zmierzając w kierunku atrakcyjnej, zrównoważonej mody dostępnej dla każdego.
Więcej informacji o planie działania evoluSHEIN można znaleźć tutaj.

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.