Shop Local, czyli targi polskich marek w lokalnym wydaniu
Już od czwartku (22.06) łódzcy entuzjaści mody będą mogli wziąć udział w letniej edycji Shop Local, czyli cyklicznego wydarzenia, promującego lokalne firmy oraz twórców. To już 10. edycja targów, które zrzeszają projektantów i wszystkich miłośników świadomej mody. Na gości Manufaktury czekać będą nie tylko stoiska z najnowszymi kolekcjami, tym razem będzie można także wziąć udział w oryginalnych warsztatach, m.in. z robienia frotek typu scrunchies.
Shop Local, targi polskich marek
22.06 – 25.06, galeria handlowa Manufaktury, godz. 11-20.
Doskonale znana inicjatywa Shop Local po raz kolejny zachwyci gości Manufaktury wyjątkowymi wystawcami, którzy pojawią się na targach. Będą to firmy, takie jak: Kulka, Whim, Amuletum, An store, Lukato, Antonella, Kahiko, Reinkreacja, Del cane, Boho bella, Woronowicz, Roma fashion, Bohaczyk, Tashka, Lelen, Momma jewellery, Wisienkowo, Art. motyw Spider & wolf, Noza nova, Piu Moma, Bucle, Buba, Vaibou, Odsłoń uszy, Leonie appareal, Burakovvska, Córka natura, Dziupla puszczyka, Candle by visha, Eterycznie, Bombela, Ploom. Targi to idealna opcja, żeby spotkać się z łódzkimi projektantami i porozmawiać z nimi o najnowszych trendach i kolekcjach.
Podczas tegorocznej edycji Shop Local będzie można także wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Czego dokładnie będzie można się nauczyć?
Warsztaty z podstaw o aromaterapii z Aromalab
Udział w tych warsztatach pozwoli wejść w świat aromaterapii i dowiedzieć się wszystkiego na temat olejków eterycznych, które można wykorzystać do tworzenia domowej apteczki. Uczestnicy poznają podstawy, historię, zasadę działania i bezpiecznego stosowania olejków eterycznych. Nauczą się także, jak odróżniać dobrą jakość od tej złej.
Warsztaty z up-cyklingu i reanimacji nienoszonych ubrań
Uczestnicy poznają podstawową obsługę domowej maszyny do szycia. Udział w warsztatach zapewnia brak problemów na przyszłość w tematach dziur w spodniach i innych ubraniach. Zajęcia poprowadzi Monika Wiktorowicz, projektantka ubioru, krawcowa, główna trenerka pracowni Textilab w Łodzi.
Warsztaty szycia gumek do włosów typu scrunchie
To kolejne warsztaty, które poprowadzi Monika Wiktorowicz. Na tych zajęciach będzie można nauczyć się podstawowej obsługi domowej maszyny do szycia i stworzyć swoje własne scrunchies. Uczestnicy będą mogli wybrać kolor, wzór i dopasować mały dodatek pod swój indywidualny styl.
Warsztaty punchneedle, czyli stara technika ręcznego robienia dywanów
Podczas zajęć z punchneedle uczestnicy dowiedzą się jak zrobić mały dywanik – ozdobę ścienną, według własnego projektu. Trzygodzinne warsztaty pozwolą stworzyć własny dywan o średnicy około 20 cm, wykonany grubą igłą i gotowy do powieszenia na ścianie u siebie w domu bądź używania jako podkładki na stół. Wszystkie materiały zapewnia organizator.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.