Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich odbędzie się tegoroczna akcja społeczna zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.
- 25.09 wszyscy zakładamy szpilki i strzelamy fotki - mówi Klaudia Smolarska z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Następnie wrzucamy je na swoje profile na Instagramie lub Facebooku jako post, obowiązkowo otagowane #DzienSzpilek. Wtedy za każde takie zdjęcie organizator akcji: Moliera 2 i sponsorzy przekażą 2 zł na rzecz pacjentów z Przylądka Nadziei. Mniej odważni mogą zrobić zdjęcie samych, niezałożonych butów, bo one też zasilą skarbonkę.
To już druga edycja #DniaSzpilek. Poprzednia odbyła się w ubiegłym roku na rzecz fundacji Alivia. Do sieci trafiło wówczas około 15 tysięcy zdjęć, dzięki czemu na konto fundacji wpłynęło ponad 30 tysięcy złotych. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową chce pokonać ten wynik.
- Nasza szpilkowa armia prężnie rośnie w siłę - mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - W swoje wysokie obcasy wskoczą między innymi piłkarki Śląska Wrocław i siatkarki Volley Wrocław, Miss Dolnego Śląska, królowa pin-upu Cherry Bee, wrocławskie strażniczki miejskie, mistrzyni kierownicy Gosia Rdest i mistrzyni świata w karate Kyokushin Agata Winiarska. Do tego grona dołączą oczywiście nasi niezawodni Przyjaciele!
Na Fecebooku znajdziecie wydarzenie dotyczące akcji:
www.facebook.com/events/314898373079141/
Pomagać może każdy, wystarczy:
- Zrobić zdjęcie szpilkom (założonym lub nie)
- 25.09 wrzucić je jako post na Facebooka lub Instagram z hashtagiem #DzienSzpilek
- I już! Nasz udział w zabawie to 2 zł od sponsorów dla wojowników z Przylądka Nadziei
Im więcej zdjęć 25.09 trafi do sieci, tym więcej pieniędzy zostanie przekazanych na rzecz małych wojowników. Będzie można za nie kupić drogie, nierefundowane leki ratujące życie, sfinansować terapie i rehabilitacje czy też utrzymać Klinikę Mentalną. To unikatowe i jedyne takie miejsce na mapie Polski, gdzie na wsparcie psychologiczne mogą liczyć nie tylko pacjenci, ale także ich rodzice.

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.