Komunikaty PR

Synergia mody i filmu. Trwa nabór do Fashion Film Festival 2023

2023-10-26  |  10:00
Biuro prasowe

Filmowa historia pewnej kolekcji, dokument o modzie odpowiedzialnej, a może nowatorska forma rejestracji pokazu? Fashion Film Festival to przegląd różnorodnych form artystycznych działań na styku mody i filmu. Trwa nabór filmów modowych, które zaprezentowane zostaną 16 listopada w ramach Łódź Young Fashion, w czasie Fashion Film Festival. Kuratorem wydarzenia jest Mikołaj Komar.

Filmy modowe coraz częściej służą projektantom do budowania komunikacji z odbiorcami, wzbudzania zainteresowania marką i poszerzania świadomości kluczowych zagadnień mody w cyfrowych czasach.

Taki sposób wypowiedzi artystycznej daje możliwość innego spojrzenia na autorskie kolekcje, poszerzenia grona odbiorców i jest wyjątkowym narzędziem wspierającym promocję kolekcji. Jednocześnie prowokuje do zderzenia z nowym formatem twórczości i innymi artystami zaangażowanymi w produkcję filmu. Dlatego Fashion Film Festiwal od trzech lat stanowi ważny punkt programu Łódź Young Fashion.

W tym roku FFF ma charakter przeglądu. Za jego program odpowiada kurator – Mikołaj Komar, redaktor naczelny i wydawca magazynu „K MAG”. To on spośród wszystkich nadesłanych filmów, wybierze te, które będzie można zobaczyć w ramach tegorocznej edycji Łódź Young Fashion.

– Szukamy filmów przykuwających uwagę tematyką, oryginalnością czy ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Opowiadających interesującą historię, pomagających prześledzić najciekawsze zjawiska w dziedzinie filmu modowego i to, w jaki sposób filmowe medium daje możliwość innego spojrzenia na autorskie kolekcje oraz poszerzenia grona ich odbiorców – podkreśla Mikołaj Komar.  

Filmy o długości do 7 minut można zgłaszać do FFF, przesyłając organizatorom drogą mailową formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.lodzyoungfashion.com. Do zgłoszenia należy załączyć link do filmu umieszczonego na dysku w chmurze lub w platformach takich jak YouTube czy Vimeo, krótką informację o twórcy, a także krótki opis filmu (do 300 znaków) oraz zdjęcie portretowe autora. Termin zgłoszeń upływa 5 listopada 2023 r.

Najciekawsze filmy zostaną zaprezentowane 16 listopada o godz. 19.00 w Akademickim Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15). W głosowaniu publiczności wybrany zostanie jeden film, który zostanie nagrodzony prezentacją w czasie Gali Finałowej konkursu Złota Nitka – jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń młodej mody w Polsce organizowanego również w ramach Łódź Young Fashion. Wstęp na FFF jest wolny.

Łódź Young Fashion to wydarzenie organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pola Designu przy wsparciu Miasta Łódź.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Wakacyjny pop-up Converse wraca Biuro prasowe
2024-07-01 | 11:30

Wakacyjny pop-up Converse wraca

Converse wie, że lato to czas relaksu i zabawy. Pop Up marki to świetna strefa chillu, gier, spotkań, warsztatów i wydarzeń specjalnych, których kalendarz obfituje
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.