Spakuj klapki na wakacje – nowe kolekcje Kuboty zaskakują designem
Neonowe szaleństwo i klapki w paski, które pasują każdemu, szczególnie latem. To najnowsze propozycje kultowej marki Kubota. Charakterystyczne, nowoczesne kolekcje właśnie trafiły do sprzedaży. Wygodne, praktyczne klapki są idealnym dopełnieniem wyposażenia wakacyjnej walizki i każdej letniej imprezy.
Minikolekcje Rzep 2.0 Tech Zebra oraz Rzep 2.0 Neon to kolejne wariacje na temat klasycznych rzepów, tym razem ubrane w paski i intensywne kolory.
Klapki, które nie omijają żadnej letniej imprezy
Marka Kubota po raz kolejny polemizuje z modowymi stereotypami i poddaje w wątpliwość stylistyczne konwenanse. Na pytanie o dress code Kubota konsekwetnie odpowiada: nie obowiązuje! Klapki w zestawieniu z elegancką sukienką i skarpetami albo w miejskim, letnim outficie to nie dowód ignorancji, co – przeciwnie – wyraz modowej ekspresji i przywiązania do komfortu, który latem jest na wagę złota.
— Klapki Kubota urosły już do synonimu wygody i stały się symbolem dystansu do utartych schematów, w tym modowych prawideł. O tym, że pasują do każdych okoliczności przekonaliśmy się już niejednokrotnie – bywa, że sami jesteśmy zaskoczeni fantazją naszych klientów, którzy cały czas udowadniają, że nie istnieje okazja, w jakiej klapków Kubota nie da się założyć. Śluby, eleganckie uroczystości, imprezy – kuboty uwielbiają brylować na salonach – komentuje Alina Sztoch, CEO Kubota S.A.
Klapki Kubota goszczą nie tylko na salonach, ale i na plażach oraz domówkach. Dzięki pogrubionej podeszwie i regulowanemu paskowi, nowy modele Rzep Tech 2.0 Zebra i Rzep 2.0 Neon gwarantują komfort w każdych warunkach.
— Głównym założeniem, które towarzyszyło powstawaniu tych kolekcji było stworzenie unisexowych produktów, łączących wszystkie zalety klasycznej wersji klapka Rzep z nieco bardziej wyrazistym, modowym charakterem. Nie po raz pierwszy sięgnęliśmy również do estetyki lat 90., wykorzystując dobrze znany i powracający w trendach motyw zebry – opowiada Iwona Dąbrowska, Collection Director Kubota S.A.
Nowy model klapków Rzep Tech 2.0 Zebra jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych – chłodnej oliwce, jasnej szarości, beżu oraz jasnym różu. Natomiast fani neonów mogą wybrać jedną z trzech propozycji: intensywną fuksję, szalony pomarańcz lub zieleń, której nie da się nie zauważyć.

Projektantka Joanna Niemiec podczas Tygodnia Mody w Mediolanie

Unikalny design w klasycznej kolorystyce – Gatta z nową kolekcją rajstop wkracza

Primark łączy siły z Ritą Orą w ramach nowej współpracy modowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sylwia Gliwa: Kocham kino, szczególnie filmy dokumentalne. A telewizję oglądam maksymalnie raz w miesiącu
Aktorka podkreśla, że jest prawdziwą kinomaniaczką, a na wielkim ekranie najbardziej lubi oglądać dramaty i biografie. Jest też wielką fanką dobrych dokumentów, które ukazują realia otaczającego nas świata i problemy ludzi z różnych grup społecznych, przez co uczą widzów empatii, wyrozumiałości i spojrzenia na daną sprawę z zupełnie innej perspektywy. Takie filmy często są szokujące i bezkompromisowe, ale dzięki temu jeszcze bardziej wciągają.
Konsument
Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.
Farmacja
Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.